Zbiór niejasności, dotyczących zasad gry wraz z odpowiedziami

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Zbiór niejasności, dotyczących zasad gry wraz z odpowiedziami

Post autor: Mały Nemo »

@Xan ma racje, w instrukcji jest napisane, ze najpierw atakujacy uzywa losu, a nastepnie broniacy sie.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Kewis21
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 514
Rejestracja: czwartek 15 sie 2019, 15:38
Płeć:

Re: Zbiór niejasności, dotyczących zasad gry wraz z odpowiedziami

Post autor: Kewis21 »

Z odpowiedziami co do Losu się zgodze, ale jeśli chodzi o 1 pytanie, to zawsze uwazałem że rozpoczęcie walki to deklaracja że rzucamy kością. Atakujacy najpierw wybiera czego używa, potem broniący się. Czy to zaklęcia czy przedmioty. Jeśli brać tekst Zaklęcia dosłownie przed rozpoczeciem walki, to w momemcie gdy gracz atakuje, ten broniący musiałby drzeć ryja że rzuca zaklęcie. Taki chaos to troche bez sensu.


Awatar użytkownika
Pablo
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Dyniowy Król - Dyniokruk
Nowe Przygody
Paczka Przygód
Smocze Dary
Ukryta Dolina
Ulice Miasta
Zaklęcia
Posty: 3139
Rejestracja: wtorek 06 mar 2018, 10:01
Lokalizacja: śląskie
Płeć:
Wiek: 43

Re: Zbiór niejasności, dotyczących zasad gry wraz z odpowiedziami

Post autor: Pablo »

Jak to jest z kartami typu "zwiększ początkową wartość swojego np. Losu o 1". Zwiększa nam się tylko limit, czy otrzymujemy także ten 1 punkt Losu?


Awatar użytkownika
fallenmk
!Wspierający
!Wspierający
!Wspierający
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Krainy Wschodu
Miecze Czarnoksiężnika
Poszukiwacze z DnD
Powrót Kruczej Wiedźmy
Purpurowy Czerw
Pułapki w Podziemiach
Posty: 2310
Rejestracja: sobota 07 lip 2018, 20:03
Płeć:

Re: Zbiór niejasności, dotyczących zasad gry wraz z odpowiedziami

Post autor: fallenmk »

Obstawiałbym jedynie wirtualną zmianę na karcie.


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Zbiór niejasności, dotyczących zasad gry wraz z odpowiedziami

Post autor: Bludgeon »

Pablo pisze: czwartek 15 paź 2020, 11:35 Jak to jest z kartami typu "zwiększ początkową wartość swojego np. Losu o 1". Zwiększa nam się tylko limit, czy otrzymujemy także ten 1 punkt Losu?
tylko limit


What a view.
Awatar użytkownika
Adzet
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 317
Rejestracja: czwartek 20 cze 2019, 18:32
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 27

Re: Zbiór niejasności, dotyczących zasad gry wraz z odpowiedziami

Post autor: Adzet »

Pablo pisze: czwartek 15 paź 2020, 11:35 Jak to jest z kartami typu "zwiększ początkową wartość swojego np. Losu o 1". Zwiększa nam się tylko limit, czy otrzymujemy także ten 1 punkt Losu?
Dla mnie tylko limit powiększa, przynajmniej w takim rozumowaniu tworzę i używam tego typu kart.


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Zbiór niejasności, dotyczących zasad gry wraz z odpowiedziami

Post autor: Mały Nemo »

Przy czym, o ile w przypadku losu i zycia oznacza to tylko tyle, ze mozemy to odzyskiwac o 1 punkt wiecej, o tyle w przypadku sily i mocy dodajemy ten punkt w czasie walk.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Budowniczy Mostów
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Bezdroża
Bezkresne Morze
Gospoda Pod Koroną. Obiekty i Misje 2
Klątwy Króla Piramidy (Piramida 2.0)
Legendarne Przedmioty
Ląd Na Horyzoncie!
Most
Obiekty i Misje
Szalony Tytan
Posty: 3996
Rejestracja: poniedziałek 05 wrz 2016, 21:50
Płeć:

Re: Zbiór niejasności, dotyczących zasad gry wraz z odpowiedziami

Post autor: Budowniczy Mostów »

Czy Smoczy Władca jest smokiem?


