Poprawieni Poszukiwacze

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
Haer'dalis [Autor tematu]
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 208
Rejestracja: środa 12 cze 2013, 22:17
Lokalizacja: Leszno
Płeć:
Wiek: 34

Re: Poprawieni Poszukiwacze

Post autor: Haer'dalis »

Dzięki uprzejmości @Arthan i @Pablo podmieniłem grafiki na ładniejsze.
Naniosłem też trochę poprawek, bo część zmian okazała się nietrafiona. Poniżej zamieszczam już suchą listę tego, co zostało przeze mnie zmodyfikowane względem oryginału.
Link w pierwszym poście.

Derwisz:
+1 do Mocy

Elf:
- teleport na dowolną Puszczę
- +2 do Losu

Ghoul:
- zabiera życie kiedy pokona poszukiwacza w jakiejkolwiek walce
- możesz wskrzeszać trofea, a nie wrogów pokonanych w walce- zachowujesz elastyczność
- możesz odrzucać trofea, żeby dostać życie / zaklęcia (do przetestowania, docelowo chciałbym zostawić jedno albo drugie)

Góral:
-szarżą można walnąć po rzucie kośćmi w walce (obu ston)

Kapłan (2 wersje, do przetestowania):
1) za zabicie ducha możesz modlić się jak w świątyni, zamiast uwięzienia utrata Losu
2) za zabicie ducha pełen zestaw zaklęć, +1 /2 do modlitwy

Kupiec:
- spotykając innego Poszukiwacza możesz zamieniać swoje przedmioty na inne przedmioty lub złoto
- zaktualizowana ostatnia zdolność o karty z dodatków

Mag:
- możesz atakować psychicznie

Minstrel:
- możesz odrzucać Los, żeby pomagać sobie w oczarowaniu Zwierząt
- możesz odebrać napotkanemu Poszukiwaczowi dowolnego Przyjaciela, jeżeli na 1 kości wyrzucisz mniej niż twoja Moc.

Mnich:
-możesz zwiększać wartość Mocy odrzucając 10 pkt trofeów

Czarownica:
- omamienie działa na wszystkich, niezależnie od Charakteru na 4,5 i 6
- możesz odebrać dowolnego Przyjaciela + wywalenie zapisu sugerującego możliwość użycia 2 zdolności przy jednym spotkaniu
- możesz ignorować nieznajomych

Krasnolud:
Nowość. Drobne poprawki, żeby pozbyć się staromodnych naleciałości z lat 80.
- +1 do rzutu przy badaniu kart miejsc (a nie tylko Jaskini)
- nie tracisz tury na skutek jakichkolwiek kart miejsc (a nie tylko labiryntu)

Upiorny Rycerz:
- +1 do Losu
- +1 do Siły
- zawsze Zły

Pirat:
- -1 do Losu (jak w pierwotnej wersji)
- zwerbowani Nieznajomi mogą być odrzucani do zniwelowania straty życia po jakiejkolwiek walce

Wędrujący:
- 1 zaklęcie na start

Złodziej:
- +1 do Losu
- zaktualizowanie miejsc kradzieży do kilku kart z dodatków

Jeżeli ktoś z was zdecydowałby się przetestować któregoś to poproszę o feedback ;)
pozdrawiam wszystkich


Haer'dalis [Autor tematu]
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 208
Rejestracja: środa 12 cze 2013, 22:17
Lokalizacja: Leszno
Płeć:
Wiek: 34

Re: Poprawieni Poszukiwacze

Post autor: Haer'dalis »

doszli Kransolud i Czarownica. Krasnolud słaby nie jest, ale dwa jego zapisy na karcie odnoszą się do pojedynczych kart, co w zasadzie czyni je bezużytecznymi, o ile nie gra się w samą podstawkę.
Aktualny link w 1 poście.


Awatar użytkownika
Adzet
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 317
Rejestracja: czwartek 20 cze 2019, 18:32
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 27

Re: Poprawieni Poszukiwacze

Post autor: Adzet »

@Haer'dalis
1. Czarownica zdecydowanie mocniejsza i w końcu bardziej sensowna zdolność omamienia.
2. Ten Elf nadal mnie nie przekonuje.
3. Ghoul - ja bym zostawił, że może odrzucać trofea, żeby dostać życie lub zaklęcie. Reszta poprawek też dobra, tylko mały błąd - czemu ghoul ma charakter dobry ;)
4. Kapłan - szczerze to wolałem poprzednią wersję. Żadna z obecnych nie przekonuje mnie do nie wywalenia go z losowanych kart Poszukiwaczy. Prędzej jakby obie z nich połączyć. Czymś w końcu musi się wyróżniać. Tak wiem, surowy jestem co do tego Poszukiwacza. :)
5. Krasnolud - szkoda, że nie może ignorować wszystkich kart miejsc, a nie tylko nie traci tury. No, ale lepsze to niż obecna wersja.
6. Minstrel po zdobyciu 1 mocy ma w zasadzie prawie 100% szansy na wzięcie Przyjaciela, ale to nawet dobrze, bo ma drugą sensowną zdolność.
7. Upiorny Rycerz - wszystkie zmiany super, ale i tak wydaje mi się biedny :(
8. Reszta - wszystko w porządku.


