[TMiM] Pytanie żółtodzioba o fanowskie dodatki do tylko podstawki

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
inny_89 [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 4
Rejestracja: środa 01 cze 2022, 21:41
Płeć:

[TMiM] Pytanie żółtodzioba o fanowskie dodatki do tylko podstawki

Post autor: inny_89 »

Cześć wszystkim!
Muszę przyznać, że przygodę z Talismanem rozpocząłem samemu mając już 32 lata na karku. Dostałem tę grę w prezencie ponieważ znajomi wiedzieli, że lubię grać w planszówki (nie wiedzieli natomiast, że głównie w Euro).
Talizman jest więc moim pierwszym zderzeniem z tego typu grą.

No i przechodzę do sedna sprawy. Posiadam jedynie podstawową wersję Talismana, żadnych dodatków.

Jak na razie w naszej grupie udało nam się rozegrać Talismana tylko raz. Graliśmy w 6 osób.
No i o ile ja się grą trochę "zajarałem" o tyle część ze znajomych słusznie zauważyła, ze rozgrywka tak gdzieś od połowy zaczęła już być dosyć nużąca.

Nie chce się poddawać z tą grą i pomyślałem, że jakieś modyfikacje podstawowej gry o oficjalne czy wlaśnie nieoficjalne dodatki mogłoby pomóc.

Niestety, jak wszyscy wiedzą z oficjalnymi dodatkami jest troche hardcore na rynku jeżeli chodzi o ceny.

Chciałbym więc postawić na fanowskie dodatki.

I przechodząc do pytania wlaściwego (a w zasadzie dwóch pytań):

1. Który z fanowskich dodatków polecilibyście aby zdobyć w druku na żadanie jako pierwszy? Przy założeniu, ze posiadam tylko i wyłącznie gołego, podstawowego Talismana? Który z tych dodatków daje najwięcej Waszym zdaniem i najbardziej urozmaica rozgrywkę? Czytałem, że przedpola piekieł jest spoko ALE bardzo wymagający i trochę się boję, ze nie mając innych dodatków nie bedziemy w stanie się odpowiednio "dokoksować" przed wejściem do piekieł.

2. Jakie modyfikacje zasad stosujecie w rozgrywce by była ciut szybsza i ciekawsza? Na reddicie znaalzłem w sumie ciekawą propozycję by ruch poszukiwacza zmodyfikować w taki sposób, że wyrzuconą kostką wartość traktować jako maksymalną ilośc o jaką możemy się poruszyć na planszy. Czyli np. wyrzucając 5 możemy ruszyć się o 2 jesli tak nam wygodnie o ile po drodze nie mijamy wrogów, przy ktorych musimy sie zatrzymać.
Macie jakieś inne propozycje?


Awatar użytkownika
Pablo
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Dyniowy Król - Dyniokruk
Nowe Przygody
Paczka Przygód
Smocze Dary
Ukryta Dolina
Ulice Miasta
Zaklęcia
Posty: 3139
Rejestracja: wtorek 06 mar 2018, 10:01
Lokalizacja: śląskie
Płeć:
Wiek: 43

Re: [TMiM] Pytanie żółtodzioba o fanowskie dodatki do tylko podstawki

Post autor: Pablo »

inny_89 pisze: czwartek 02 cze 2022, 11:39 1. Który z fanowskich dodatków polecilibyście aby zdobyć w druku na żądanie jako pierwszy? Przy założeniu, ze posiadam tylko i wyłącznie gołego, podstawowego Talismana? Który z tych dodatków daje najwięcej Waszym zdaniem i najbardziej urozmaica rozgrywkę? Czytałem, że przedpola piekieł jest spoko ALE bardzo wymagający i trochę się boję, ze nie mając innych dodatków nie bedziemy w stanie się odpowiednio "dokoksować" przed wejściem do piekieł.
Pablo pisze: środa 25 maja 2022, 22:23
Laskier pisze: środa 25 maja 2022, 11:32 Jestem zainteresowany zarówno :
- rzeczami autorskimi, fanowskimi
- dodatkami, które ukazały się już kilka lat temu.

Jedyny mój wymóg jest taki by mieściło się to w kwocie 150zł.

Posiadam tylko podstawową wersję TMiM, więc jej któryś dodatek wymagał by rozszerzenia to podziękuję.

