Malowanie figurek

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
DarkLady
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 25 lut 2024, 17:56

Re: Malowanie figurek

Post autor: DarkLady »

Cześć :)

Jakieś rady dla początkującej?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Awatar użytkownika
Maletz
Astropata
Astropata
Astropata
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 887
Rejestracja: sobota 01 lip 2017, 13:16
Płeć:

Re: Malowanie figurek

Post autor: Maletz »

DarkLady pisze: niedziela 03 mar 2024, 10:28 Jakieś rady dla początkującej?
Maluj, maluj, maluj... cały ten sport to kwestia praktyki i odrobiny jutuba :) Najwyżej jedna sugestia - mocniej rozcieńczaj farby. Rzadka farba będzie co prawda słabiej kryła i będzie trzeba raz lub dwa nałożyć kolejna warstwę po wyschnięciu, ale finalnie będzie jednolita i cienka (nie "zaleje" detali). Wrzucam dwa moje trolle na potwierdzenie, ze praktyka działa (choć ja sam należę do niedzielnych malarzy) :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Awatar użytkownika
jerek95
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Autor Dodatków
Posty: 137
Rejestracja: sobota 25 mar 2017, 08:56
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 29

Re: Malowanie figurek

Post autor: jerek95 »

Jaki zestaw farbek poleciacie? Kiedyś, jako dziecko, bawiłem się w modelowanie i malowanie i teraz chciałem wrócić do hobby i pomalować figurki talismanowe ale tyle tych zestawów w necie, że nie wiem co brać...


Awatar użytkownika
Maletz
Astropata
Astropata
Astropata
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 887
Rejestracja: sobota 01 lip 2017, 13:16
Płeć:

Re: Malowanie figurek

Post autor: Maletz »

jerek95 pisze: poniedziałek 04 mar 2024, 21:47 Jaki zestaw farbek poleciacie?
Ten jest spoko: https://tinyurl.com/3rvb6pws
Ale zanim zainwestujesz obejrzyj sobie jakiś materiał o farbkach typu Citadel Contrast, Vallejo Xpress lub Army Painter Speedpaint 2.0 (te da się kupić w zestawach), bo może taki "styl" malowania na początek będzie dla Ciebie dogodniejszy.


DarkLady
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 25 lut 2024, 17:56

Re: Malowanie figurek

Post autor: DarkLady »

Maletz pisze: niedziela 03 mar 2024, 10:38 Najwyżej jedna sugestia - mocniej rozcieńczaj farby. Rzadka farba będzie co prawda słabiej kryła i będzie trzeba raz lub dwa nałożyć kolejna warstwę po wyschnięciu, ale finalnie będzie jednolita i cienka (nie "zaleje" detali).
Dzięki - na pewno spróbuję :)

Niesamowitą różnicę widać u tych Twoich trolli! Z ciekawości - to ten sam zestaw figurek czy kolejny? Zastanawiam się na zapas co zrobię, jak jakąś figurkę sobie zepsuję tak, że nie będę mogła na nią patrzeć >:)


Awatar użytkownika
Maletz
Astropata
Astropata
Astropata
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 887
Rejestracja: sobota 01 lip 2017, 13:16
Płeć:

Re: Malowanie figurek

Post autor: Maletz »

DarkLady pisze: wtorek 05 mar 2024, 15:50 Z ciekawości - to ten sam zestaw figurek czy kolejny?
nie, to dwie różne figurki - zamieniłem swój pierwszy zestaw pomalowanych figurek z podstawki na niepomalowany z dopłatą w postaci czteropaka :) Uznałem, że te nowe pomaluje lepiej i chyba się udaje. W temacie duplikatów figurek w razie gdybyś swoją zrujnowała możesz odezwać się do @Valdi - on ma chyba jakąś możliwość zorganizowania zastępczej.


ODPOWIEDZ