Haer'dalis [Autor tematu]
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 208
Rejestracja: środa 12 cze 2013, 22:17
Lokalizacja: Leszno
Płeć:
Wiek: 34

Re: Poprawieni Poszukiwacze

Post autor: Haer'dalis »

dzięki @Adzet !
Bardzo mi pomagają twoje surowe komentarze i tutaj i w temacie z nowymi postaciami!
Elfa muszę przetestować pod kątem rushowania od razu do Lasu po szybkie karty przeznaczenia. Teraz basic staty ma więcej niż solidne, chce zobaczyć jak to wyjdzie w praniu. Jak dalej będzie miałko to dostanie Łuk i Zaklęcie / odzyskiwanie Losu w Lesie / +1 do rzutu w Lesie. Na papierze, jak mówisz, wygląda miałko, ale no przetestuję, zobaczę. Nie upieram się.

Ghoul. Faktycznie dobry, dzieny za wyłapanie :D Też go potestuję plus zastanawiałem się czy nie zrobić go postacią 3 - 3 i odjąć jeden od losu. Tylko to już jest b duża ingerencja, a chciałem być jak najbliżej tego rdzenia postaci. Ale z drugiej strony on jest zaprojektowany w latach 80 więc może nie ma co się tak kurczowo trzymać tamtejszych wizji.

Kapłan. Też muszę pograć, niewykluczone, że ta wersja z modleniem się za ducha może szybko streamrollować rozgrywkę, jak chapnie za friko na początku kilka premii. Na pewno nie łączyłbym świątyni z +2 do modlitwy. Kleryczka z Pani Jeziora dostaje za zabicie Ducha tylko punkt Losu, a jest w miarę ok (chociaż też kusiło mnie, żeby dać jej jednak ten jeden punkt życia / losu więcej bo jak się gra bez Miasta to dość łatwo ją zabić). W zanadrzu zawsze pozostaje też wywalenie mu ogranicznia co broni, ale póki co nie chce tego ruszać.

Minstrel - chciałem, żeby nie była ta zdolność taka niezawodna od początku. Przy 5 mocy masz 66,(6)% szans na zabranie przyjaciela, bo musisz rzucić 1-4. Od 7 masz sto procent. Myślę, że to się będzie w miarę dobrze skalować z rozgrywką.

Upiorny. No pełna zgoda. Beznadziejny przypadek, bo jak wzmocnisz go ociupinkę bardziej to może rozjechać całą rozgrywkę, ale równie dobrze może nic z tego nie wyjść. Rumak jest w talismanie niezbyt udaną moim zdaniem kartą, a może i ok, ale budowanie wokół niej postaci uważam za karkołomne. Najlepiej dla Upiornego byłoby go zbudować zupełnie od zera, bez warhorse'a na starcie i tego durnego skilla z czarami, który zupełnie mu nie pasuje. Pomyślę, wrzucę wersję pod ocenę.

edit:
zaktualizowałem paczkę o mocno zremixowanego Ghoula.
S: 3(+1, żeby mógł coś już zabić) M: 3(-1) Los:3 (-1, bo skille już ma sensowniejsze)
- otrzymuje Życie zawsze gdy pokona innego Poszukiwacza w jakiejkolwiek walce (niezależnie jaką wybiera nagrodę)
- może zjadać trofea, żeby odzyskać Życie / dostawać zaklęcia
- wskrzesza trofea pokonanych (ale tylko w walce) Wrogów więc nie musimy się od razu deklarować czy bierzemy pokonanego Wroga jako trofeum czy Przyjaciela.
W obecnej sytuacji nie wiem nawet czy nie lepiej wywalić mu zdolność do atakowania w walce psychicznej.


Cambion
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 8
Rejestracja: piątek 05 sty 2018, 00:15
Płeć:

Re: Poprawieni Poszukiwacze

Post autor: Cambion »

Bardzo fajne poprawki! Dzięki serdeczne!

