Magia i Miecz Online

Dyskusje na temat gier komputerowych.
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Kurde, faktycznie w krainie środkowej nic się nie da robić, ani ciągnąć kart, ani zbadać obszaru, ani nawet wrócić do krainy zewnętrznej...


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

U mnie po kliknięciu "zakończ turę" coś sie stało i nie moge się ponownie ruszać. Dzieje się to samo nawet gdy zrobie nową grę.


Obrazek
Awatar użytkownika
MistrzDzwonow [Autor tematu]
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 208
Rejestracja: wtorek 19 kwie 2005, 16:35
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 36
Kontakt:

Post autor: MistrzDzwonow »

Kufir masz stworzoną gre dla 2 graczy. I chce się do niej dołączyć nijaki Polopeg. Gdy kończysz turę przechodzi ona na niego. W dziale Administracja nic nie pisze u ciebie na ten temt?? Gdybyś mógł to sprawdź to bo nie wiem czy dochodzenie do sesji działa na 100%


Psychopata niszczący oczy żeby stworzyć coś kompletnie nieprzydatnego to ja :D
Awatar użytkownika
plazmonik
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 32
Rejestracja: sobota 07 sty 2006, 00:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: plazmonik »

Z dzia³u: Testy gry na 2 osoby:

Po skoñczeniu tury w momencie, gdy kto¶ siê próbuje do³±czyæ nie mam ¿adnej informacji; ale w dziale Administracja dochodzi nowy u¿ytkownik, którego mo¿na przyj±æ b±d¼ odrzuciæ.
Po przyjêciu pojawia siê na planszy nowa Amazonka :D
Ale niestety osob± "do³±czaj±ca siê" nie mo¿e graæ - tzn. ma ci±gle tylko 4 linki do wyboru, nie ma tych "z gry".

tyle uwag co do gry na 2 osoby :-)


"Mieduwalszczycy skarmi± na widok Czarnego Beata, Buwaja Piecyty" S.I.Witkiewicz
Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

MistrzDzwonow pisze:Kufir masz stworzoną gre dla 2 graczy. I chce się do niej dołączyć nijaki Polopeg. Gdy kończysz turę przechodzi ona na niego. W dziale Administracja nic nie pisze u ciebie na ten temt?? Gdybyś mógł to sprawdź to bo nie wiem czy dochodzenie do sesji działa na 100%
Hmmm faktycznie, gapa ze mnie. Dzięki :)


Obrazek
Awatar użytkownika
MistrzDzwonow [Autor tematu]
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 208
Rejestracja: wtorek 19 kwie 2005, 16:35
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 36
Kontakt:

Post autor: MistrzDzwonow »

Kufir pisze: Hmmm faktycznie, gapa ze mnie. Dzięki :)
Spoko jeszcze nie ma sygnalizacji o tym że ktoś chce się przyłączyć.

plazmonik - poprawiłem już tę "drobnostkę" teraz działa.

właśnie zauważyłem jednego buraka - kiedy jest włączona gra na 2 osoby i drugiej nie ma kojejka powinna ją przeskakiwać automatycznie a tego nie robi właśnie to naprawiam


Psychopata niszczący oczy żeby stworzyć coś kompletnie nieprzydatnego to ja :D
Awatar użytkownika
Pablito
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 38
Rejestracja: niedziela 22 sie 2004, 19:33
Płeć:

Post autor: Pablito »

MistrzDzwonow pisze:Kufir masz stworzoną gre dla 2 graczy. I chce się do niej dołączyć nijaki Polopeg. Gdy kończysz turę przechodzi ona na niego. W dziale Administracja nic nie pisze u ciebie na ten temt?? Gdybyś mógł to sprawdź to bo nie wiem czy dochodzenie do sesji działa na 100%
Rzeknę wprost
Nich mnie ktoś uwolni :roll:
bo niestety ni w tą ni w tamtą wyjść się nie da
(dodam że polopeg to ja)


Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Będzie możliwość savowania sesji?