Pozdrawiam.
Rada ode mnie. Wg mnie potrzebujesz coś z planszą. Sama podstawka to trochę licho. Za tę kwotę raczej nie kupisz już oficjalnych nowych dodatków z planszą. Szukaj używanych. Nieoficjalne możesz zamówić sobie kiedy chcesz. Tak szybko nie znikną z serwera. Jeśli nie uda Ci się nic znaleźć to zamów coś z fanowskich z planszą. Wrzucam te, które kojarzę (kolejność przypadkowa):
http://magiaimiecz.eu/projects-archive/ ... ze-ziemie/
http://magiaimiecz.eu/projects-archive/ ... ekropolia/
http://magiaimiecz.eu/projects-archive/ ... ne-ziemie/
http://magiaimiecz.eu/projects-archive/3871/
http://magiaimiecz.eu/projects-archive/ ... -skavenow/
http://magiaimiecz.eu/projects-archive/ ... y-wschodu/
http://magiaimiecz.eu/projects-archive/ ... y-polnocy/
http://magiaimiecz.eu/projects-archive/ ... ta-dolina/
Przedpola sobie na razie daruj. To jest mega hardcore. Ciężko będzie się tak przypakować na tylko podstawce.
inny_89 pisze: czwartek 02 cze 2022, 11:39 2. Jakie modyfikacje zasad stosujecie w rozgrywce by była ciut szybsza i ciekawsza? Na reddicie znalazłem w sumie ciekawą propozycję by ruch poszukiwacza zmodyfikować w taki sposób, że wyrzuconą kostką wartość traktować jako maksymalną ilośc o jaką możemy się poruszyć na planszy. Czyli np. wyrzucając 5 możemy ruszyć się o 2 jesli tak nam wygodnie o ile po drodze nie mijamy wrogów, przy których musimy się zatrzymać.
Macie jakieś inne propozycje?
Zamiana trofeum na punkty. 5 zamiast 7 bardzo przyspiesza grę.


Awatar użytkownika
Budowniczy Mostów
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Bezdroża
Bezkresne Morze
Gospoda Pod Koroną. Obiekty i Misje 2
Klątwy Króla Piramidy (Piramida 2.0)
Legendarne Przedmioty
Ląd Na Horyzoncie!
Most
Obiekty i Misje
Szalony Tytan
Posty: 3996
Rejestracja: poniedziałek 05 wrz 2016, 21:50
Płeć:

Re: [TMiM] Pytanie żółtodzioba o fanowskie dodatki do tylko podstawki

Post autor: Budowniczy Mostów »

Pablo pisze: czwartek 02 cze 2022, 15:52 Przedpola sobie na razie daruj. To jest mega hardcore. Ciężko będzie się tak przypakować na tylko podstawce.
true
Pablo pisze: czwartek 02 cze 2022, 15:52 Zamiana trofeum na punkty. 5 zamiast 7 bardzo przyspiesza grę.
true
inny_89 pisze: czwartek 02 cze 2022, 11:39 Który z fanowskich dodatków polecilibyście aby zdobyć w druku na żadanie jako pierwszy? Przy założeniu, ze posiadam tylko i wyłącznie gołego, podstawowego Talismana? Który z tych dodatków daje najwięcej Waszym zdaniem i najbardziej urozmaica rozgrywkę?
żeby było ciekawiej:
Rwąca Rzeka
Miecze Czarnoksiężnika
Gospoda Pod Koroną
żeby było trudniej, ale nie do przesady:
Plaga Nieumarłych
Bramy Zmierzchu


Awatar użytkownika
Adzet
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 317
Rejestracja: czwartek 20 cze 2019, 18:32
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 27

Re: [TMiM] Pytanie żółtodzioba o fanowskie dodatki do tylko podstawki

Post autor: Adzet »

