[TMiM] Programy do projektowania figurek

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lostbastard [Autor tematu]
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 33
Rejestracja: sobota 06 lut 2021, 22:24

[TMiM] Programy do projektowania figurek

Post autor: Lostbastard »

Witam, poleci może ktoś jakieś programy do projektowania w 3d. Chodzi mi głównie o projektowanie figurek. Pozdrawiam :)


Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: [TMiM] Programy do projektowania figurek

Post autor: abubu »

3D Studio Max
Blender


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
fallenmk
!Wspierający
!Wspierający
!Wspierający
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Krainy Wschodu
Miecze Czarnoksiężnika
Poszukiwacze z DnD
Powrót Kruczej Wiedźmy
Purpurowy Czerw
Pułapki w Podziemiach
Posty: 2310
Rejestracja: sobota 07 lip 2018, 20:03
Płeć:

Re: [TMiM] Programy do projektowania figurek

Post autor: fallenmk »



Awatar użytkownika
Lostbastard [Autor tematu]
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 33
Rejestracja: sobota 06 lut 2021, 22:24

Re: [TMiM] Programy do projektowania figurek

Post autor: Lostbastard »

spoko pomysł tylko trochę nierentowny :)


Awatar użytkownika
MarekR
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Kazamaty Skavenów
Posty: 199
Rejestracja: środa 28 paź 2020, 21:32

Re: [TMiM] Programy do projektowania figurek

Post autor: MarekR »

Lostbastard pisze: poniedziałek 31 maja 2021, 20:39
spoko pomysł tylko trochę nierentowny :)
Nie mogę się z tobą zgodzić do końca. Program wyżej proponowany jest znakomitą alternatywą dla osób które nie umieją lub nie znają programów dedykowanych do modelowania (projektowania) 3D. Jak się go dobrze pozna można a wyciągnąć fajne możliwość. Przykład figurek robionych przez moją córkę przy użyciu własnej wyobraźni poniżej. Nauczenie się profesjonalnego programu i zrobienie figurki spełniającej oczekiwania twoje i klienta końcowego zakładam że będzie trwać z pół roku. Jeśli zamierzasz robić z tego biznes ma to sens - nauka takiego oprogramowania

Obrazek Obrazek Obrazek

Koszt otrzymania pliku w formacie STL od heroforge to koszt 30 zł. Uważam to za bardzo mały koszt. Profesjonalny grafik na projekcie od zera pewnie skasował by cie na koszt w granicach od 200 może do 600 zł za figurkę. Nie znam rynku ale tak na czuja mówię. Posiadając już plik STL musisz go gdzieś wydrukować - kolejny etap np: w firmie która zajmuje się wydrukiem 3D. U mojego znajomego wydruk figurki waha się od 35 do 55zł. Im więcej figurek tym taniej i nie mam tu na myśli figurek jednego typu. Mogą być różne chodzi o wypełnienie komory drukującej jak największą ilością obiektów które są drukowane, przez co optymalizowany jest koszt.


Awatar użytkownika
Lostbastard [Autor tematu]
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 33
Rejestracja: sobota 06 lut 2021, 22:24

Re: [TMiM] Programy do projektowania figurek

Post autor: Lostbastard »

Nie mogę się z tobą zgodzić do końca. Program wyżej proponowany jest znakomitą alternatywą dla osób które nie umieją lub nie znają programów dedykowanych do modelowania (projektowania) 3D. Jak się go dobrze pozna można a wyciągnąć fajne możliwość. Przykład figurek robionych przez moją córkę przy użyciu własnej wyobraźni poniżej. Nauczenie się profesjonalnego programu i zrobienie figurki spełniającej oczekiwania twoje i klienta końcowego zakładam że będzie trwać z pół roku. Jeśli zamierzasz robić z tego biznes ma to sens - nauka takiego oprogramowania

Obrazek Obrazek Obrazek

Koszt otrzymania pliku w formacie STL od heroforge to koszt 30 zł. Uważam to za bardzo mały koszt. Profesjonalny grafik na projekcie od zera pewnie skasował by cie na koszt w granicach od 200 może do 600 zł za figurkę. Nie znam rynku ale tak na czuja mówię. Posiadając już plik STL musisz go gdzieś wydrukować - kolejny etap np: w firmie która zajmuje się wydrukiem 3D. U mojego znajomego wydruk figurki waha się od 35 do 55zł. Im więcej figurek tym taniej i nie mam tu na myśli figurek jednego typu. Mogą być różne chodzi o wypełnienie komory drukującej jak największą ilością obiektów które są drukowane, przez co optymalizowany jest koszt.


