Termin Wydania

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman 5. Edycji, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
husar [Autor tematu]
#Moderator: husar
#Moderator: husar
#Moderator: husar
Uczestnik Zjazdów
!Wspierający
Posty: 2029
Rejestracja: wtorek 11 gru 2018, 22:41
Lokalizacja: Piaseczno
Płeć:
Wiek: 47

Termin Wydania

Post autor: husar »

Dziwi mnie taki termin wydania a jednocześnie tylko okładka jest pokazana


Pozdrawiam
Roman
Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Termin Wydania

Post autor: Bludgeon »

husar pisze: sobota 24 lut 2024, 22:39 Dziwi mnie taki termin wydania a jednocześnie tylko okładka jest pokazana
A co tu ma dziwić, im bliżej premiery tym bardziej będą podsycać zainteresowanie pokazywaniem kolejnych elementów.


What a view.
Awatar użytkownika
Pablo
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Dyniowy Król - Dyniokruk
Nowe Przygody
Paczka Przygód
Smocze Dary
Ukryta Dolina
Ulice Miasta
Zaklęcia
Posty: 3143
Rejestracja: wtorek 06 mar 2018, 10:01
Lokalizacja: śląskie
Płeć:
Wiek: 43

Re: Termin Wydania

Post autor: Pablo »

Dokładnie. Budują napięcie.


Awatar użytkownika
Xan
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Posty: 503
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 17:45
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 31

Re: Termin Wydania

Post autor: Xan »

husar pisze: sobota 24 lut 2024, 22:39 Dziwi mnie taki termin wydania a jednocześnie tylko okładka jest pokazana
Spokojnie. Z pewnością nie są to jedyne informacje, które otrzymaliśmy do czasu premiery. Wszak ta w wersji angielskiej zaplanowana jest na lipiec 2024 r.


Talisman: Digital Edition!
Wszystko ma swój początek i koniec.
Aby zobaczyć moje konto na Steam, kliknij: TUTAJ.
Awatar użytkownika
jerek95
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Autor Dodatków
Posty: 137
Rejestracja: sobota 25 mar 2017, 08:56
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 29

Re: Termin Wydania

Post autor: jerek95 »

Xan pisze: niedziela 25 lut 2024, 10:37
husar pisze: sobota 24 lut 2024, 22:39 Dziwi mnie taki termin wydania a jednocześnie tylko okładka jest pokazana
Spokojnie. Z pewnością nie są to jedyne informacje, które otrzymaliśmy do czasu premiery. Wszak ta w wersji angielskiej zaplanowana jest na lipiec 2024 r.
O ile rozumiem post to wydania angielskie i tłumaczenia mają być wydane w okolicy lipca, więc chyba nie będziemy musieli długo czekać na wersję polską.


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12813
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: Termin Wydania

Post autor: Valdi »

husar pisze: sobota 24 lut 2024, 22:39 Dziwi mnie taki termin wydania a jednocześnie tylko okładka jest pokazana
A ja wiem dlaczego Cię dziwi. to przez Gamefoundy i Kikstartery które przyzwyczaiły graczy do terminów na dwa lata w przód (o ile przyjdą czyt. Robinson od Portala :D ) to znaczy że graczy dało się tak zepsuć że jak pojawia sie info o jakimś dużym tytule to odrazu uznają że będzie on za rok może dwa.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Xan
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Posty: 503
Rejestracja: poniedziałek 27 sie 2012, 17:45
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 31