Budowniczy Mostów pisze: czwartek 02 cze 2022, 16:07
inny_89 pisze: czwartek 02 cze 2022, 11:39 Który z fanowskich dodatków polecilibyście aby zdobyć w druku na żadanie jako pierwszy? Przy założeniu, ze posiadam tylko i wyłącznie gołego, podstawowego Talismana? Który z tych dodatków daje najwięcej Waszym zdaniem i najbardziej urozmaica rozgrywkę?
żeby było ciekawiej:
Rwąca Rzeka
Miecze Czarnoksiężnika
Gospoda Pod Koroną
żeby było trudniej, ale nie do przesady:
Plaga Nieumarłych
Bramy Zmierzchu
Nie polecałbym ich dla kogoś kto ma tylko podstawkę.
Więc tak:
1. Nowe Przygody (Pablo) - dla urozmaicenia talii kart Przygód lub z Przygody Poszukiwaczy Skarbów tylko karty Przygód do podstawki
2. Nekropolia/ Nawiedzony Las - nowa plansza, idealna na nudzenie się ograniczoną, podstawową planszą. Nie wprowadzają one zbytnio nowości, ale w sam raz dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z talizmanem.
3. Kamienie Runiczne - premie startowe dla ułatwienia gry
3. Spojrzenie Meduzy (fallenmk)/Królowa Lodu "Ice Queen"/ Ropuszy Król (Adzet) - postać niezależna przyda się jeśli nie masz Żniwiarza lub Wilkołaka

Poszukiwaczy konkretnych nie polecam, sam musisz popatrzeć, który z kilku zestawów na stronie ci się podoba.


inny_89 [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 4
Rejestracja: środa 01 cze 2022, 21:41
Płeć:

Re: [TMiM] Pytanie żółtodzioba o fanowskie dodatki do tylko podstawki

Post autor: inny_89 »

Dziękuję Wam za podpowiedzi!
FInalnie wysłałem zapytanie na DnŻ o wycenę trzech dodatków fanowskich:
1. Rwąca Rzeka
2. Plaga Nieumarłych
3. Kazamaty Skavenów

Wydały mi się one najciekawsze. Z racji tego, że zielonego pojęcia nie mam jak się przedstawia wycena takich dodatków w DnŻ to poczekam na odpowiedź i wtedy zdecyduje, który z nich (a może wszsytkie :D ) zakupię.

Raz jeszcze bardzo dziękuję za podpowiedzi!


Awatar użytkownika
ModulO
Filozof
Filozof
Filozof
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Pojedyncze Karty
Bohaterowie Sanktuarium
Goblin Skarbnik
Plaga Nieumarłych
Spojrzenie Meduzy
Posty: 780
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 17:43
Lokalizacja: Katowice
Płeć:

Re: [TMiM] Pytanie żółtodzioba o fanowskie dodatki do tylko podstawki

Post autor: ModulO »

Adzet pisze: czwartek 02 cze 2022, 17:40
Budowniczy Mostów pisze: czwartek 02 cze 2022, 16:07
inny_89 pisze: czwartek 02 cze 2022, 11:39 Który z fanowskich dodatków polecilibyście aby zdobyć w druku na żadanie jako pierwszy? Przy założeniu, ze posiadam tylko i wyłącznie gołego, podstawowego Talismana? Który z tych dodatków daje najwięcej Waszym zdaniem i najbardziej urozmaica rozgrywkę?
żeby było ciekawiej:
Rwąca Rzeka
Miecze Czarnoksiężnika
Gospoda Pod Koroną
żeby było trudniej, ale nie do przesady:
Plaga Nieumarłych
Bramy Zmierzchu
Nie polecałbym ich dla kogoś kto ma tylko podstawkę.
Więc tak:
1. Nowe Przygody (Pablo) - dla urozmaicenia talii kart Przygód lub z Przygody Poszukiwaczy Skarbów tylko karty Przygód do podstawki
2. Nekropolia/ Nawiedzony Las - nowa plansza, idealna na nudzenie się ograniczoną, podstawową planszą. Nie wprowadzają one zbytnio nowości, ale w sam raz dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z talizmanem.
3. Kamienie Runiczne - premie startowe dla ułatwienia gry
3. Spojrzenie Meduzy (fallenmk)/Królowa Lodu "Ice Queen"/ Ropuszy Król (Adzet) - postać niezależna przyda się jeśli nie masz Żniwiarza lub Wilkołaka

Poszukiwaczy konkretnych nie polecam, sam musisz popatrzeć, który z kilku zestawów na stronie ci się podoba.
Sprostowania kolegi wyżej.
Plaga nieumarłych została stworzona głównie dla osób które mają samą podstawkę, ponieważ talia Przygód nie jest mocno rozrzedzona innymi dodatkami.
Spojrzenie Meduzy to mój dodatek - chyba że fallenmk stworzył dodatek o tym samym tytule o którym nie wiem.