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Zbiór niejasności, dotyczących zasad gry wraz z odpowiedziami

Post autor: Bludgeon »

Nie


What a view.
Awatar użytkownika
Tysia
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 03 lis 2020, 19:34

Re: Zbiór niejasności, dotyczących zasad gry wraz z odpowiedziami

Post autor: Tysia »

Hej wszystkim :) mam kilka pytań dotyczących podstawki

1. Czy pojedynkując się ze Śmiercią/Wilkołakiem w Krainie Środkowej można korzystać ze Zbroi/Tarczy/Hełmu aby uniknąć przegranej? 

2. Czy każda postać może próbować się wymknąć? W instrukcji na str. 10. jest napisane:

Wymykanie się 
Gracz oznajmia, czy jego Poszukiwacz będzie próbował wymknąć się przeciwnikowi (patrz "Wymykanie się" na stronie 15). Jeśli nie, rozpoczyna się walka.


Na stronie 15. jest:
Czasem poszukiwacze będą mogli wymknąć się istotom lub innym Poszukiwaczom (np. rzucając Zaklęcie Unieruchomienia lub Niewidzialności). [...]

Czy to znaczy, że można wymykać się tylko posiadając jakieś zaklęcie, które na to pozwala, czy zawsze można próbować się wymknąć? (w wyniku spotkania z istotami/innymi poszukiwaczami) 

3. Czy jeżeli mam zdolność odrzucenia pierwszej karty z talii przygód i rozpatrzenia drugiej, to tą pierwszą odkładam na stos kart odrzuconych? 

4. Hełm/tarcza/zbroja - czy mogę się nimi bronić po przegranej walce psychicznej? 

Dzięki za pomoc 'from the mountain' :upside_down:


Lathspell
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 98
Rejestracja: czwartek 02 kwie 2020, 16:12
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć:

Re: Zbiór niejasności, dotyczących zasad gry wraz z odpowiedziami

Post autor: Lathspell »

Tysia pisze: sobota 07 lis 2020, 21:36 1. Czy pojedynkując się ze Śmiercią/Wilkołakiem w Krainie Środkowej można korzystać ze Zbroi/Tarczy/Hełmu aby uniknąć przegranej?
Zapewne chodzi Ci o Krainę Wewnętrzną. Gdy grasz ze Śmiercią i przegrasz, nie możesz użyć pancerza, ponieważ nie jest to walka. Jeśli przegrasz z Wilkołakiem, jak najbardziej możesz użyć pancerza, aby uniknąć utraty punktu życia - ale nie przegranej.
Tysia pisze: sobota 07 lis 2020, 21:36 2. Czy każda postać może próbować się wymknąć?
Każdy Poszukiwacz może próbować się wymknąć, jeśli posiada odpowiednią Specjalną Zdolność, Zaklęcie, Przyjaciela, Przedmiot lub cokolwiek innego, co mu to umożliwia. Natomiast Poszukiwacz nie może wymknąć się tak sam z siebie - jeżeli nie ma takiej możliwości, musi walczyć.
Tysia pisze: sobota 07 lis 2020, 21:36 3. Czy jeżeli mam zdolność odrzucenia pierwszej karty z talii przygód i rozpatrzenia drugiej, to tą pierwszą odkładam na stos kart odrzuconych?
Dokładnie tak.
Tysia pisze: sobota 07 lis 2020, 21:36 4. Hełm/tarcza/zbroja - czy mogę się nimi bronić po przegranej walce psychicznej?
Tylko jeżeli na karcie danego pancerza jest napisane, że chroni przed utratą punktu życia w walce psychicznej. Jeżeli nie ma takiego zapisu (a na pancerzach z podstawki nie ma), nie możesz ich użyć w walce psychicznej.