Re: Termin Wydania

Post autor: Xan »

jerek95 pisze: niedziela 25 lut 2024, 11:54
Xan pisze: niedziela 25 lut 2024, 10:37
husar pisze: sobota 24 lut 2024, 22:39 Dziwi mnie taki termin wydania a jednocześnie tylko okładka jest pokazana
Spokojnie. Z pewnością nie są to jedyne informacje, które otrzymaliśmy do czasu premiery. Wszak ta w wersji angielskiej zaplanowana jest na lipiec 2024 r.
O ile rozumiem post to wydania angielskie i tłumaczenia mają być wydane w okolicy lipca, więc chyba nie będziemy musieli długo czekać na wersję polską.
Różnie z tym bywa. Nikt prawdopodobnie nie będzie tłumaczył nieprzygotowanej w 100% gry, bo wymagałoby to wykonania przez tłumacza/y dodatkowych poprawek i ponownej weryfikacji naniesionych zmian. Zakładając, że produkt jest gotowy w 100% od dawna, należy wziąć pod uwagę czas potrzebny na przetłumaczenie gry, poprawki do tłumaczeń, umowy licencyjne, logistykę wydrukowania gry i wreszcie sprowadzenie jej zza granicy (często z uwagi na koszty, druk wykonuje się w chińskich fabrykach). Z innej beczki, mamy jeszcze czasami chęć maksymalizowania zysków poprzez celowe umieszczanie na rynku wyłącznie angielskiej wersji, a dopiero później pozostałych wersji językowych.

Biorąc pod uwagę powyższe, gra w polskiej wersji językowej, może ukazać się równocześnie z wersją angielską lub kilka miesięcy po jej debiucie. Z tym będzie trzeba poczekać na oficjalną wiadomość od polskiego wydawcy, którym jak obstawiam będzie kiełbasa krakowska Galakta. ;)


Talisman: Digital Edition!
Wszystko ma swój początek i koniec.
Aby zobaczyć moje konto na Steam, kliknij: TUTAJ.
Awatar użytkownika
husar [Autor tematu]
#Moderator: husar
#Moderator: husar
#Moderator: husar
Uczestnik Zjazdów
!Wspierający
Posty: 2029
Rejestracja: wtorek 11 gru 2018, 22:41
Lokalizacja: Piaseczno
Płeć:
Wiek: 47

Re: Termin Wydania

Post autor: husar »

Valdi pisze: niedziela 25 lut 2024, 13:42 Gamefoundy i Kikstartery
Nie kupuję gier na tych wspieraczkach. Znaczy ostatnio kupiłem pliki do pnp, ale to late pledge


Pozdrawiam
Roman
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5811
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Termin Wydania

Post autor: abubu »

jerek95 pisze: niedziela 25 lut 2024, 11:54 O ile rozumiem post to wydania angielskie i tłumaczenia mają być wydane w okolicy lipca, więc chyba nie będziemy musieli długo czekać na wersję polską.
avalonhillgames pisze:Launching in or around July 2024 (timing varies by language and market)
Ja to rozumiem, że premiera około lipca 2024, z tym, że może się różnić w zależności od języka wydania oraz docelowego rynku (np. stany zjednoczone, europa wschodnia/środkowa/zachodnia, azja, itp.). Tak więc, polska edycja może wyjść w lipcu, ale nie musi ... to zależy od umowy z polskim wydawcą (czy już jest, kiedy wydawca dostanie pliki do tłumaczenia, kiedy je przetłumaczy, czy zdąży je przygotować tak aby druk poszedł razem z innymi wersjami, itp). Osobiście mam nadzieję, że będzie to lipiec. Ale jak będzie to wrzesień-grudzień, to też będzie ok. Byle nie rok-dwa.

PS. Lipiec mi się kojarzy z "sezonem ogórkowym", w którym raczej nic wielkiego nie ma premiery. Chyba, że są jakieś targi gier planszowych wówczas (nie orientuję się w nich).


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
husar [Autor tematu]
#Moderator: husar
#Moderator: husar
#Moderator: husar
Uczestnik Zjazdów
!Wspierający
Posty: 2029
Rejestracja: wtorek 11 gru 2018, 22:41
Lokalizacja: Piaseczno
Płeć:
Wiek: 47

Re: Termin Wydania

Post autor: husar »

...i znowu zostałem autorem tematu bez własnej ingerencji ;) :upside_down_face:


Pozdrawiam
Roman
ODPOWIEDZ