Konkurs Assasina

Regulamin Forum wraz z wszelkiego rodzaju ogłoszeniami i komunikatami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Paulina [Autor tematu]
!Wspierający
!Wspierający
!Wspierający
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Posty: 462
Rejestracja: sobota 05 sty 2019, 08:39
Płeć:

Konkurs Assasina

Post autor: Paulina »

Na FB za 5 dni kończymy konkurs na Assassina :)
Wrzucę tez tu bo może ktoś nie wchodzi na FB:
Jako że w zeszłym tygodniu premierę miał Assassin Creed Mirage to stwierdziliśmy że fajnie jak by niebawem pojawił się on i na planszy Talismanu, może powiązany z Miastem?
Ogłaszamy Konkurs
Co trzeba zrobić?
1. Napisać umiejętności (nie muszą być na karcie, może być przesłany tylko tekst) tejże postaci pasujące do świata Talismana
2. Zgłoszenie wysłać na konkurs@magiaimiecz.eu
4. Jeżeli wygra twój pomysł, pokryć koszty wysyłki 13 zł. (szczegóły będą w mailu)
Zgłoszenia możecie wysyłać do końca 25.10.2023
Autorzy największych dodatków fanowskich zagłosują na wasze propozycje na forum.magiaimiecz.eu i na podstawie zwycięskiego zgłoszenia zostanie stworzona postać.
Karty wraz z figurką otrzymają 3 najwyżej ocenione zgłoszenia.
Może "Skok Wiary" wam pomoże i niedługo Assassinem będziecie Grać w Talismana.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Koszt druku dodatku jest zależny od ilości komponentów i ilości zamówień.
Tu na forum rozmawiamy o dodatkach / zasadach gry, etc.
Wszelkie pytania o druk kieruj na maila dnz@magiaimiecz.eu
Awatar użytkownika
Paulina [Autor tematu]
!Wspierający
!Wspierający
!Wspierający
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Posty: 462
Rejestracja: sobota 05 sty 2019, 08:39
Płeć:

Re: Konkurs Assasina

Post autor: Paulina »

Dobra jako mieliśmy 3 zgłoszenia, to może razem skompilujecie jakoś finalną postać.:
Propozycje:
______________________
Siła:4
Moc:3
Los:4
Umiejętności:
1. W mieście znajomość parkour pozwala poruszyć się bohaterowi o dowolną liczbę pól nie większą niż liczba oczek na kostce po żucie za ruch.
2. Gy spotykasz wroga lub nieznajomego możesz wykonać skok wiary aby uniknąć spotkania.
Rzuć kostką: 1-2 skok nie udaje się tracisz życie. 3-6 skok udaje się.
3. Gdy wchodzisz na obszar zajmowany przez innego bohatera możesz spróbować zabić jednego z jego przyjaciół.
Rzuć kostką: 1-3 nie udaje się 4-6 zabijasz wybranego przyjaciela.
______________________
Charakter neutralny
Życie 4
Los 2
Złoto 1
Siła 3
Moc 3

1. Rozpoczynasz grę ze Sztyletem z talii Ekwipunku
2. Jeżeli przebywając w mieście wynik rzutu za ruch jest równy 6, zamiast normalnego ruchu możesz przenieść się na dowolny obszar na terenie miasta
3. W walce z więcej niż jednym wrogiem możesz użyć "Śmierci z powietrza". Przed rozpoczęciem walki Rzuć kością:
1-4 normalnie odbywasz walkę
5-6 automatycznie wygrywasz walkę, zabierając nagrody i trofea
4. Podczas walki możesz użyć jednocześnie dwóch broni lub magicznych broni, pod warunkiem, że oba przedmioty są Drobiazgami
______________________
Siła: 4
Moc: 2
Życie: 4
Los: 3
Charakter: Zły

1. Rozpoczynasz grę posiadając 5 żetonów Szczątków na swojej karcie Poszukiwacza.
2. Zawsze jesteś Zły. Ignorujesz wszystkie efekty zmieniające twój Charakter.
3. Nie możesz wymykać się Stróżom Prawa. Jeśli ich spotkasz, natychmiast ciebie atakują, dodając 3 punkty do swojej skuteczności ataku. Jeśli z nimi przegrasz, zostajesz złapany, osądzony i niedługo potem stracony - giniesz!
4. Jeśli atakując innego Poszukiwacza wygrasz z nim jakąkolwiek walkę, zmuszasz go do utraty 2 punktów Życia, ale nie możesz wybrać innej nagrody.
5. Podczas swojej tury możesz zabić 1 Przyjaciela lub Nieznajomego, którego posiadasz lub znajduje się na twoim obszarze. Jeśli to zrobisz, odrzuć jego kartę i połóż na swoim obszarze 1 żeton Szczątków. Po dobraniu odpowiedniej ilości kart Poszukiwacz może odrzucić dowolną liczbę żetonów Szczątków ze swojego obszaru, aby otrzymać 1 sztukę złota i wylosować 2 dodatkowe karty Przygód za każdy z nich.
______________________

