Magiczny przedmiot

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
ODPOWIEDZ
S0bana187 [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 2
Rejestracja: sobota 30 sty 2021, 23:57

Magiczny przedmiot

Post autor: S0bana187 »

Dobry wieczór wszystkim,
Mam pewien spór z moją żoną a mianowicie nie możemy się dogadać w kwestii jednego przedmiotu.

Runiczny miecz
Broń
Runicznego miecza nie może posiadać dobry poszukiwacz.
Runiczny miecz dodaje 1 punkt do twojej siły podczas walki.
Za każdym razem gdy pokonasz wroga lub innego poszukiwacza ( i sprawisz, ze straci punkt życia), otrzymujesz 1 punkt życia.

Chodzi mi o ten ostatni podpunkt tej karty. Czy według was życie otrzymuje tylko i wyłącznie po odebraniu życia innemu poszukiwaczowi czy również otrzymuje po pokonaniu każdego wroga? Kupiliśmy właśnie dodatek ze smokami i problem jest w tym, ze napotykamy bardzo duża liczbę smoków i innych potworów i pobiera za każda wygrana walkę punkt życia i po prostu coś mi zaczęło nie pasować bo nie zaczniemy dobrze rozgrywki a ona już ma po 10 punktów Życia a wczoraj skończyła grę mając 30 punktów Życia i była nie do pokonania ponieważ każdego smoka którego pokonywała wymieniała na punkt mocy oraz punkt życia który przysługiwał jej z tego magicznego przedmiotu. Mam nadzieje, ze w miarę jasno przedstawiłem problem. Proszę o odpowiedz i pozdrawiam serdecznie wszystkich 😁


Nieuhwytny
Astropata
Astropata
Astropata
Autor Dodatków
Posty: 899
Rejestracja: poniedziałek 05 sie 2019, 06:58
Płeć:

Re: Magiczny przedmiot

Post autor: Nieuhwytny »

Za każdym razem kiedy pokonasz Wroga jest napisane. Czyli tak to działa. Tylko jak pokonujesz kogoś na Moc to już jest walka psychiczna. A runiczny miecz z tego co piszesz możesz użyć tylko w walce, czyli używając Siły.

Dodano po 2 minutach 15 sekundach:
Chociaż nie jest napisane, że jak pokonasz w walce. Tylko ogólnie jak pokonasz. A 1 punkt Siły dodaje podczas walki. Wg mnie ta karta jest nieprecyzyjnie napisana.


Lathspell
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 98
Rejestracja: czwartek 02 kwie 2020, 16:12
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć:

Re: Magiczny przedmiot

Post autor: Lathspell »

Karta jest napisana w stopniu zadowalająco precyzyjnym ;)

Jeśli walczysz z Wrogiem w walce zwykłej (na Siłę) - możesz wykorzystać Runiczny Miecz, który doda Ci 1 punkt Siły, a jeśli pokonasz tego Wroga, otrzymasz także 1 punkt Życia.
Jeśli walczysz z Wrogiem w walce psychicznej (na Moc) - nie możesz wykorzystać Runicznego Miecza wcale (bo możesz korzystać z niego tylko podczas walki zwykłej) - co za tym idzie, nie otrzymasz 1 punktu Życia w przypadku wygranej, gdyż musisz mieć możliwość użycia Broni w walce, żeby móc skorzystać z jej specjalnej zdolności.


Nieuhwytny
Astropata
Astropata
Astropata
Autor Dodatków
Posty: 899
Rejestracja: poniedziałek 05 sie 2019, 06:58
Płeć:

Re: Magiczny przedmiot

Post autor: Nieuhwytny »

Lathspell pisze: niedziela 31 sty 2021, 02:56 Karta jest napisana w stopniu zadowalająco precyzyjnym