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
MistrzDzwonow [Autor tematu]
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 208
Rejestracja: wtorek 19 kwie 2005, 16:35
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 36
Kontakt:

Post autor: MistrzDzwonow »

Pablito - zobacze co da się zrobić już za chwilkę będziesz wolny :wink:
SeSim - :lol: twoja sesja jest zapisywana na bieżąco kiedy kończysz grać wyłanczasz kompa, idziesz sobie gdzieś, wracasz, logujesz się i widzisz swoją sesje (w administracji zakańcza się sesje definitywnie)

Problem z przeskakiwaniem kolejki już załatwiony :wink: szkoda tylko że nikt tego nie wie :D


Psychopata niszczący oczy żeby stworzyć coś kompletnie nieprzydatnego to ja :D
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

no to coś nie bardzo... bo włąśnie chciałem popastwić się dalej a tu taki kwiatek... nie mogę założyć nowej sesji, nie mogę zamknąć tej co tu jest. to nawet nie moja sesja, nie poznaje żebym ja te karty wylosowywał... nie mogę skończyć tury... nie mogę rzucić kostką... jednym słowem coś się zjordoliło totalnie :)

http://www.pjwstk.edu.pl/~s2608/mim.jpg

EDIT:
A i spójrz jaką mam siłę ;)


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Chyba granie na dwóch dalej nie działa :roll: Widzę że Kufir ma sesję na dwóch to sobie myślę że się przyłączę a tu nic, nie dość że nie mogę grać to nie mogę teraz nawet osobnej sesji założyć...


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
MistrzDzwonow [Autor tematu]
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 208
Rejestracja: wtorek 19 kwie 2005, 16:35
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 36
Kontakt:

Post autor: MistrzDzwonow »

Dorzuciłem właśnie kilka zabezpieczeń chroniących sesje SeSim więcej takich kwiatków nie będzie. HunteR musisz poczekać aż cię Kufir zaakceptuje w swojej sesji. A Kufir za często na necie nie gra :) Do tego czasu jesteś jakby w próżni.

OGŁOSZENIE:
Dziś o 19.00 Wszystkie sesje zostaną zamknięte a ich lista zresetowana. To z powodu kilku błędów które się wkradły do kodu i które tego wymagają. Konta graczy nie będą usówane


Psychopata niszczący oczy żeby stworzyć coś kompletnie nieprzydatnego to ja :D
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Aha, szkoda że mnie nikt nie uprzedził :P Dobra ale w takim razie czy nie pasowałoby dorobić jakiejś opcji żeby samemu można było rezygnować z sesji? Bo jak sam napisałeś zostałęm zawieszony w próżni i teraz muszę czekać aż mnie Kufir albo przyjmie albo wywali :P


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
MistrzDzwonow [Autor tematu]
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 208
Rejestracja: wtorek 19 kwie 2005, 16:35
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 36
Kontakt:

Post autor: MistrzDzwonow »

Taka opcja będzie na 100% tylko że ten budżek też zauważyłem dopiero kiedy ludzie zaczeli się logować do sesji Kufira ;)

Tak czy siak już po resecie i jesteś "wolny"


Psychopata niszczący oczy żeby stworzyć coś kompletnie nieprzydatnego to ja :D
skwaru
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 221
Rejestracja: poniedziałek 16 maja 2005, 18:27
Płeć:

Post autor: skwaru »

Jestem w trakie testu, będe uaktualniał(czyt. edytował) post na bierząco

Jaskinia - można "Eksplorować" do momentu, gdy pokarze ci się wiadomość: "Przegrałeś walkę fizyczną z Jaskinia"

Kapliczka - Jak się na nią stanie i kliknie na ikonke kapliczki to automatycznie odejmuje x mieszków złotai i x pkt. wytrz. (x liczba straconych pkt. wytrz.)
Ostatnio zmieniony niedziela 22 sty 2006, 22:05 przez skwaru, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Heh ja sobie grałem i dokładnie przed wyciągnięciem karty targu dostałem nie wiadomo skąd 4mz! Poza tym kiedy kliknąłem na jaskinię żeby eksplorował nie dość że nic się nie stało to jeszcze nie mogę zakończyć tury :o

Przy okazji, czy przyjaciele poprostu jeszcze nie mogą udostępniać umiejetności czy to też jakiś bug? No i czy poszukiwacze będą mogli używać swoich zdolności? Kiedy pojawi się opcja czarowania? Kiedy jestem w mieście albo wiosce zawsze jedna ikonka sie nie wyświetla poza tym kiedy na którąś klikam nic się nie dzieje. I jeszcze jedno, znalazłem magiczny miecz ale o ile pamiętam on dodawał zdrówko tylko od innych poszukiwaczy a ten dodaje od wszystkich, trochę to za łatwe że pokonam jakiegoś trepa i dostaję punkt zdrówka.

