Różnice pomiędzy edycjami

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Radeczek [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 3
Rejestracja: piątek 20 mar 2020, 10:47
Płeć:

Różnice pomiędzy edycjami

Post autor: Radeczek »

Siemanko!
Zamierzam zakupić mòj pierwszy Talisman :muscle: :heart_eyes:, zorientowałem się że w sieci występują dwie edycje ( edycja 1 i edycja 2), mam pytanko; jakie są różnice pomiędzy nimi, nie chodzi mi o wydawnictwo ( bo to już wiem ;) ), tylko o takie aspekty jak jakość wykoniania plansz, kart oraz co najważniejsze figurek ( jeśli takie występują), czy są jakieś różnice w grafikach i czy wogole są jakieś zmiany.


received_1851492391649279.jpeg

received_213026329903398.jpeg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony piątek 20 mar 2020, 13:58 przez Radeczek, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Różnice pomiędzy edycjami

Post autor: Mały Nemo »

Hej,

Jak sam wiesz, Talismana w Polsce wydała jedna firma (Galakta), ale bazuje on na 2 edycjach zagranicznych (wpierw Fantasy Flight Games, a od niedawna Pegasus Spiele). Aczkolwiek jeśli chodzi o edycje, to jest to o wiele bardziej skomplikowane (powiedziałbym, iż wersja od PS to edycja 4,75).

Zawartością wiele nie powinny się różnić, wersja od PS ma chyba nawet więcej contentu. Osobiście jednak polecam obejrzeć filmiki z unboxingiem, bo u nas chyba nie ma nikogo, kto by posiadał wersję od FFG oraz od PS i mógł porównać jakość wydania. Aczkolwiek myślę, że jakość jest znośna, bo PS na rynku też nie jest od wczoraj.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
wjcust
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 74
Rejestracja: niedziela 13 sty 2019, 21:14
Lokalizacja: Tarnów
Płeć:
Wiek: 29

Re: Różnice pomiędzy edycjami

Post autor: wjcust »

Tak na szybko, to co zauważyłem to w tej od FFG jest lepsza (według mnie) faktura pudełek, jest bardziej chropowata (?). Pech chciał, że większość dodatków mam od PS, i tutaj chropowatość zbliżona do tych z FFG jest tylko w Zapomnianych Krainach. Oczywiście nie wiem, czy nie ma różnicy między poszczególnymi egzemplarzami tego samego dodatku z dodruku, ale mówię jak to wygląda u mnie.

Niestety nie mam dwóch egzemplarzy podstawki, żeby porównać je bezpośrednio, więc w tym ci nie pomogę, jednak na Twoim miejscu, jeśli myślisz o skompletowaniu, to brałbym wszystko z dodruku (PS), większa szansa, że odcienie rewersów kart nie będą się różnić między sobą, co przynajmniej mnie irytuje, ale w trakcie gry nawet się na to nie zwraca uwagi. No i zawsze lepiej mieć te same loga na wszystkich pudełkach - jakoś człowiek spokojniej śpi wtedy.


That's weird. It works on my machine.
loooki
!Wspierający
!Wspierający
!Wspierający
Posty: 1845
Rejestracja: czwartek 07 gru 2017, 12:15
Lokalizacja: kuj-pom
Płeć:
Wiek: 42

Re: Różnice pomiędzy edycjami

Post autor: loooki »

Odcienie rewersow i tak beda sie roznic z autorskimi a jak w talii wymieszane jest to po grzbietach widac gdzie jasniejsze - autorskie a gdzie ciemniejsze oficjalne
Takze to jako ragument kupna bym nie zwracal uwagi.
Ale tez nie mam nowych takze w samym temacie sie nie wypowiem.


Matti13233
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 44
Rejestracja: wtorek 31 gru 2019, 16:46
Płeć:

Re: Różnice pomiędzy edycjami

Post autor: Matti13233 »

Odcienie karty trochę się różnią. Istnieją też takie różnice jakie jak:
Dodatek Las (PS) jest w większym pudle - jest takich samych rozmiarów jak Góry, Podziemia itp.
Plansza z Krainy Odmętów (PS) jest na grubym kartonie jak inne plansze a nie w postaci kart.


Awatar użytkownika
husar
#Moderator: husar
#Moderator: husar
#Moderator: husar
Uczestnik Zjazdów
!Wspierający
Posty: 2004
Rejestracja: wtorek 11 gru 2018, 22:41
Lokalizacja: Piaseczno
Płeć:
Wiek: 46

Re: Różnice pomiędzy edycjami

Post autor: husar »

O matko, następni dla których pudełko jest ważniejsze od zawartości, a już myślałem, że to tylko przypadłość mojej lepszej połówki🤪🤪🤪😂😜


Pozdrawiam
Roman
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Różnice pomiędzy edycjami

Post autor: abubu »

husar pisze: czwartek 26 mar 2020, 09:56 O matko, następni dla których pudełko jest ważniejsze od zawartości, a już myślałem, że to tylko przypadłość mojej lepszej połówki🤪🤪🤪😂😜
Obrazek

??? :)


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
husar
#Moderator: husar
#Moderator: husar
#Moderator: husar
Uczestnik Zjazdów
!Wspierający
Posty: 2004
Rejestracja: wtorek 11 gru 2018, 22:41
Lokalizacja: Piaseczno
Płeć:
Wiek: 46

Re: Różnice pomiędzy edycjami

Post autor: husar »



Pozdrawiam
Roman
Tomasino
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 9
Rejestracja: niedziela 16 gru 2018, 13:50

Re: Różnice pomiędzy edycjami

Post autor: Tomasino »

Wczoraj dotarł do mnie dodatek "Kataklizm" ( ze wznowionego druku ), ostatni którego brakowało w mojej kolekcji. Różnice jakie zauważyłem to:
- Inna faktura papieru z którego zrobione jest pudełko,
- inny odcień farby granatowej na rewersie kart czarów ( w dodruku jest jaśniejszy )
- po złożeniu część awersu planszy jest od zewnątrz a nie tak jak przy podstawce, po złożeniu od zewnątrz jest czarny awers. Wg mnie naraża to niepotrzebnie planszę na szybsze zużycie.
- plansza dodruku nie posiada czarnej obwódki i ma inną fakturę ( jest śliska )
Na chwilę obecną tyle udało mi się wyłapać :)


Radeczek [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 3
Rejestracja: piątek 20 mar 2020, 10:47
Płeć:

Re: Różnice pomiędzy edycjami

Post autor: Radeczek »

A zauważył ktoś różnice w jakości wykonaniu figurek? Zamierzam je pomalować i w sumie to jest dla mnie najważniejsze. Generalnie dzięki za przedstawione już uwagi :muscle:


Tomasino
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 9
Rejestracja: niedziela 16 gru 2018, 13:50

Re: Różnice pomiędzy edycjami

Post autor: Tomasino »

Tego nie mam jak porównać, ale jakość figurek z "Kataklizmu" bije na głowę te wcześniejsze, czyli np. konie z "Pani jeziora". Sam pomalowałem wczoraj figurkę Ghoula, ale nie wiem jak wstawić zdjęcie na forum ;)


ODPOWIEDZ