Jeśli walczysz z Wrogiem w walce zwykłej (na Siłę) - możesz wykorzystać Runiczny Miecz, który doda Ci 1 punkt Siły, a jeśli pokonasz tego Wroga, otrzymasz także 1 punkt Życia.
Jeśli walczysz z Wrogiem w walce psychicznej (na Moc) - nie możesz wykorzystać Runicznego Miecza wcale (bo możesz korzystać z niego tylko podczas walki zwykłej) - co za tym idzie, nie otrzymasz 1 punktu Życia w przypadku wygranej, gdyż musisz mieć możliwość użycia Broni w walce, żeby móc skorzystać z jej specjalnej zdolności.
zgoda, ale wynika to z logicznego myślenia niż z zapisu precyzyjnego karty. Po pierwsze, gdyby był zapis taki precyzyjny to kolega nie zwracałby się z prośbą o pomoc. Po drugie, jeśli chodzi o samą precyzję wystarczyłby taki zapis; "jeśli w walce pokonasz...." lub "jeśli przy użyciu runicznego miecza pokonasz...."
Po trzecie. Nasunęło mi się takie pytanie. Masz 2 Bronie, które mają takie zapisy.
1. W walce psychicznej dodaje 1 punkt Mocy.
2 dodaje 1 punkt Mocy.
To w walce psychicznej dodasz 2 punkty czy 1?


Awatar użytkownika
Kewis21
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 514
Rejestracja: czwartek 15 sie 2019, 15:38
Płeć:

Re: Magiczny przedmiot

Post autor: Kewis21 »

To zależy czy możesz używać 2 broni na raz, pozatym nie widziałem keszcze broni która nie miała by zapisu: podczas walki...


Awatar użytkownika
Pablo
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Dyniowy Król - Dyniokruk
Nowe Przygody
Paczka Przygód
Smocze Dary
Ukryta Dolina
Ulice Miasta
Zaklęcia
Posty: 3139
Rejestracja: wtorek 06 mar 2018, 10:01
Lokalizacja: śląskie
Płeć:
Wiek: 43

Re: Magiczny przedmiot

Post autor: Pablo »

Nieuhwytny pisze: niedziela 31 sty 2021, 10:02 1. W walce psychicznej dodaje 1 punkt Mocy.
2 dodaje 1 punkt Mocy.
To w walce psychicznej dodasz 2 punkty czy 1?
Dodajesz sobie 1 punkt because w walce lub w walce psych., możesz używać tylko jednej Broni naraz chyba że jakiś efekt lub specjalna zdolność umożliwia Ci korzystanie z 2 Broni jednocześnie.

Dodano po 3 minutach 15 sekundach:
Kewis21 pisze: niedziela 31 sty 2021, 10:05 To zależy czy możesz używać 2 broni na raz, pozatym nie widziałem keszcze broni która nie miała by zapisu: podczas walki...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Awatar użytkownika
Budowniczy Mostów
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Bezdroża
Bezkresne Morze
Gospoda Pod Koroną. Obiekty i Misje 2
Klątwy Króla Piramidy (Piramida 2.0)
Legendarne Przedmioty
Ląd Na Horyzoncie!
Most
Obiekty i Misje
Szalony Tytan
Posty: 3996
Rejestracja: poniedziałek 05 wrz 2016, 21:50
Płeć:

Re: Magiczny przedmiot

Post autor: Budowniczy Mostów »

S0bana187 pisze: niedziela 31 sty 2021, 00:05 wczoraj skończyła grę mając 30 punktów Życia
Generalnie tak może być. Runiczny miecz to bardzo mocna karta. Pamiętaj przy tym, że wykorzystywany może być wyłącznie w walce (a nie w walce psychicznej) i wykorzystujesz jego zdolności tylko, gdy z niego skorzystasz (czyli jak skorzystasz z Topora, to z Runicznego miecza już nie, bo można używać tylko jednej broni).


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Magiczny przedmiot

Post autor: Mały Nemo »

O ile pamiętam, o jest w FAQ zapis dotyczący Runicznego Miecza.

