[TMiM] Spotkania przy Koronie Władzy a dodatek Miasto

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
ODPOWIEDZ
fgorczynski [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 7
Rejestracja: środa 15 wrz 2021, 14:06
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

[TMiM] Spotkania przy Koronie Władzy a dodatek Miasto

Post autor: fgorczynski »

Dzień dobry gracze,
mam do Was pytanie, ponieważ w weekend pojawiło się coś, co budziło wątpliwości natury moralnej.
Otóż jeden z graczy dotarł do Korony Władzy, stamtąd rzucał Zaklęcie Rozkazu, ale w tym czasie do Korony Władzy dotarł drugi z graczy. I teraz, wg instrukcji powinni oni odbywać Spotkanie, które pozwala m.in. na rzucanie na siebie zaklęć itp. Ale, ten nowy gracz miał Przyjaciela z dodatku Miasto, który to po wygranym Spotkaniu pozwalał wtrącić przeciwnika (w tym wypadku pierwszego Poszukiwacza do celi w Mieście).
Czy takie zagranie było prawidłowe, czy jednak dopuściliśmy się popełnienia błędu?


Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5846
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: [TMiM] Spotkania przy Koronie Władzy a dodatek Miasto

Post autor: abubu »

Jak najbardziej jest to możliwe i zgodne z zasadami gry. Czy jest godne moralnie ... na ten temat się nie wypowiem.



PS. Jeżeli pytasz o zasady i przytaczasz jakieś karty, warto podać ich nazwę oraz treść, aby wiadomo było o co chodzi.

PPS. Wszystkie oficjalne karty (wraz z treściami) są dostępne na naszej Wiki (http://wiki.magiaimiecz.eu)

PPPS. Możesz również szybko wstawić treść karty pisząc nową wiadomość ... Wystarczy, że wpiszesz "#" (hash) oraz zaczniesz wpisywać tytuł karty (nie używaj spacji zaraz po # ) a pojawi się menu z wyborem właściwej karty. Przykład -> Tutaj jest Strażnik więzienny, bo chyba o nim mowa w twoim pytaniu.


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
fgorczynski [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 7
Rejestracja: środa 15 wrz 2021, 14:06
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Re: [TMiM] Spotkania przy Koronie Władzy a dodatek Miasto

Post autor: fgorczynski »

Dziękuję za wskazówki i podpowiedzi, przydadzą się.

Karta Przyjaciela to tak jak wspomniałeś, Strażnik więzienny.


Awatar użytkownika
Budowniczy Mostów
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Bezdroża
Bezkresne Morze
Gospoda Pod Koroną. Obiekty i Misje 2
Klątwy Króla Piramidy (Piramida 2.0)
Legendarne Przedmioty
Ląd Na Horyzoncie!
Most
Obiekty i Misje
Szalony Tytan
Posty: 4059
Rejestracja: poniedziałek 05 wrz 2016, 21:50
Płeć:

Re: [TMiM] Spotkania przy Koronie Władzy a dodatek Miasto

Post autor: Budowniczy Mostów »

fgorczynski pisze: poniedziałek 26 wrz 2022, 13:30 Czy takie zagranie było prawidłowe
Pewnie. Fajna karta.
Zwycięzca zostaje na KW i rzuca Rozkaz.


Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5846
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: [TMiM] Spotkania przy Koronie Władzy a dodatek Miasto

Post autor: abubu »

Budowniczy Mostów pisze: czwartek 29 wrz 2022, 11:01 Fajna karta.
Względnie fajna ... na pewno nie dla tego, przeciw komu została użyta. Potencjalnie do końca gry może już tylko rzucać kością za wyjście z więzienia ;)


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
dispe
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 19 lis 2017, 17:52
Płeć:

Re: [TMiM] Spotkania przy Koronie Władzy a dodatek Miasto

Post autor: dispe »

Witam,
Taka nietypowa sytuacja z wczoraj. Pozostało dwóch graczy. Jeden doszedł do Korony Władzy i rzuca czar rozkaz a drugi ma przedmiot oraz przyjaciela:
✓Wiecznie pełna sakiewka (Jeśli na początku tury nie posiadasz złota możesz otrzymać 1 sztukę)
✓Uzdrawiacz (Na początku swojej tury, przed wykonaniem ruchu możesz zapłacić 1 sztukę złota aby odzyskać punkt życia).

Czyli drugiego gracza nie dało się zabić dopóki nie dojdzie do Korony Władzy... moje pytanie, czy na Koronie władzy, gdzie tury polegają na spotykaniu siebie nawzajem, drugi gracz nadal może korzystać np. z Uzdrowiciela? (oczywiście tylko w swojej turze). Generalnie, czy na Koronie władzy mogę korzystać ze wszystkich przedmiotów i zdolności z kart przedmiotów i przyjaciół? czy tylko z tych, które służą w walce? wydaje mi się że to pierwsze ale nie jestem pewien.


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6238
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Re: [TMiM] Spotkania przy Koronie Władzy a dodatek Miasto

Post autor: Rogo »

Może korzystać, ale ten drugi mu zabierze sakiewkę po pierwszej wygranej walce. Rzecz w tym, że jej prawdopodobnie nigdy nie zabierze, bo utknął na koronie władzy ,a ten drugi się solidnie wzmocni zanim do niego pójdzie. Chyba że będzie miał pecha i wyciągnie Klątwa Wiedźmy, zostanie Ropuchą i w tym czasie zginie czy coś.


Ja nawet nie mam Talismana.
ODPOWIEDZ