Heh wiem że to spore wymagania ale fajnie by było gdyby się już dało pograć bardziej na serio.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
MistrzDzwonow [Autor tematu]
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 208
Rejestracja: wtorek 19 kwie 2005, 16:35
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 36
Kontakt:

Post autor: MistrzDzwonow »

HunteR pisze:Heh ja sobie grałem i dokładnie przed wyciągnięciem karty targu dostałem nie wiadomo skąd 4mz!
Możesz to opisać dokładniej. Czy ciągnołeś jakąś kartę wcześniej, czy z kimś walczyłeś, czy tylko się poruszyłeś.

Ikonki się nie wyświetlają bo mój talent twórczo-plastyczny jest mocno ograniczony i krwawo to idzie :P

Magiczny miecz zostanie ograniczony. (u mnie grywało się na przyjaźniejszych zasadach :D)

W kapliczce odejmuje punkty wytrzymałości?? Sprawdze.

A miasto już było chyba skończone. Przynajmniej u mnie alchemik i medyk działali. Chyba że już mi się we łbie kitwasi coś.

Dodałem chat w dziale Gry. Kiedy jesteś zalogowany "mówisz swoim głosem" a gdy nie jesteś jesteś gościem
Ostatnio zmieniony niedziela 22 sty 2006, 21:36 przez MistrzDzwonow, łącznie zmieniany 1 raz.


Psychopata niszczący oczy żeby stworzyć coś kompletnie nieprzydatnego to ja :D
Awatar użytkownika
plazmonik
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 32
Rejestracja: sobota 07 sty 2006, 00:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: plazmonik »

ej, ja my¶la³em, ¿e magiczny miecz daj 1pw za ka¿d± walkê w "której zabiera wytrzyma³o¶æ" czyli jak wygram z Wrogiem albo z poszukiwaczem i nie biorê od niego np. z³ota! W koñcu to magiczny miecz!


"Mieduwalszczycy skarmi± na widok Czarnego Beata, Buwaja Piecyty" S.I.Witkiewicz
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

No wiesz, wkońcu wrogowie nie posiadają wytrzymałości, albo żyją albo nie. Poza tym to by było za proste gdyby za kazdego dzika o sile 1 dostawało się punkt wytrzymałości.
Możesz to opisać dokładniej. Czy ciągnołeś jakąś kartę wcześniej, czy z kimś walczyłeś, czy tylko się poruszyłeś.
No cóż, teraz to już zaczęło mi się mieszać ale pamiętam że było tak: chodziłem sobie spokojnie jak na Amazonkę przystało z jednym woreczkiem złota. Kiedy wylosowałem kartę targu i zobaczyłem że jest opcja zakupy a także ceny pomyślałem że to fajnie ale potem zacząłem się zastanawiać za co ja coś kupię i wtedy zrezygnowany podjechałem stronką do góry i moim oczom ukazała się 4 przy ilości złota :shock: Kupiełm więc coś (chyba tarczę) i ubyło mi 3mz a więc postanowiłem przetestować czy coś jeszcze da się kupić i kliknąłem na coś za 2mz (chyba butelka z wodą albo hełm) pomimo że miałem już tylko 1mz. Wtedy straciłem ostatni mieszek ale towar juz się nie pojawił...

Wcześniej co prawda odwiedziłem alchemika w mieście ale nic mi nie zmienił w złoto. Nie umiem tego wyjaśnić.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
skwaru
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 221
Rejestracja: poniedziałek 16 maja 2005, 18:27
Płeć:

Post autor: skwaru »

ciąg dalszy:

Magiczny strumień/ Fontanna Mądrości - za pierwszym razem dodał mi pkt. siły/ mocy, a jak stanołem na nim drugi raz, po okrążeni planszy to już siły/ mocy niedostałem.