Ja bym na pewno widziała z drugiej propozycji umiejętność:

2. Jeżeli przebywając w mieście wynik rzutu za ruch jest równy 6, zamiast normalnego ruchu możesz przenieść się na dowolny obszar na terenie miasta

Czyli taki niby skok wiary.
Jak myślicie?


Koszt druku dodatku jest zależny od ilości komponentów i ilości zamówień.
Tu na forum rozmawiamy o dodatkach / zasadach gry, etc.
Wszelkie pytania o druk kieruj na maila dnz@magiaimiecz.eu
Labdax
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 06 lis 2023, 21:43
Płeć:

Re: Konkurs Assasina

Post autor: Labdax »

Hej
Ja bym na pewno widziała z drugiej propozycji umiejętność:

2. Jeżeli przebywając w mieście wynik rzutu za ruch jest równy 6, zamiast normalnego ruchu możesz przenieść się na dowolny obszar na terenie miasta
Może lepiej dać 6+ bo jak ktoś używa Konia lub tego Przyjaciela co umożliwia w mieście rzut 2 kośćmi, to ciężko będzie trafić równe 6

Pozdro B-)


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6192
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Re: Konkurs Assasina

Post autor: Rogo »

Szybki komentarz do powyższych zgłoszeń. Grałem tylko w AC2, w którym Ezio nie zabijał cywili, więc nie można go nazwać złym, przypuszczam, że w innych częściach było podobnie.

Propozycja 1:
Trochę za wysokie statystyki, wyraz parkour to neologizm i nie pasuje do gry fantasy, "Żut" - niesprawdzenie ortografii w pracy konkursowej to kpina.
Skok wiary, żeby uniknąć spotkania - ale skąd miałby skoczyć?
Zabijanie Przyjaciół słabo ma się do tego co napisałem na początku.
Podsumowanie: nie podoba mi się.

Propozycja 2:
Ogólnie spoko, 3-cia zdolność trochę potężna - tylko iść do Podziemi i liczyć na łut szczęścia. Na szczęście niewysoki początkowy Los trochę to temperuje.
Podsumowanie: Jest dobrze, a z zaprezentowanych propozycji zdecydowanie najlepiej.

Propozycja 3:
Bycie złym nijak ma się do tego co napisałem na samym początku.
Nieunikanie Stróżów Prawa tez nie pasuje do asasynów z gry.
Zdolności z żetonami Szczątków są dziwne, a do tego beznadziejnie napisane.
Podsumowanie: nie podoba mi się.
Paulina pisze: poniedziałek 06 lis 2023, 20:01 Ja bym na pewno widziała z drugiej propozycji umiejętność:

2. Jeżeli przebywając w mieście wynik rzutu za ruch jest równy 6, zamiast normalnego ruchu możesz przenieść się na dowolny obszar na terenie miasta

Czyli taki niby skok wiary.
Jak myślicie?
Bardziej w/w parkour niż skok wiary, ale zdolność jak najbardziej pasuje. Oczywiście bez nazywania tego parkourem.
Labdax pisze: poniedziałek 06 lis 2023, 22:10 Może lepiej dać 6+ bo jak ktoś używa Konia lub tego Przyjaciela co umożliwia w mieście rzut 2 kośćmi, to ciężko będzie trafić równe 6
Nie. na koniu ani nie robi się parkourów, ani skoków wiary. Tak jak jest, jest dobrze.

Ponadto:
Podczas walki możesz użyć jednocześnie dwóch broni lub magicznych broni, pod warunkiem, że oba przedmioty są Drobiazgami - też pasuje do Asasynów


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Budowniczy Mostów
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Bezdroża
Bezkresne Morze
Gospoda Pod Koroną. Obiekty i Misje 2
Klątwy Króla Piramidy (Piramida 2.0)
Legendarne Przedmioty
Ląd Na Horyzoncie!
Most
Obiekty i Misje
Szalony Tytan
Posty: 4029
Rejestracja: poniedziałek 05 wrz 2016, 21:50
Płeć:

Re: Konkurs Assasina

Post autor: Budowniczy Mostów »

Ten drugi całkiem fajny. Zgadzam się z Rogo, że
Rogo pisze: środa 08 lis 2023, 08:57 Podczas walki możesz użyć jednocześnie dwóch broni lub magicznych broni, pod warunkiem, że oba przedmioty są Drobiazgami - też pasuje do Asasynów
3cia Zdolność strasznie mocna
Do znerfienia.