Awatar użytkownika
Tysia
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 03 lis 2020, 19:34

Re: Zbiór niejasności, dotyczących zasad gry wraz z odpowiedziami

Post autor: Tysia »

Lathspell, bardzo dziękuję za pomoc :)

Ja z nowym zestawem pytań ':)


Koń
"Wykonując rzut za ruch możesz rzucać dwiema kośćmi jednocześnie (zamiast jedną). Suma wyników to liczba obszarów, o które możesz się poruszyć."

Jeśli wypadnie mi 6 + 6 to powinnam się poruszyć o 12 obszarów? (tak to rozumiem) – czy może można sobie wybrać o ile obszarów chcę się poruszyć między 1 a 12?


W zaklęciu Przyśpieszenie jest to sformułowane dość zrozumiale

„Możesz rzucić to Zaklęcie na siebie po wykonaniu rzutu kością za ruch. Rzuć jeszcze jedną kością. W tej turze poruszasz się o sumę wyników uzyskanych na obu kościach.”


Koniokrad
"W tej okolicy grasuje koniokrad. Jeśli posiadasz konia, konia z wozem, muła albo rumaka, musisz go odrzucić (razem z tą kartą). [...]"

Jeśli mam konia z wozem + muła + rumaka to wszystkie odrzucam, czy tylko jednego z nich?


Przyzwanie Feniksa
„Możesz rzucić to Zaklęcie tuż przed rozpoczęciem walki. Zamiast Ciebie będzie walczyć feniks (Siła 5). [...]”

Czy feniksowi doliczamy modyfikatory za naszych towarzyszy/przedmioty? Wydaje mi się, że nie, ale wolę dopytać.


Zgromadzenie
„Wszystkie odkryte karty Duchów, które znajdują się na tej Krainie, zostaną przesunięte na ten obszar. Potem Zgromadzenie dobiega końca, a ta karta rozpływa się w stosie kart odrzuconych.”

Nie jest wspomniane, że trzeba walczyć z tymi duchami jeszcze w tej turze. Trzeba?

Pzrd


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Re: Zbiór niejasności, dotyczących zasad gry wraz z odpowiedziami

Post autor: Rogo »

Cześć,
Tysia pisze: piątek 13 lis 2020, 20:26Koń
Równo tyle co wynosi suma
Tysia pisze: piątek 13 lis 2020, 20:26Koniokrad
Chyba wszystkie.
Tysia pisze: piątek 13 lis 2020, 20:26Przyzwanie Feniksa
Przedmioty i Przyjaciele zwiększają Twoją Siłę w walce, nie Feniksa.
Tysia pisze: piątek 13 lis 2020, 20:26Zgromadzenie
Zgromadzenie to Zdarzenie, więc jest rozpatrywane jako pierwsze, potem przychodzi kolej na Wrogów, więc tak, walczysz z nimi.


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Budowniczy Mostów
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Bezdroża
Bezkresne Morze
Gospoda Pod Koroną. Obiekty i Misje 2
Klątwy Króla Piramidy (Piramida 2.0)
Legendarne Przedmioty
Ląd Na Horyzoncie!
Most
Obiekty i Misje
Szalony Tytan
Posty: 3996
Rejestracja: poniedziałek 05 wrz 2016, 21:50
Płeć:

Re: Zbiór niejasności, dotyczących zasad gry wraz z odpowiedziami

Post autor: Budowniczy Mostów »

Zgadzam się z tym co @Rogo napisał powyżej, a także
Tysia pisze: piątek 13 lis 2020, 20:26 Koniokrad
Wszystkie.
Tysia pisze: piątek 13 lis 2020, 20:26 W zaklęciu Przyśpieszenie jest to sformułowane dość zrozumiale
Również dlatego, że o Konia wszyscy muszą zapytać. Każdy przez to przechodził, twórców kart to wyczuliło. :)


miszlunix
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 05 paź 2021, 19:35
Płeć:

