[TMiM] Strata tury vs strata następnej tury

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
3trefl102A [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 57
Rejestracja: wtorek 27 cze 2017, 17:45
Lokalizacja: Toruń
Płeć:
Kontakt:

[TMiM] Strata tury vs strata następnej tury

Post autor: 3trefl102A »

Hej,

Tworzę postać do nowego dodatku, który postaram się wypuscić na forum jeszcze w tym miesiącu. Wydawało mi się, że wiem jak działa strata tury i strata następnej tury, ale mogę się mylić.

Opis zdolności brzmi następująco:
W dowolnym momencie możesz odrzucić 1 Zaklęcie, aby stracić następną turę i stać się zamrożona na czas jej trwania
Moje zrozumienie straty następnej tury to: twoja tura natychmiast się kończy, a następną turę czekasz. Zdolność ma w idei powodować, że po odrzuceniu Zaklęcia Poszukiwaczka przestaje rozpatrywać karty i polecenia obszaru, ale za to następną turę siedzi i nic nie robi.

Jakby co efekt zamrożenia opisałem w umiejętności wyżej, więc ten keyword jest wyjaśniony.

Tu więc czas na pytania:
Czy ta zdolność w obecnym zapisie to oznacza?
Czy strata tury różni się czymś od straty następnej tury?
Czy żeby uniknąć przerwania tury w trakcie rozpatrywania efektu karty np. jednego zdarzenia muszę dopisać 'ale nie w trakcie rozpatrywania karty'?

Z góry dziękuję za pomoc ;)


Przeszłość to wspomnienie, przyszłość to nadzieja, chwila absolutnej perfekcji jest teraz. Cieszmy się nią!
(Aktualnie pracuję nad dodatkami Chat Noir i Zamek)
Mój dropbox: https://www.dropbox.com/sh/4dc47yyljiee ... IFg9a?dl=0
Lathspell
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 98
Rejestracja: czwartek 02 kwie 2020, 16:12
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć:

Re: [TMiM] Strata tury vs strata następnej tury

Post autor: Lathspell »

3trefl102A pisze: poniedziałek 11 lip 2022, 21:37Czy ta zdolność w obecnym zapisie to oznacza?
Nie, w obecnym zapisie oznacza to tyle, że po odrzuceniu Zaklęcia tracisz następną turę, w czasie której Poszukiwacz zostaje zamrożony, ale nadal kontynuuje swoją bieżącą turę.
3trefl102A pisze: poniedziałek 11 lip 2022, 21:37Czy strata tury różni się czymś od straty następnej tury?
Tak, strata tury dotyczy bieżącej tury, zaś strata następnej tury dotyczy... następnej tury.

Potwierdzeniem tej sytuacji może być specjalna zdolność Górala, który, jeśli szarżuje, traci swoją następną turę na odzyskanie sił, ale zgodnie z FAQ turę, w której szarżował, kontynuuje normalnie - tutaj jest wyraźne wskazanie, że strata następnej tury nie powoduje zakończenia bieżącej.

Co więcej - z zamieszczonego przez Ciebie opisu zdolności wynika, że po odrzuceniu Zaklęcia Poszukiwacz staje się zamrożony na następną turę, a nie na bieżącą (zaimek jej odnosi się bezpośrednio do następnej tury), a jak sądzę nie to było Twoim zamysłem. Żeby zdolność działała tak, jak tego oczekujesz, powinna brzmieć jakoś w stylu: W dowolnym momencie możesz odrzucić 1 Zaklęcie i stracić następną turę, aby stać się zamrożony do końca bieżącej tury. Jeśli jest to Twoja tura, natychmiast ją kończysz.

Trzecie pytanie jest dla mnie niezrozumiałe. Chyba o to właśnie chodzi w tej zdolności, aby unikać rozpatrywania kart? Musisz napisać dokładniej, o co Ci chodzi, najlepiej z przykładem.


