Wydruk kart - na czym drukować?

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
neltisen [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 8
Rejestracja: wtorek 17 lis 2020, 11:11

Wydruk kart - na czym drukować?

Post autor: neltisen »

Witam,
Z powodu braków dostępności polskiej wersji dodatków Talismana, zastanawiam się nad zakupem angielskiej wersji, która jest w dość przystępnej cenie. Niestety nie wszystkie osoby, z którymi będę grać znają język angielski, więc rozważam opcje wydruku kart z własnym tłumaczeniem na własny użytek (bądź posiłkować się tłumaczeniem z edycji elektronicznej). Tutaj moje pytanie do osób które zajmują się wydrukiem dodatków autorskich - jaki papier i gramatura, aby za bardzo nie odstawały od wcześniej zakupionych dodatków?


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: Wydruk kart - na czym drukować?

Post autor: Valdi »

Jako że chodzi Ci o druk oficjalnych elementów gry, to niestety nie będę mógł pomóc.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
loooki
!Wspierający
!Wspierający
!Wspierający
Posty: 1845
Rejestracja: czwartek 07 gru 2017, 12:15
Lokalizacja: kuj-pom
Płeć:
Wiek: 42

Re: Wydruk kart - na czym drukować?

Post autor: loooki »

jedyna rzecza niezbedna - ale i bez tego da sie radzic- jest podstawka/kataklizm dla planszy
reszte da sie zrobic dodatkami autorskimi
ale w drukowanie oficjalnych dodatkow nie bedzie nikt wchodzil


neltisen [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 8
Rejestracja: wtorek 17 lis 2020, 11:11

Re: Wydruk kart - na czym drukować?

Post autor: neltisen »

loooki pisze: sobota 16 lip 2022, 11:56 jedyna rzecza niezbedna - ale i bez tego da sie radzic- jest podstawka/kataklizm dla planszy
reszte da sie zrobic dodatkami autorskimi
ale w drukowanie oficjalnych dodatkow nie bedzie nikt wchodzil
Nikogo nie proszę o drukowanie oryginalnych dodatków. Na chwilę obecną posiadam tylko podstawkę i dodatek wilkołak. Do tłumaczenia ja widzę dwie ewentualności, albo wydrukować przetłumaczony tekst na papierze samoprzylepnym, albo skanować całe karty i drukować z tłumaczeniem. Niestety dodatku kataklizm nie posiadam, ale jest na liście zakupów.
Valdi pisze: sobota 16 lip 2022, 11:26 Jako że chodzi Ci o druk oficjalnych elementów gry, to niestety nie będę mógł pomóc.
Czy powinienem zredagować pytanie i spytać na czym drukujecie dodatki autorskie?


Awatar użytkownika
husar
#Moderator: husar
#Moderator: husar
#Moderator: husar
Uczestnik Zjazdów
!Wspierający
Posty: 2004
Rejestracja: wtorek 11 gru 2018, 22:41
Lokalizacja: Piaseczno
Płeć:
Wiek: 46

Re: Wydruk kart - na czym drukować?

Post autor: husar »

drukujesz sobie etykietki z tłumaczeniem i naklejasz na eng kartę na fragment z tekstem i wsadzasz do koszulki.


Pozdrawiam
Roman
Awatar użytkownika
Budowniczy Mostów
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Bezdroża
Bezkresne Morze
Gospoda Pod Koroną. Obiekty i Misje 2
Klątwy Króla Piramidy (Piramida 2.0)
Legendarne Przedmioty
Ląd Na Horyzoncie!
Most
Obiekty i Misje
Szalony Tytan
Posty: 3996
Rejestracja: poniedziałek 05 wrz 2016, 21:50
Płeć:

Re: Wydruk kart - na czym drukować?

Post autor: Budowniczy Mostów »

husar pisze: niedziela 17 lip 2022, 09:22 drukujesz sobie etykietki z tłumaczeniem i naklejasz na eng kartę na fragment z tekstem i wsadzasz do koszulki.
Tak najprościej.