Re: Zbiór niejasności, dotyczących zasad gry wraz z odpowiedziami

Post autor: miszlunix »

Czy kiedy stanie się na polu jaskini czarownika, posiadając karty z zadaniami, ich losowanie jest dobrowolne czy obowiązkowe? Bo gdy już się ową kartę ma, to zadanie trzeba wypełnić, ale już nie wiem czy w końcu trzeba ją losować czy mając talizman można to po prostu zignorować


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Zbiór niejasności, dotyczących zasad gry wraz z odpowiedziami

Post autor: Mały Nemo »

miszlunix pisze: wtorek 05 paź 2021, 19:39 Czy kiedy stanie się na polu jaskini czarownika, posiadając karty z zadaniami, ich losowanie jest dobrowolne czy obowiązkowe? Bo gdy już się ową kartę ma, to zadanie trzeba wypełnić, ale już nie wiem czy w końcu trzeba ją losować czy mając talizman można to po prostu zignorować
Hey,

Losowanie zadań jest dobrowolne. Jeśli nie chcesz losować zadania, to Twoja tura się kończy.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Gappeq
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 17
Rejestracja: wtorek 24 maja 2016, 17:03

Re: Zbiór niejasności, dotyczących zasad gry wraz z odpowiedziami

Post autor: Gappeq »

Cześć! Mam 2 pytanka odnośnie zasad:

Czy jeśli karta nakazuje mi wylosować czar, a posiadam ich tyle, na ile pozwala mi moja moc, to czy mogę wylosować czar i jeden odrzucić?

Czy Ghoul może wskrzeszać jako swoich przyjaciół duchy lub innych wrogów walczących na moc i wykorzystywać ich w walce na siłę?


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Re: Zbiór niejasności, dotyczących zasad gry wraz z odpowiedziami

Post autor: Rogo »

Gappeq pisze: niedziela 17 paź 2021, 17:25 Czy jeśli karta nakazuje mi wylosować czar, a posiadam ich tyle, na ile pozwala mi moja moc, to czy mogę wylosować czar i jeden odrzucić?
Nie, nie możesz przekroczyć limitu.
Gappeq pisze: niedziela 17 paź 2021, 17:25 Czy Ghoul może wskrzeszać jako swoich przyjaciół duchy lub innych wrogów walczących na moc i wykorzystywać ich w walce na siłę?
Nie, walka = na Siłę (walka psychiczna = na Moc, a jakakolwiek walka = na Siłę lub na Moc). Ghul może wskrzeszać wrogów pokonanych w walce (czyli na Siłę).


Ja nawet nie mam Talismana.
Hoshik
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 26 paź 2021, 11:08

Re: Zbiór niejasności, dotyczących zasad gry wraz z odpowiedziami

Post autor: Hoshik »

Witam!
Mam 2 pytania, dotyczące nie do końca jasnych zasad.

1) Zgodnie z instrukcją dotyczącą punktów losu :

Los jest miarą szczęścia i przychylności fortuny, jaką cieszy się
Poszukiwacz. Gracz może wydać jeden żeton Losu (odłożyć go na
odpowiedni stos), aby po wykonaniu rzutu ponowić rzut jedną
kością (może to zrobić tylko raz na dany rzut). Gracz może wykorzystać Los w poniższych sytuacjach:
1. Podczas rzutu za ruch.
2. Podczas rzutu ataku.
3. Podczas rzutu wykonywanego w wyniku polecenia zawartego na karcie lub obszarze planszy.

