Strona 18 z 47
: niedziela 11 lis 2012, 09:54
autor: Artu
Z ciekawości - jakich podkładów używacie? Zawsze jest to czarny bądź też biały kolor? W przypadku zabójcy wybór bazy jest oczywisty, ale postąpić na przykład w przypadku mnicha?
: niedziela 11 lis 2012, 11:11
autor: abubu
To ja może odpowiem w ten sposób:
Co do samego mnicha (jak i kilka innych malowanych na początku) to użyłem czarnego, bo nie miałem innego. Osobiście mogę polecić (bo używam a innych nie znam) podkłady w sprayu Citadel Skull White i Chaos Black. Jeżeli chodzi o sposób nakładania, to tak jak widać na zdjęciu (chyba): deska + taśma dwustronna + spray + figurki + piwnica (na zewnątrz nie polecam ze względu na wiatr)
: niedziela 11 lis 2012, 11:39
autor: abubu
: niedziela 11 lis 2012, 17:35
autor: YoJin
hehe, ja po ponad półtora roku wzialem sie znowu za malowanie (l4 wpadło to korzystam). Jeszcze 8 figurek zostało a tu kolejny dodatek sie zbliża.
Warto dodać ze "citadel'ki" wytrzymaly tyle czasu.
Pytanko jedno jeszcze mam, czy jest jakiś lepsiejszy pędzelek do microdetali o sztywniejszym wlosiu niż "fine detail brush" ?
: niedziela 11 lis 2012, 22:08
autor: abubu
osobiście używam army painter wargamer insane detail i jestem zadowolony (daje jakoś rade mimo braku zdolności artystycznych / plastycznych / manualnych). Wspomniany przez Ciebie pędzel citadel'ki mam ale jeszcze nie użyty ani razu.
Zdjęcie do porównania:

: wtorek 13 lis 2012, 18:49
autor: YoJin
zamówione, zobaczymy co z tego wyjdzie :mrgreen:
: środa 14 lis 2012, 23:17
autor: abubu
: czwartek 15 lis 2012, 07:13
autor: arai
Mi się bardzo podoba, za wyjątkiem kilku twarzy

: czwartek 15 lis 2012, 08:25
autor: abubu
niestety twarze to mój słaby punkt (i pewnie nie tylko mój)... robię je na końcu kiedy jestem już mocno zirytowany i takie tam... ostatnio staram się robić minimalistycznie i zdarza się że czarnych kropek/oczu nie daję (chyba 2-3 figurki) bo za chiny ludowe nie daję rady. Może to dlatego że po nocach to robię. Pierwsza zmiana nie zawsze jest fajna

: czwartek 15 lis 2012, 10:23
autor: Rogo
To może lepiej pomalować resztę, wyspać się i do twarzy usiąść sobie w weekend przed południem?

: czwartek 15 lis 2012, 11:31
autor: abubu
E no nie są chyba aż takie złe?

: czwartek 15 lis 2012, 12:17
autor: Rogo
Oglądałeś Dzwonnika z Notre Dame? tam był ten kulfon Quasimodo i ta cyganka Esmeralda. Twoja cyganka to taki mix jednego z drugim :mrgreen:
: czwartek 15 lis 2012, 12:35
autor: abubu

no i o to chodzi ... świat nie jest piękny i w ogóle ... a cyganki mają krzaczaste brwi - no to i u mnie też ... jeszcze nie polakierowane więc może się poprawi jak tylko dane mi będzie posiedzieć przy tym za dnia. W weekend jadę do Krakowa więc odpada ... a światło dzienne jest dość krótko obecnie.
Ps. szczęki jej nie profilowałem skalpelem ... no wiem ... można wycieniować ale na tym się nie znam i pewnie bym bardziej napsuł niż poprawił (tak jak w przypadku innych figurek)

: czwartek 15 lis 2012, 13:45
autor: arai
No i ta wampirzyca ma chyba jedno oko wyżej niż niżej ;P A jeśli chodzi o cygankę to tym razem nie chodzi o oczy tylko o usta głównie ^^ Przynajmniej mi. Nie wiem o co Rogusławskiemu ;P
: czwartek 15 lis 2012, 14:49
autor: abubu
ok, spróbuję poprawić i jeżeli nic nie zepsuję to zapodam zaktualizowane zdjęcia. W razie co to mam słynny dot-3
Ps. czym lakierujecie? Samochodowym matowym w sprayu? Jakiś link by się przydał do czegoś sprawdzonego + ewentualne zdjęcie figurki po lakierowaniu.
: poniedziałek 26 lis 2012, 10:21
autor: Kaktus+
abubu pisze:Samochodowym matowym w sprayu? Jakiś link by się przydał do czegoś sprawdzonego + ewentualne zdjęcie figurki po lakierowaniu.
Przyjedź do mnie to zobaczysz efekty lakierowania
Co do samego lakieru, używam vallejo satin varnish oraz matt varnish. Oba spisują się świetnie, aczkolwiek o ile satynowy ma taki minimalny błysk (w końcu satynowy) o tyle matowy kiepsko wymieszany, błyszczy się jak psu klejnoty przed świętami
Oba lakiery możesz śmiało nałożyć aerografem, otrzymasz równą i elegancką warstwę lakieru. Jako, że figurki mają służyć graniu, możesz się pokusić o nałożenie nawet dwóch cienkich warstw.
PS. Bierz się w końcu za malowanie figurek do 40ki i granie w jedyny słuszny system bitewny

: poniedziałek 26 lis 2012, 10:27
autor: abubu
W środę czy jakoś tak się widzimy w LF? Jak tak to obgadamy sprawy zaległe i może przyniesiesz jakąś próbkę tego lakierowania (jak masz to obu lakierów) - szkoda jechać tylko po to

. Co do 40ki to najpierw skończę te nieszczęsne Talismany

Zostało w sumie 7.5 figurki (całe Smoki, Kleryk, 0.5 Błędnego Rycerza).
edit: no to Pani Jeziora skończona... Teraz Minotaur i reszta paczki ze smoków...
edit: Minotaur skończony, jeszcze tylko 5!

następnie 40ka i może później Runeboud

: poniedziałek 26 lis 2012, 11:34
autor: Kaktus+
abubu pisze:Co do 40ki to najpierw
... jak najszybciej zamierzam rozpocząć grę

: wtorek 27 lis 2012, 16:20
autor: Candyman86
: wtorek 27 lis 2012, 17:04
autor: Mały Nemo
Cze ść, ten Żniwiarz mi się podoba

.
: wtorek 27 lis 2012, 17:31
autor: abubu
Możesz drybrush'em śmiało ... jak wyjdzie za jasno, możesz poprawić później wash'em (o technikach bez problemu znajdziesz na youtubaczu)
...a i gratuluje ... fajne figurki

żniwiarz rzeczywiście ciekawy

złodziej też mi się podoba (na pewno lepszy od mojego)
: wtorek 27 lis 2012, 18:00
autor: Mały Nemo
Złodziej? To Zabójca

: wtorek 27 lis 2012, 18:13
autor: Poochacz
W branży Zabójców kryzys więc każdy dorabia jak może;)
: wtorek 27 lis 2012, 18:22
autor: abubu
hehehe ... jak pisałem to myślałem o złodzieju ... farbka mi się zapodziała

: wtorek 27 lis 2012, 21:14
autor: arai
Jak na początek to przepięknie a i w ogóle bardzo ładnie pomalowane