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23518
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Konkurs Assasina

Post autor: Mały Nemo »

Jako że propozycja nr 3 jest moja, a @Rogo postanowił go skomentować, to ja z kolei postanowiłem odpowiedzieć na ten komentarz.

Po pierwsze, nigdy nie grałem w Assassin's Creed i nigdy nie zagram, bo ten gatunek gier to całkowicie nie moja bajka. Poszukiwacza bazowałem więc na udostępnionej grafice. Dlatego też to, czy ten Poszukiwacz ma związek z postacią w tej serii gier czy nie ma trzeciorzędne znaczenie. Wątpię też, aby @Paulina tworzyła konkurs jedynie dla znawców tych gier, gdyż to automatycznie ogranicza pulę potencjalnych uczestników konkursu jak i sędziów, którzy będą te prace oceniać. Innymi słowy, stwierdzenie że "Bycie złym nijak ma się do tego co napisałem na samym początku." nijak się ma do tego konkursu. I pomijam już fakt, że opinia że "Ezio nie zabijał cywili, więc nie można go nazwać złym" jest całkowicie subiektywną opinią, więc o ile samemu można mieć taką opinię i jest to w porządku, o tyle twierdzenie typu "wydaje mi się, że ta postaci nie jest zła, bo zabija wszystkich innych, prócz cywilów, więc Poszukiwacz bazujący na nim też nie może być zły" jest trochę śmieszne.

Po drugie, Paulina nie zapodała nazw tych Poszukiwaczy. Tak się składa, że mój Poszukiwacz nazywał się "Morderca", więc bycie wiecznie złym w takim wypadku wydaje się być bardziej uzasadnione.

Co do pozostałych zdolności, w momencie, gdy zaczynamy grać tym Poszukiwaczem, to on już jest mordercą, a więc na koncie ma już pewnie wiele ofiar i jest już poszukiwany przez straż miejską. Dlatego też nie może on unikać walk z nimi, gdyż ci - gdy tylko go zauważą - ruszają natychmiast za nim na pościg i nie jednym czy dwoma funkcjonariuszami, a połową garnizonu. Dlatego też ich skuteczność ataku podczas walk rośnie. Mechanicznie chodziło o to, aby z jednej strony dać opis fabularny, że mordercę ktoś jednak ściga, a nie go ignoruje, a z drugiej, aby odstraszyć gracza przed wchodzeniem do Miasta. Poszukiwacz może ryzykować wejść tam, ale musi się liczyć z tym, że może tam też zginąć (a nie raptem stracić nic nie znaczący 1 punkt Życia).

Kolejna zdolność to wiadomo, zabójca lepiej zna się na zabijaniu, a więc skuteczniej mu to idzie, ale przeciwwagą jest to, że zabiera tylko Życie, a nie Różdżkę.

I ostatnia zdolność. Jej ideą jest to, że taki morderca nie boi się nikogo zabić, czy to jakiś niewierny przyjaciel jak wiedźma albo błazen, że też inny łowca niewolników albo mędrzec. A więc taki morderca może zabić takiego Przyjaciela lub Nieznajomego zanim go zbada i zanim taki Przyjaciel czy Nieznajomy spustoszy jest obszar gry. Po zabiciu takiej osoby na tym obszarze znajdują się jego zwłoki (reprezentowane przez żeton szczątków). Dowolny Poszukiwacz (a więc nie tylko Morderca) może zbadać zwłoki, aby odnaleźć trochę złota przy nich. Zapis o 2 kartach Przygód dodałem dlatego, żeby w ogóle był sens kładzenia tych żetonów. W przeciwnym razie całe złoto mógłby brać Morderca, a nawet gdyby nie, to inni gracze nie mieliby zachęty, aby próbować wejść na obszar ze zwłokami. Fabularnie można to opisać tak, że skoro gdzieś są jakieś zwłoki, to zawsze coś ciekawego może się tam zdarzyć (np. jakaś inna padlina się przybłęda).


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6192
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Re: Konkurs Assasina

Post autor: Rogo »

Mały Nemo pisze: czwartek 09 lis 2023, 11:45 Dlatego też to, czy ten Poszukiwacz ma związek z postacią w tej serii gier czy nie ma trzeciorzędne znaczenie.
premierę miał Assassin Creed Mirage to stwierdziliśmy że fajnie jak by niebawem pojawił się on i na planszy
(...)
Napisać umiejętności (nie muszą być na karcie, może być przesłany tylko tekst) tejże postaci pasujące do świata Talismana
No ale to już kwestia interpretacji ;)

W Talismanie nawet Zabójca może stać się dobry, więc ograniczenia w Charakterze stosowanym bardzo rygorystycznie.