Awatar użytkownika
Adzet
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 317
Rejestracja: czwartek 20 cze 2019, 18:32
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 27

Re: [TMiM] Pytanie żółtodzioba o fanowskie dodatki do tylko podstawki

Post autor: Adzet »

ModulO pisze: piątek 03 cze 2022, 08:01
Adzet pisze: czwartek 02 cze 2022, 17:40
Budowniczy Mostów pisze: czwartek 02 cze 2022, 16:07
inny_89 pisze: czwartek 02 cze 2022, 11:39 Który z fanowskich dodatków polecilibyście aby zdobyć w druku na żadanie jako pierwszy? Przy założeniu, ze posiadam tylko i wyłącznie gołego, podstawowego Talismana? Który z tych dodatków daje najwięcej Waszym zdaniem i najbardziej urozmaica rozgrywkę?
żeby było ciekawiej:
Rwąca Rzeka
Miecze Czarnoksiężnika
Gospoda Pod Koroną
żeby było trudniej, ale nie do przesady:
Plaga Nieumarłych
Bramy Zmierzchu
Nie polecałbym ich dla kogoś kto ma tylko podstawkę.
Więc tak:
1. Nowe Przygody (Pablo) - dla urozmaicenia talii kart Przygód lub z Przygody Poszukiwaczy Skarbów tylko karty Przygód do podstawki
2. Nekropolia/ Nawiedzony Las - nowa plansza, idealna na nudzenie się ograniczoną, podstawową planszą. Nie wprowadzają one zbytnio nowości, ale w sam raz dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z talizmanem.
3. Kamienie Runiczne - premie startowe dla ułatwienia gry
3. Spojrzenie Meduzy (fallenmk)/Królowa Lodu "Ice Queen"/ Ropuszy Król (Adzet) - postać niezależna przyda się jeśli nie masz Żniwiarza lub Wilkołaka

Poszukiwaczy konkretnych nie polecam, sam musisz popatrzeć, który z kilku zestawów na stronie ci się podoba.
Sprostowania kolegi wyżej.
Plaga nieumarłych została stworzona głównie dla osób które mają samą podstawkę, ponieważ talia Przygód nie jest mocno rozrzedzona innymi dodatkami.
Spojrzenie Meduzy to mój dodatek - chyba że fallenmk stworzył dodatek o tym samym tytule o którym nie wiem.
Faktycznie, spojrzałem na dodatek obok i stąd ta pomyłka. Plaga Nieumarłych też jest w porządku.


Awatar użytkownika
Budowniczy Mostów
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Bezdroża
Bezkresne Morze
Gospoda Pod Koroną. Obiekty i Misje 2
Klątwy Króla Piramidy (Piramida 2.0)
Legendarne Przedmioty
Ląd Na Horyzoncie!
Most
Obiekty i Misje
Szalony Tytan
Posty: 3996
Rejestracja: poniedziałek 05 wrz 2016, 21:50
Płeć:

Re: [TMiM] Pytanie żółtodzioba o fanowskie dodatki do tylko podstawki

Post autor: Budowniczy Mostów »

Adzet pisze: czwartek 02 cze 2022, 17:40 Nekropolia/ Nawiedzony Las - nowa plansza
To są dodatki z planszą, więc zupełnie inna kategoria.
Adzet pisze: czwartek 02 cze 2022, 17:40 jeśli nie masz Żniwiarza lub Wilkołaka
Jeśli ma samą podstawkę, to nie ma NPCów.
Adzet pisze: czwartek 02 cze 2022, 17:40 Nie polecałbym ich dla kogoś kto ma tylko podstawkę
Pięknie się różnimy :+1:


Awatar użytkownika
fallenmk
!Wspierający
!Wspierający
!Wspierający
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Krainy Wschodu
Miecze Czarnoksiężnika
Poszukiwacze z DnD
Powrót Kruczej Wiedźmy
Purpurowy Czerw
Pułapki w Podziemiach
Posty: 2310
Rejestracja: sobota 07 lip 2018, 20:03
Płeć:

Re: [TMiM] Pytanie żółtodzioba o fanowskie dodatki do tylko podstawki

Post autor: fallenmk »

Co do modyfikacji ruchu - polecam zamiast rzucać 1 kostką, wykonać rzut np. pięcioma kostkami, wybiera się jedną, a w kolejnych turach którąś z pozostałych aż do wyczerpania, po czym znów rzuca się pięcioma. Daje to możliwość planowania ruchu do przodu.


ODPOWIEDZ