Gospoda - w gospodzie wyświetla się tylko wiadmości jak przegrałeś walke, a jak wygrałeś albo przegrałeś mz to niema żadnej wiadomości

Kapliczka - po stanięciu i włączeniu Kapliczki charakter zmienił mi sią na zły, straciłem pkt. wytrzymałości i dostałem 1 pkt mocy :roll:

Z tego co wiem to jest tylko jedna Fontanna Mądrości w grze, a tu właśnie moja Amazonka wyciągneła drugą fontanne

Pegaz - przeniosłem sie na pole nr 16 i mimo że był tam Golem to i tak wyciągnołem kolejna karte: Upiór. Walke z Upiorem zremisowałem, ale w następnej turze na tym polu niebyło żadnej z tych kart(Golem i Upiór)..............Dwie tury później wyciągam Upiora daje walcz i nic, niema komunikatu, niema Upiora

I jeszcze błędy typu - Gral czasami daje 1pkt M czasami 3pkt, albo Moja Siła wygląda tak Siła 6(7), pokonałem Małpe(S-3) i Rzygacza(S-5), dodało mi pkt siły i teraz moja siła wygląda następująco: Siła 7(9) :roll:

KONIEC SESJI
Ostatnio zmieniony niedziela 22 sty 2006, 23:12 przez skwaru, łącznie zmieniany 3 razy.


Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Z tą fontanną to jest tak, że karty są losowe a nie wyciągane z "kupki"

EDIT:
— Patrol straży (tak to się nazywa?) wcale nie cofnął mnie do miejsca startu.


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
Awatar użytkownika
MistrzDzwonow [Autor tematu]
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 208
Rejestracja: wtorek 19 kwie 2005, 16:35
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 36
Kontakt:

Post autor: MistrzDzwonow »

SeSim pisze: — Patrol straży (tak to się nazywa?) wcale nie cofnął mnie do miejsca startu.
Przeoczenie - poprawione

Na ruinach ciągnie się już 2 karty.
Pracuje nad opisami w 2 dni powinna być skończona więkrzość opisów.

EDIT (jestem chyba ich mistrzem :P):
To co zrobić z Magicznym Mieczem ma dodawać punkt wytrzymałości po każdej wygranej walce czy tylko po wygranej z poszukiwaczem ???

Alchemik w mieśćie działa tak: zamienia przedmioty z działu odrzuć w ekwipunku w złoto


Psychopata niszczący oczy żeby stworzyć coś kompletnie nieprzydatnego to ja :D
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

No cóż, wygrzebałem ze swoich kart przygód kartę Magicznego Miecza i faktycznie jest tam napisane że dostajesz jeden punkt wytrzymałości po zwycięstwie z każdym przeciwniekiem (zakłądem ze chodzi o walkę wręcz) jendak zwróciłem na to uwagę ponieważ podczas gry Online mając 4 punkty zdrówka i Magiczny Miecz w ciągu kilku tur zwiękrzyłem wytrzymałośc do 8 punktów pokonując słabiaki mające od 1-4 punktów siły... to trochę za proste. Ale to już zależy od tego co zdecyduje większość.

Ponadto co z tymi czarami? Trochę to wkurza że zdobywam taki pzredmiot ka księga czarów albo różdżka czy spotykam nieznajomego-maga i nie dostaję żadnych czarów. No i co z tą środkową krainą? Czemu nie mogę ciągnąć tam kart i nie mogłę też wrucić? Kiedy dopracowane zostaną obszary na których się rzuca kostą (skały, kapliczka itd.)?


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Kufir
Mistyk
Mistyk
Mistyk
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Groźniejsze Podziemia
Nowe PP
Zadania Czarownika
Posty: 2174
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 22:39
Lokalizacja: Korona Władzy
Płeć:

Post autor: Kufir »

Dziś chwilkę pograłem ale musze powiedzieć że nadal gra posiada mnóstwo błedów. To te ktore zapamietalem:

- Po przegranej walce z Upiorem (moc 4) straciłem wytrzymalosc ktora ze mnie wyssal. Upior dodal punkt do swojej wytrzymalosci i wtedy jego karta na planszy nie zaladowała sie. Po przegranej walce wyskoczyl mi napisz ze przegralem walke z hmmm Pustelnikiem ?

- Zbroja w kilku przypadkach chroni tez przez walka psychiczną

- Karta "przygoda" jest nie proporcjonalna, sugeruje zmnic obrazek na jakies ladniej obciety (Orginalny z gry)


Obrazek
Awatar użytkownika
SeSim
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Krypta Upiorów (pomagier)
Labirynt Magów (pomagier)
Poszukiwacze
Posty: 6145
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2005, 19:18
Lokalizacja: z krzesła :P
Płeć:
Kontakt:

Post autor: SeSim »

Taa-a też uważam, że karta przygody powinna być poprostu orginalnym skanem. Ewentualnie taką odświeżoną wersją jaką Gamemaster wrzucił na płytkę :)


Top Secret Ninja Off Topic Creators Internatinal Organization Member
ODPOWIEDZ