Diablo II: Resurrected

Dyskusje na temat gier komputerowych.
Awatar użytkownika
ModulO [Autor tematu]
Filozof
Filozof
Filozof
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Pojedyncze Karty
Bohaterowie Sanktuarium
Goblin Skarbnik
Plaga Nieumarłych
Spojrzenie Meduzy
Posty: 781
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 17:43
Lokalizacja: Katowice
Płeć:

Re: Diablo II: Resurrected

Post autor: ModulO »

Mam wszystkie 3 tomy. Zakupiłem na premierę kiedy wychodziły lata temu :)


Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Re: Diablo II: Resurrected

Post autor: Kaktus+ »

mam, gram i po poprawieniu problemów z logowaniem, to stare dobre Diabolo :)
zaznaczam, że gram na xboxie i ogólnie polecam.
wkurwia oczywiście logowanie na serwery blizzarda nawet przy grze solo bo ciągle są z nimi problemy ale sam szpil jest jak najbardziej na plus

jeżeli ktoś dużo gra w cRPGi i nie miał styczności dawniej z Diabolo to może trochę marudzić na interface, że archaiczny i mało skrótów itp. ale dla mnie to plus bo zachowali ten oryginalny

podsumowując: szpil 10/10 jeżeli działa, a działa jak blizzard nie grzebie na serwerach i te nie padają uniemożliwiając grę


Awatar użytkownika
Zaberish
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 311
Rejestracja: sobota 13 lip 2013, 00:17
Płeć:
Kontakt:

Re: Diablo II: Resurrected

Post autor: Zaberish »

Kaktus+ pisze: poniedziałek 13 gru 2021, 12:54
podsumowując: szpil 10/10 jeżeli działa, a działa jak blizzard nie grzebie na serwerach i te nie padają uniemożliwiając grę
Można też spokojnie grać sobie w singlu - nie przejmujesz się wtedy żadnymi serwerami :)
A co najlepsze w singlu: da się grać swoimi starymi postaciami, wystarczy je przekopiować do odpowiedniego folderu :)
Dzięki temu sobie przypomniałem, ile czasu trwa wbicie expa z 96 na 97 lev...

Graficznie odświeżona gra jest bardzo ładnie, a w ostatnim patchu nawet dodano możliwość przypisania konkretnych skilli pod przyciski i odpalania ich jednym kliknięciem na klawiaturze, co w zasadzie jest rewolucją (pozytywną) dla tych, którzy nie lubili się przełączać cały czas między skillami i odpalać je myszką.


Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Re: Diablo II: Resurrected

Post autor: Kaktus+ »

na konsolach działa to nieco inaczej :)

tam zaraz po load screenie gra zaczyna się łączyć z serwerami i jeżeli się nie połączy - dupa - nie pograsz. Po połączeniu przechodzisz dalej i wybierasz single lub multi.

Co do szpilu, zgadzam się :)


maggot
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 120
Rejestracja: środa 03 paź 2018, 19:56
Płeć:

Re: Diablo II: Resurrected

Post autor: maggot »

ModulO pisze: poniedziałek 13 wrz 2021, 23:02

Słyszałem recenzje, że bardzo dobrze gra się na padach.
Potwierdzam, vo jestem posiadaczem ps4.
Bardzo dobrze gra się na padzie.


Awatar użytkownika
Kiiro Yakumo
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 48
Rejestracja: niedziela 26 paź 2014, 15:21
Lokalizacja: Gensokyo
Płeć:

Re: Diablo II: Resurrected

Post autor: Kiiro Yakumo »

Diablo II długo bronił się ceną 120 zł nie pamiętam czy z LoD czy bez.
Teraz robią "to samo tylko w kolorach" bo nikomu się nie chciało zrobić czegoś tak prostego jak więcej rozdzielczości i chcą sprzedawać za bodajże 180 zł.
Poczekam na minimum -50% o ile kiedyś nastąpi - to Blizzard jednak - i jeśli gra będzie trzymać poziom to może wezmę.


Obrazek
Awatar użytkownika
Zaberish
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 311
Rejestracja: sobota 13 lip 2013, 00:17
Płeć:
Kontakt:

Re: Diablo II: Resurrected

Post autor: Zaberish »

Mam, grałem i powiem szczerze, że jest naprawdę okej.
Bardzo miłym dodatkiem do tego, co znam już na wylot i na pamięć, okazały się sezony i dodane w nich nowe słowa runiczne.
Owszem, cena trochę zabija, niemniej jednak stary diabełek nawet na modach poprawiających wygląd nie dał mi tyle frajdy, co ta wersja.
Ale to moje osobiste zdanie, nie każdy musi podzielać :)


Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
Awatar użytkownika
Kiiro Yakumo
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 48
Rejestracja: niedziela 26 paź 2014, 15:21
Lokalizacja: Gensokyo
Płeć:

Re: Diablo II: Resurrected

Post autor: Kiiro Yakumo »

Może niekoniecznie zabija ale niewątpliwie trochę boli. Zwłaszcza, że chyba nadal mogę grać na dotychczasowej wersji zarówno offline jak i online, wliczając w to dwie bardzo istotne rzeczy:
- Glide wrapper - wewnętrzne renderowanie w wyższej rozdzielczości i skalowanie w dół co poprawia jakość. Przy okazji ustawia obraz na 4:3 bez rozciągania na monitorach 16:9 co jednak robi różnicę.
- Alchemy - przywraca dźwięk 3D z efektami EAX.
Nowa wersja bankowo nie będzie potrafiła tego osiągnąć i dopiero w tym momencie argument "i kosztuje więcej" niż oryginalne wydane.