+3 do walki dla przeciwnika i natychmiastowa śmierć - mi się po prostu nie podoba.

Co do żetonów szczątków:

5. Podczas swojej tury możesz zabić 1 Przyjaciela lub Nieznajomego, którego posiadasz lub znajduje się na twoim obszarze. Jeśli to zrobisz, odrzuć jego kartę i połóż na swoim obszarze 1 żeton Szczątków /Skąd? Z karty Poszukiwacza? Jeśli tak, to trzeba to dość, jeśli nie, to pierwsza zdolność nie ma sensu./. Po dobraniu odpowiedniej ilości kart Poszukiwacz może odrzucić dowolną liczbę żetonów Szczątków /Dokąd? Wracają na kartę Poszukiwacza, czy zdolność jest 5-razowego użytku?/ ze swojego obszaru, aby otrzymać 1 sztukę złota i wylosować 2 dodatkowe karty Przygód za każdy z nich.


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23518
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Konkurs Assasina

Post autor: Mały Nemo »

Rogo pisze: czwartek 09 lis 2023, 12:28 No ale to już kwestia interpretacji ;)
I owszem, miraż czyli pozorna wersja Assassin Creed Mirage pojawiła się w Talismanie. Czy też ten "on" odnosi się do kogoś innego, a nie Assassin Creed Mirage'a? ;)

+3 do przeciwnika oznacza, że straż miejska będzie miała max 8 Siły lub Mocy. Czyli trochę więcej jak zwykły smok. Są ich 4 sztuki w talii, więc to też nie oznacza, że będą go prześladować przez pół wizyty w Mieście.

Aczkolwiek zgadzam się z Tobą w kwestii zapisów w czerwonym kolorze. Wieczorem zapodam zaktualizowaną wersję Poszukiwacza.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Labdax
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 06 lis 2023, 21:43
Płeć:

Re: Konkurs Assasina

Post autor: Labdax »

Hej

Druga propozycja postaci jest akurat moja i dziękuję za pozytywne opinie. Nigdy nie grałem w żadną z serii gier AC, więc bazowałem tu na ogólnym pojęciu assassin'a jak też na małym researchu w internecie.
Nie. na koniu ani nie robi się parkourów, ani skoków wiary. Tak jak jest, jest dobrze.
Nie nazwałem tego żadnym parkourem czy skokiem wiary. Poprostu umiejętność postaci związanej mocno z Miastem. Dlatego obstaje przy swoim, że 6+ jest lepszym rozwiązaniem. Ewentualnie zapis, że Assasin nie może używać Konia w Mieście i mamy bardziej ograniczone opcje.
3cia Zdolność strasznie mocna
Do znerfienia.
Może faktycznie. Biorąc pod uwagę, że można przy korzystnych wiatrach można mieć 2 bronie drobiazgi.
Proponuję zatem:
3. W walce z więcej niż jednym wrogiem możesz użyć "Śmierci z powietrza". Przed rozpoczęciem walki Rzuć kością:
1-5 normalnie odbywasz walkę
6 automatycznie wygrywasz walkę, zabierając nagrody i trofea

Tę umiejętność oparłem na informacji z neta odnośnie zdolności z gry

Pozdro ;)


Awatar użytkownika
Budowniczy Mostów
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Bezdroża
Bezkresne Morze
Gospoda Pod Koroną. Obiekty i Misje 2
Klątwy Króla Piramidy (Piramida 2.0)
Legendarne Przedmioty
Ląd Na Horyzoncie!
Most
Obiekty i Misje
Szalony Tytan
Posty: 4029
Rejestracja: poniedziałek 05 wrz 2016, 21:50
Płeć:

Re: Konkurs Assasina

Post autor: Budowniczy Mostów »

Labdax pisze: niedziela 12 lis 2023, 08:22 6 automatycznie wygrywasz walkę, zabierając nagrody i trofea
A może:
"6) automatycznie wygrywasz walkę z wybranym przez siebie Wrogiem, zabierając nagrody i trofea, następnie walczysz z pozostałymi na normalnych zasadach"


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6192
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Re: Konkurs Assasina

Post autor: Rogo »

A może w trochę innym kierunku:
5-6) Możesz walczyć z Wrogami osobno w wybranej przez siebie kolejności.


Ja nawet nie mam Talismana.
ODPOWIEDZ