O ile jasne jest, że przy własnym ruchu, czy losowaniu kart przygód, można korzystać z losu,
jak to się odnosi do sytuacji, w której to my jesteśmy atakowani zaklęciem przez innego gracza ?
Za przykład weźmy zaklęcie "przypadek" bądź "przyzwanie anioła". Czy jeżeli jestem atakowany czarem, mogę korzystać w losu w celu uzyskania lepszego wyniku ?

To samo tyczy żniwiarza, czy można używać losu kiedy odbywamy spotkanie ze żniwiarzem ? (uznaliśmy, że nie - ale fajnie byłoby znać zasady)

2) Nieszczęsne konie w akcji, przeczytałem większość tego tematu, znalazłem jedynie informacje na temat szarży minotaura, że kości się nie sumują.
Natknęliśmy się ostatnio na kartę przyjaciela "zaprzysiężony przewodnik" z dodatku pani jeziora, który to mówi, cytuję : "Zamiast poruszać się dokładnie o tyle obszarów, ile uzyskałeś w rzucie za ruch, możesz poruszać się o dowolną liczbę obszarów, nie większą niż wynik rzutu". Jak ta karta powinna odnosić się do posiadania konia, nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi na to pytanie, podczas gry uznaliśmy, że jeżeli gracz wyrzucił 12, to mógł wybrać wynik pomiędzy 1-12, ale jest to zbyt przegięte.

Pozdrawiam


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Zbiór niejasności, dotyczących zasad gry wraz z odpowiedziami

Post autor: Mały Nemo »

Hoshik pisze: wtorek 26 paź 2021, 11:32 O ile jasne jest, że przy własnym ruchu, czy losowaniu kart przygód, można korzystać z losu,
jak to się odnosi do sytuacji, w której to my jesteśmy atakowani zaklęciem przez innego gracza ?
Za przykład weźmy zaklęcie "przypadek" bądź "przyzwanie anioła". Czy jeżeli jestem atakowany czarem, mogę korzystać w losu w celu uzyskania lepszego wyniku ?

To samo tyczy żniwiarza, czy można używać losu kiedy odbywamy spotkanie ze żniwiarzem ? (uznaliśmy, że nie - ale fajnie byłoby znać zasady)
Hey,

Zaklęcie też jest kartą, więc w teorii podpada pod punkt trzeci. Kiedy pisana była instrukcja do podstawowej wersji gry, Żniwiarza ani innych postaci niezależnych nie było, więc dlatego nie są w tej instrukcji wspomnieni. Osobiście bym proponował grać na zasadę, iż gracz może ponowić każdy swój rzut, który wykonuje. Rzecz jasna np. rzut ataku za wroga nie jest własnym rzutem, więc takich rzeczy ponowić nie można.
Hoshik pisze: wtorek 26 paź 2021, 11:32 2) Nieszczęsne konie w akcji, przeczytałem większość tego tematu, znalazłem jedynie informacje na temat szarży minotaura, że kości się nie sumują.
Natknęliśmy się ostatnio na kartę przyjaciela "zaprzysiężony przewodnik" z dodatku pani jeziora, który to mówi, cytuję : "Zamiast poruszać się dokładnie o tyle obszarów, ile uzyskałeś w rzucie za ruch, możesz poruszać się o dowolną liczbę obszarów, nie większą niż wynik rzutu". Jak ta karta powinna odnosić się do posiadania konia, nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi na to pytanie, podczas gry uznaliśmy, że jeżeli gracz wyrzucił 12, to mógł wybrać wynik pomiędzy 1-12, ale jest to zbyt przegięte.
Jest jeszcze FAQ na stronie Galakty, który bodaj zabrania łączenia konia z tym efektem. Dla mnie z kolei to debilizm pierwszej wody (chociażby dlatego, że nigdy nie było rozróżnienia na liczbę pojedynczą i mnogą jeśli chodzi o rzucanie kośćmi, więc bez sensu jest wprowadzanie rozróżnienia dla tych pojedynczych przypadków), więc osobiście odradzam z tym grać. Nawet, mimo że te zdolności w sumie są bardzo potężne.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Hoshik
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 26 paź 2021, 11:08