Anyway, jak ktoś ma Runiczny Miecz, to najlepszym rozwiązaniem, aby ten ktoś nie zdobył 30 punktów Życia, jest zaatakować tego Poszukiwacza i mu ten miecz odebrać.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Lathspell
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 98
Rejestracja: czwartek 02 kwie 2020, 16:12
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć:

Re: Magiczny przedmiot

Post autor: Lathspell »

Nieuhwytny pisze: niedziela 31 sty 2021, 10:02 Po drugie, jeśli chodzi o samą precyzję wystarczyłby taki zapis; "jeśli w walce pokonasz...." lub "jeśli przy użyciu runicznego miecza pokonasz...."
Ale taki zapis jest na karcie! Przynajmniej w wersji EN:

No good character may have the Runesword.
Add 1 to your Strength during battle.
When you use the Runesword in battle to defeat an Enemy or another character and then cause him to lose a life, you gain 1 life.


Generalnie jeśli mam jakiś problem z działaniem danej karty, pierwszą rzeczą, którą robię, jest wyszukanie angielskiej wersji. Zajmuje to około minutę i rozwiązuje 60% wszystkich sporów i wątpliwości przy kartach. Dopiero jeśli to nie pomaga, szukam informacji o działaniu karty na forum FFG, gdzie znajduje się spora baza wiedzy, co rozwiązuje kolejne 30% wszystkich konfliktów. Pozostałymi 10% procentami zajmuje się czerwony ^^

Edit: i jeszcze drobna autokorekta:
Lathspell pisze: niedziela 31 sty 2021, 02:56 musisz mieć możliwość użycia Broni w walce, żeby móc skorzystać z jej specjalnej zdolności
Ten zapis jest niepoprawny i może wprowadzać w błąd. Prawidłowy zapis - musisz użyć Broni w walce, żeby móc skorzystać z jej specjalnej zdolności (a nie mieć możliwość jej użycia).
Ostatnio zmieniony niedziela 31 sty 2021, 11:05 przez Lathspell, łącznie zmieniany 1 raz.


Nieuhwytny
Astropata
Astropata
Astropata
Autor Dodatków
Posty: 899
Rejestracja: poniedziałek 05 sie 2019, 06:58
Płeć:

Re: Magiczny przedmiot

Post autor: Nieuhwytny »

Spoko wszystko jasne. Fajnie, że się ludziska angażują i pomagają w rozwiązaniu problemu.

Dodano po 11 minutach 33 sekundach:
Lathspell pisze: niedziela 31 sty 2021, 10:51 When you use the Runesword in battle
ale w angielskie wersji jest wyraźnie to napisane... kiedy używasz


S0bana187 [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 2
Rejestracja: sobota 30 sty 2021, 23:57

Re: Magiczny przedmiot

Post autor: S0bana187 »

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi! Problem uważam za rozwiązany 😁


Awatar użytkownika
Kewis21
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 514
Rejestracja: czwartek 15 sie 2019, 15:38
Płeć:

Re: Magiczny przedmiot

Post autor: Kewis21 »

@Pablo amulet władcy wiatru również ma zapis: podczas walki...


Awatar użytkownika
Pablo
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Dyniowy Król - Dyniokruk
Nowe Przygody
Paczka Przygód
Smocze Dary
Ukryta Dolina
Ulice Miasta
Zaklęcia
Posty: 3139
Rejestracja: wtorek 06 mar 2018, 10:01
Lokalizacja: śląskie
Płeć:
Wiek: 43

Re: Magiczny przedmiot

Post autor: Pablo »

Kewis21 pisze: niedziela 31 sty 2021, 12:30 @Pablo amulet władcy wiatru również ma zapis: podczas walki...
Tak, wiem ale myślałem, że chodzi Ci o Bronie, które można użyć w walce psychicznej.


Awatar użytkownika
Kewis21
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 514
Rejestracja: czwartek 15 sie 2019, 15:38
Płeć:

Re: Magiczny przedmiot

Post autor: Kewis21 »

Pablo pisze: niedziela 31 sty 2021, 12:40
Kewis21 pisze: niedziela 31 sty 2021, 12:30 @Pablo amulet władcy wiatru również ma zapis: podczas walki...
Tak, wiem ale myślałem, że chodzi Ci o Bronie, które można użyć w walce psychicznej.
nie, nie, chodziło o to że nie widziałem żadnej broni która nie miała by zapisu że podczas walki/ walki psychicznej...


ODPOWIEDZ