Awatar użytkownika
Pablo
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Dyniowy Król - Dyniokruk
Nowe Przygody
Paczka Przygód
Smocze Dary
Ukryta Dolina
Ulice Miasta
Zaklęcia
Posty: 3139
Rejestracja: wtorek 06 mar 2018, 10:01
Lokalizacja: śląskie
Płeć:
Wiek: 43

Re: Wydruk kart - na czym drukować?

Post autor: Pablo »

neltisen pisze: niedziela 17 lip 2022, 08:50 Czy powinienem zredagować pytanie i spytać na czym drukujecie dodatki autorskie?
Temat był już przerabiany w innych tematach. Musisz szukać. Było o rodzaju papieru, gramaturze itp.


neltisen [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 8
Rejestracja: wtorek 17 lis 2020, 11:11

Re: Wydruk kart - na czym drukować?

Post autor: neltisen »

husar pisze: niedziela 17 lip 2022, 09:22 drukujesz sobie etykietki z tłumaczeniem i naklejasz na eng kartę na fragment z tekstem i wsadzasz do koszulki.
Brałem tą opcję pod uwagę, ma ona jednak dwie wady, raz niszczy się oryginalną kartę, a dwa, to karta staje się grubsza. O koszulkach nie wspomnę. Nadają się do karcianek kolekcjonerskich, gdzie masz 60 kart w talii. Tutaj jest kilkaset kart w samej talii przygód. czy karty trzymacie w koszulkach? Jak to przetasować? Już z podstawką z jednym dodatkiem mam problemy z tasowaniem, w koszulkach będzie tego dwa razy więcej (trochę koloryzuję, ale wiadomo o co chodzi)


Awatar użytkownika
Budowniczy Mostów
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Bezdroża
Bezkresne Morze
Gospoda Pod Koroną. Obiekty i Misje 2
Klątwy Króla Piramidy (Piramida 2.0)
Legendarne Przedmioty
Ląd Na Horyzoncie!
Most
Obiekty i Misje
Szalony Tytan
Posty: 3996
Rejestracja: poniedziałek 05 wrz 2016, 21:50
Płeć:

Re: Wydruk kart - na czym drukować?

Post autor: Budowniczy Mostów »

neltisen pisze: poniedziałek 18 lip 2022, 07:24
husar pisze: niedziela 17 lip 2022, 09:22 drukujesz sobie etykietki z tłumaczeniem i naklejasz na eng kartę na fragment z tekstem i wsadzasz do koszulki.
Brałem tą opcję pod uwagę, ma ona jednak dwie wady, raz niszczy się oryginalną kartę, a dwa, to karta staje się grubsza. O koszulkach nie wspomnę. Nadają się do karcianek kolekcjonerskich, gdzie masz 60 kart w talii. Tutaj jest kilkaset kart w samej talii przygód. czy karty trzymacie w koszulkach? Jak to przetasować? Już z podstawką z jednym dodatkiem mam problemy z tasowaniem, w koszulkach będzie tego dwa razy więcej (trochę koloryzuję, ale wiadomo o co chodzi)
Mam ponad 4000 kart, z czego 90% w koszulkach. Osobiście nie widzę w tym problemu, wręcz korzyści.
Czy karty staną się grubsze? Przy standardowej gramaturze papieru 80g, a taka wystarcza, gdy drukujesz jednostronnie, różnica będzie minimalna. A w końcu chodzi o efekt, żeby pograć, prawda?
Doły kart przepiszesz w programie Strange Eons, wczucisz z kartą do koszulki i gotowe, najszybsza robota.
PS. Koszulki mają różne grubości. Możesz wybrać najcieńsze (są przy okazji najtańsze).


Awatar użytkownika
husar
#Moderator: husar
#Moderator: husar
#Moderator: husar
Uczestnik Zjazdów
!Wspierający
Posty: 2004
Rejestracja: wtorek 11 gru 2018, 22:41
Lokalizacja: Piaseczno
Płeć:
Wiek: 46

Re: Wydruk kart - na czym drukować?

Post autor: husar »

Oprócz Lasu i 2-3 dodatków autorskich wszystkie karty mam w koszulkach. A te których nie mam w koszulkach to tylko z lenistwa, muszę przypomnieć sobie gdzie wsadziłem wolne koszulki. Tasuję w mniejszych grupkach i ustawiam w kilka stosików.


Pozdrawiam
Roman
ODPOWIEDZ