Awatar użytkownika
3trefl102A [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 57
Rejestracja: wtorek 27 cze 2017, 17:45
Lokalizacja: Toruń
Płeć:
Kontakt:

Re: [TMiM] Strata tury vs strata następnej tury

Post autor: 3trefl102A »

Dzięki za wytłumaczenie tego elementu z góralem, jakoś mi to umknęło.

Efekt zamrożenia oznacza brak możliwości rzutu kostką za skuteczność ataku w walce. W zamierzeniu:

Poszukiwaczka używa tej zdolności przed rozpatrzeniem niefajnej karty (np. Demona Moc 10) po czym jej tura się kończy. Tą turę i następną turę nic nie robi i jest podatna na atak innych Poszukiwaczy (przez efekt zamrożenia).

Czego chcę uniknąć to sytuacji w której w trakcie rozpattrywania karty (np. po rzucie w Miejscu przed wykonaniem polecenia lub po spotkaniu Wroga przed walką etc.) używa tej umiejętności.

Co myślisz o zapisie:

W dowolnym momencie, ale nie w trakcie rozpatrywania karty, możesz odrzucić 1 Zaklęcie, aby stracić obecną i następną turę i stać się zamrożona do końca następnej tury.


Przeszłość to wspomnienie, przyszłość to nadzieja, chwila absolutnej perfekcji jest teraz. Cieszmy się nią!
(Aktualnie pracuję nad dodatkami Chat Noir i Zamek)
Mój dropbox: https://www.dropbox.com/sh/4dc47yyljiee ... IFg9a?dl=0
Lathspell
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 98
Rejestracja: czwartek 02 kwie 2020, 16:12
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć:

Re: [TMiM] Strata tury vs strata następnej tury

Post autor: Lathspell »

Ok, teraz, gdy napisałeś, jak działa efekt zamrożenia, mam już jakiś pełniejszy obraz.

Po pierwsze, zrezygnowałbym z zapisu W dowolnym momencie, bo tak naprawdę zdolność jest przydatna praktycznie tylko podczas tury Poszukiwacza.
Po drugie, nie przejmowałbym się za bardzo używaniem zdolności w trakcie rozpatrywania kart. Na logikę rzecz biorąc, z tą zdolnością jest jak z walką - do momentu wykonania rzutu kością za skuteczność ataku możesz używać Przedmiotów, zdolności, Zaklęć, efektów, innymi słowy - walić wszystko, co masz. Natomiast po wykonaniu rzutu nie możesz już zrobić niczego (z wyjątkiem użycia kart, które wyraźnie na to w tym momencie pozwalają). Podobnie byłoby w przypadku tej zdolności - jeśli widzisz Demona, możesz jej użyć, aby uniknąć konfrontacji z nim, ale jeśli zdecydujesz się na walkę i rzucisz kością (uzyskując niezadowalający wynik), to wtedy niestety jest już za późno. Wydaje mi się to na tyle logiczne, że nie trzeba o tym pisać.

Ja poprzestałbym na zapisie: Podczas swojej tury możesz odrzucić 1 Zaklęcie, aby natychmiast ją zakończyć. Tracisz jednak swoją następną turę, do końca której jesteś zamrożony.
Ewentualnie opcja numer 2: Podczas swojej tury (ale nie w trakcie rozpatrywania karty) możesz odrzucić 1 Zaklęcie, aby natychmiast ją zakończyć. Tracisz jednak swoją następną turę, do końca której jesteś zamrożony.


Awatar użytkownika
3trefl102A [Autor tematu]
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 57
Rejestracja: wtorek 27 cze 2017, 17:45
Lokalizacja: Toruń
Płeć:
Kontakt:

Re: [TMiM] Strata tury vs strata następnej tury

Post autor: 3trefl102A »

Dzięki wielkie za pomoc! Dopiszę cię w credits w dodatku :D


Przeszłość to wspomnienie, przyszłość to nadzieja, chwila absolutnej perfekcji jest teraz. Cieszmy się nią!
(Aktualnie pracuję nad dodatkami Chat Noir i Zamek)
Mój dropbox: https://www.dropbox.com/sh/4dc47yyljiee ... IFg9a?dl=0
ODPOWIEDZ