Acz pewnie postanowili w nowej wersji podkręcić możliwą rozdzielczość gry CHOCIAŻ do 1920x1080 - prawdziwe 16:9 - więc to będzie bardzo solidny argument.

Jeszcze nie skreślam nowej wersji z listy, ale nie osiągnęła takiego punktu bym rzucił się jak szczerbaty na suchary i kupował na wczoraj. Nawet nie dlatego, że łeee nowa wersja tylko dlatego, że mam oryginalne wydane. Gdybym takowego nie miał sytuacja byłaby inna i to bardzo na korzyść nowej wersji.


Obrazek
Awatar użytkownika
Zaberish
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 311
Rejestracja: sobota 13 lip 2013, 00:17
Płeć:
Kontakt:

Re: Diablo II: Resurrected

Post autor: Zaberish »

Glide wrappera używałem, faktycznie daje radę i dość ładnie to wygląda.
Co do Alchemy się nie wypowiem, bo nie korzystałem, ale jeśli działa tak, jak piszesz, to rewelacja - w oryginalnym D2 dźwięk był naprawdę świetny.

W nowej wersji nie wsłuchiwałem się aż tak dokładnie w to, czy dźwięki mam w 3D, ale na pewno nie odniosłem wrażenia "płaskości", więc raczej jest pod tym względem co najmniej poprawnie.
A co do rozdzielczości, to zanim mi padł mój GTX 1080Ti, bez żadnego problemu grałem sobie w 2560x1440 p, czyli w natywnej rozdzielczości mojego monitora i na maksymalnie wyciągniętych parametrach graficznych w grze, no i klatkowania nie uświadczyłem :)
Prawdę mówiąc jest mnóstwo opcji graficznych do wyboru, więc można sobie dostosować (dzięki czemu nadal mogę płynnie grać, choć mam teraz dość zabytkowego GTX 970). No i można w każdej chwili przełączyć sobie tryb graficzny na wersję oryginalną i pykać w 800x600 albo nawet 640x480 :D
Jak masz jak, to gdzieś sprawdż sobie grę w trybie offline - ja też mam oryginał, ale wolę grać w nową wersję, bo ładniej wygląda, a klimat i miodność te same :)


Pudełko z grami - największa w sieci baza informacji o starych grach planszowych
Awatar użytkownika
Kiiro Yakumo
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 48
Rejestracja: niedziela 26 paź 2014, 15:21
Lokalizacja: Gensokyo
Płeć:

Re: Diablo II: Resurrected

Post autor: Kiiro Yakumo »

Gdzieś kiedyś nagrałem różnicę dźwięku 2D vs 3D w Fortecy Pandemonium (tam chyba najlepiej to słychać). Jak znajdę to podrzucę tutaj, efekt wart świeczki a może i całego pudła. :P
W nowej wersji nie wsłuchiwałem się aż tak dokładnie w to, czy dźwięki mam w 3D, ale na pewno nie odniosłem wrażenia "płaskości", więc raczej jest pod tym względem co najmniej poprawnie.
Wątpię, niestety nie mamy zbyt wielu opcji na dźwięk 3D tak by działało każdemu tak po prostu. Najbliżej chyba jest OpenAL ale Blizzardowi musiałoby się CHCIEĆ...
Znaczy pewnie jakiś prosty panning stereo zastosowali ale takie coś to i DOS zdaje się potrafił, więc nie jest to wielkie osiągnięcie...
Jak masz jak, to gdzieś sprawdż sobie grę w trybie offline - ja też mam oryginał, ale wolę grać w nową wersję, bo ładniej wygląda, a klimat i miodność te same :)
Hmm nic nie obiecuję jeszcze bo trochę mam za... [beep] :P dookoła i chyba przed sobotą będę się cieszył, że mogę chociaż pospać w nocy.
Jednakże postaram się coś w tej sprawie dowiedzieć, może ktoś w okolicy ma grę to się wproszę na pokazówkę czy coś. :P


Obrazek
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Re: Diablo II: Resurrected

Post autor: Rogo »

Też chwilę pobiegałem czarodziejką w trybie solo, to się wypowiem: Bardzo ładne Diablo 2. Po prostu. Patche poprawiające przydatność niektórych skilli i najemników, współdzielona skrzynka - super sprawa! Ale już sama oprawa graficzna mnie przekonała, że chce to mieć (o czym przed urodzinami głośno mówiłem wśród znajomych) :)


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Diablo II: Resurrected

Post autor: Mały Nemo »

Dzień dziecka za pasem, może ktoś mi to kupi?


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
MaxiLager
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Uczestnik Zjazdów
Posty: 197
Rejestracja: czwartek 16 paź 2014, 23:41
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 38

Re: Diablo II: Resurrected

Post autor: MaxiLager »

Promocja na Diablo II Resurected - 19,90 Euro w sklepie Blizzarda 😯😄


Hunting Season Opens Again
ODPOWIEDZ