Re: Zbiór niejasności, dotyczących zasad gry wraz z odpowiedziami

Post autor: Hoshik »

No właśnie przeczytałem całe FAQ na ich stronie, i nic odnośnie tego nie znalazłem. Ale tak jak piszesz, moim zdaniem również jest to bezsensowne.
Dzięki za szybką odpowiedź. Pozdrawiam


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Zbiór niejasności, dotyczących zasad gry wraz z odpowiedziami

Post autor: Mały Nemo »

Hoshik pisze: wtorek 26 paź 2021, 12:23 No właśnie przeczytałem całe FAQ na ich stronie, i nic odnośnie tego nie znalazłem. Ale tak jak piszesz, moim zdaniem również jest to bezsensowne.
Dzięki za szybką odpowiedź. Pozdrawiam
Nic nie znalazłeś, bo źle szukałeś (nie patrzyłeś na tą kartę, na którą powinieneś był). Anyway, w dziale Podziemi w FAQ jest taki wpis:

Mechaniczna Sowa
P1: Czy Poszukiwacz może użyć Mechanicznej Sowy jednocześnie z koniem lub Zaklęciem Przyspieszenia?
O: Nie.

Choć FAQ nie wchodzi w szczegóły "dlaczego".


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Hoshik
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 26 paź 2021, 11:08

Re: Zbiór niejasności, dotyczących zasad gry wraz z odpowiedziami

Post autor: Hoshik »

Ach, widzisz. Nie sprawdzałem podziemi bo moja karta to jest zaprzysiężony przewodnik z Pani Jeziora, a podziemi nie posiadam, wiec nawet nie wiem czym jest mechaniczna sowa, ale wydaje się, że powinno działać to analogicznie :)
Wątpliwości rozwiane, dzięki !


Neverland
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 96
Rejestracja: sobota 26 cze 2021, 10:03
Płeć:

Re: Zbiór niejasności, dotyczących zasad gry wraz z odpowiedziami

Post autor: Neverland »

Jak rozpatrzyć kartę Pieczęć Duszy. Treść "Ta pieczęć posiada moc sekretów duszy, wszystkie twoje Przedmioty i Przyjaciele stają się związani z duszą"... Tzn ze nie wliczają się np liczbę posiadanych przedmiotów?


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Zbiór niejasności, dotyczących zasad gry wraz z odpowiedziami

Post autor: Mały Nemo »

Neverland pisze: środa 17 lis 2021, 21:12 Jak rozpatrzyć kartę Pieczęć Duszy. Treść "Ta pieczęć posiada moc sekretów duszy, wszystkie twoje Przedmioty i Przyjaciele stają się związani z duszą"... Tzn ze nie wliczają się np liczbę posiadanych przedmiotów?
Nie.

To słowo-kluczowe pojawia się w rozszerzeniu Królestwo Dusz, które znaczenie ma wtedy, kiedy Poszukiwacz umrze. Gdy to się stanie, Poszukiwacz porzuca wszystkie swoje Przedmioty i Przyjaciół na obszarze, na którym padł, zdechł i skonał. Następnie przenosi się do Królestwa Dusz i tam kontynuuje swoją wędrówkę, spotykając Wrogów, Przedmioty, Przyjaciół &c., próbując odnaleźć swój grób i się ożywić. Gdy mu się uda ożywić, pozostawia na swoim obszarze wszystkie Przedmioty i Przyjaciół, których spotkał po drugiej stronie. Słowo-kluczowe Związany z Duszą oznacza, że kart z nim nie porzuca się, gdy Poszukiwacz umrze (zabiera je ze sobą do Królestwa Dusz) oraz jak ożyje, to zabiera ze sobą wszystkie Związane z Duszą karty, pozostawiając w Krainie Dusz jedynie te karty, które nie są z nim związane.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
ODPOWIEDZ