Magiczny Miecz Talisman: Magia i Miecz Magia i Miecz
Myślę że trochę przesadzasz z nauką, nie trwa to pół roku ;) Oczywiście każdy uczy się w swoim tempie.
A za 30 zł można mieć już wydrukowaną gotową figurkę a nie sam plik ;) Gotowe pliki można znaleźć w sieci ;) Kto szuka znajduje;)


Neverland
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 96
Rejestracja: sobota 26 cze 2021, 10:03
Płeć:

Re: [TMiM] Programy do projektowania figurek

Post autor: Neverland »

Jak zaprojektuje sobie figurkę w tym programie to wydruk należy wykonać samodzielnie ??? https://www.heroforge.com/ . jak to jest z tym zamawianiem figurek ?


Awatar użytkownika
Paulina
!Wspierający
!Wspierający
!Wspierający
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Posty: 462
Rejestracja: sobota 05 sty 2019, 08:39
Płeć:

Re: [TMiM] Programy do projektowania figurek

Post autor: Paulina »

Na Hero forge jest możliwość zakupić stworzony przez siebie model jak i chyba zakupić to w formie fizecznej. Ale chyba taniej jest zakupić model i wydrukować we własnym zakresie.

Co ciekawsze jeżeli to figurka do Talismana A my nie mamy figurki do danej postaci to możemy wydrukować Ci ją za darmo- oczywiście przed wcześniejszym ustalaniu tego z Waldkiem. Zależy to czy ktoś od nas nie pracuje nad tą samą figurką.


Koszt druku dodatku jest zależny od ilości komponentów i ilości zamówień.
Tu na forum rozmawiamy o dodatkach / zasadach gry, etc.
Wszelkie pytania o druk kieruj na maila dnz@magiaimiecz.eu
Neverland
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 96
Rejestracja: sobota 26 cze 2021, 10:03
Płeć:

Re: [TMiM] Programy do projektowania figurek

Post autor: Neverland »

Właściwie chodzi o to, że zainteresowałem córkę tak planszówką Talisman MiM, że sama tworzyła sobie karty postaci oczywiście wypasione, potem chciała stworzyć swój własny dodatek ( córka ma 8 lat...) i szukam programu gdzie by mogła coś stworzyć. Jak się zniechęci to trudno, dzieci mają niewyobrażalną wyobraźnię.


Awatar użytkownika
Maletz
Astropata
Astropata
Astropata
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 880
Rejestracja: sobota 01 lip 2017, 13:16
Płeć:

Re: [TMiM] Programy do projektowania figurek

Post autor: Maletz »

@Neverland Darmowa wersja wspomnianego wyżej Heroforge będzie na początek w sam raz dla Twojej latorośli :)


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: [TMiM] Programy do projektowania figurek

Post autor: Valdi »

Jak coś to jest jeszcze Eldritch foundry działa na tej samej zasadzie co hf

https://eldritch-foundry.com/?stage=0


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: [TMiM] Programy do projektowania figurek

Post autor: abubu »



Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: [TMiM] Programy do projektowania figurek

Post autor: Valdi »

@Puchacz20 Jak coś to tu abubu podał linka do alternatyw do heroforga jak by Cię interesowało tworzenie figsów.


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Puchacz20
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 19
Rejestracja: wtorek 22 lis 2022, 18:45
Płeć:
Wiek: 23

Re: [TMiM] Programy do projektowania figurek

Post autor: Puchacz20 »

Valdi pisze: czwartek 15 gru 2022, 14:24 @Puchacz20 Jak coś to tu abubu podał linka do alternatyw do heroforga jak by Cię interesowało tworzenie figsów.
Dobrze, Dziękuję Ci bardzo


Entuzjasta Talismana i tak w sumie tyle.
Awatar użytkownika
Paulina
!Wspierający
!Wspierający
!Wspierający
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Posty: 462
Rejestracja: sobota 05 sty 2019, 08:39
Płeć:

Re: [TMiM] Programy do projektowania figurek

Post autor: Paulina »

Czy jest jakaś/ktoś zna alternatywną opcja dla heroforge tylko bardziej do mechów?


Koszt druku dodatku jest zależny od ilości komponentów i ilości zamówień.
Tu na forum rozmawiamy o dodatkach / zasadach gry, etc.
Wszelkie pytania o druk kieruj na maila dnz@magiaimiecz.eu
ODPOWIEDZ