Mam tylko pytanie o dwa poniższe.

Albo jestem upośledzony albo nie widzę tej modyfikacji w poprawionej karcie Laywalkera :) Zamieszczona karta wygląda dokładnie tak samo jak oryginalna.
Haer'dalis pisze: środa 01 kwie 2020, 09:36 Wędrujący:
- 1 zaklęcie na start

U Mnicha podmieniłeś jeszcze dodanie do siły "początkowej wartości Mocy" na "wartość Mocy". Pytanie czy wartość mocy liczymy "podstawa + stożki" czy "podstawa + stożki + przedmioty/przyjaciele"? Jeśli to drugie to czy nie jest to trochę OP?
Haer'dalis pisze: środa 01 kwie 2020, 09:36 Mnich:
-możesz zwiększać wartość Mocy odrzucając 10 pkt trofeów


Haer'dalis [Autor tematu]
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 208
Rejestracja: środa 12 cze 2013, 22:17
Lokalizacja: Leszno
Płeć:
Wiek: 34

Re: Poprawieni Poszukiwacze

Post autor: Haer'dalis »

@Cambion
dzięki!

Leywalker. Sprawdź jeszcze raz pierwszą zdolność na karcie :)

Mnich. Zmieniłem tylko zapis. Początkowa wartość Mocy to jest dokładnie to samo co wartość Mocy- czyli liczba zapisana na karcie postaci. Zmieniłem to, bo nowsze dodatki używają właśnie samego słowa "wartość". Żadnych stożków nie dodajemy :)


Cambion
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 8
Rejestracja: piątek 05 sty 2018, 00:15
Płeć:

Re: Poprawieni Poszukiwacze

Post autor: Cambion »

Haer'dalis pisze: poniedziałek 13 kwie 2020, 16:58 Leywalker. Sprawdź jeszcze raz pierwszą zdolność na karcie :)
Czyli jednak mój wzrok był upośledzony :) Dzięki! Wszystko się zgadza.
Haer'dalis pisze: poniedziałek 13 kwie 2020, 16:58 Mnich. Zmieniłem tylko zapis. Początkowa wartość Mocy to jest dokładnie to samo co wartość Mocy- czyli liczba zapisana na karcie postaci. Zmieniłem to, bo nowsze dodatki używają właśnie samego słowa "wartość". Żadnych stożków nie dodajemy :)
Wszystko jasne! Jeszcze raz dzięki.

PS. Nowy Ghoul jest super po tych modyfikacjach tylko faktycznie pierwsza zdolność na początku gry jest mniej przydatna po zrównaniu siły i mocy.


Haer'dalis [Autor tematu]
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 208
Rejestracja: środa 12 cze 2013, 22:17
Lokalizacja: Leszno
Płeć:
Wiek: 34

Re: Poprawieni Poszukiwacze

Post autor: Haer'dalis »

Cambion pisze: poniedziałek 13 kwie 2020, 17:04 Nowy Ghoul jest super po tych modyfikacjach tylko faktycznie pierwsza zdolność na początku gry praktycznie nieprzydatna po zrównaniu siły i mocy
Przetestuj i daj znać! Póki co wyszedłem z założenia, że Ghoulowi będzie bardzoej opłacało się wskrzeszać / wymieniać pokonanych w walce Wrogów, więc jego Siła będzie rosnąć stosunkowo wolno w porównaniu do Mocy (bo nie będzie co do zasady wymieniać trofeów w Siłą na punkty, tylko zabijać za pomocą małych potworków coraz większe). Stąd ta zdolność. Plus, Wampirzyca i Mroczna Kapłanka też mogą atakować psychicznie, a obie są 3-3. Ale zobaczymy, nie jest to raczej wersja finalna :)


Awatar użytkownika
Budowniczy Mostów
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Bezdroża
Bezkresne Morze
Gospoda Pod Koroną. Obiekty i Misje 2
Klątwy Króla Piramidy (Piramida 2.0)
Legendarne Przedmioty
Ląd Na Horyzoncie!
Most
Obiekty i Misje
Szalony Tytan
Posty: 3996
Rejestracja: poniedziałek 05 wrz 2016, 21:50
Płeć:

Re: Poprawieni Poszukiwacze

Post autor: Budowniczy Mostów »

Haer'dalis pisze: poniedziałek 13 kwie 2020, 16:58 Początkowa wartość Mocy to jest dokładnie to samo co wartość Mocy- czyli liczba zapisana na karcie postaci.
Ryzykowne stwierdzenie.


Haer'dalis [Autor tematu]
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 208
Rejestracja: środa 12 cze 2013, 22:17
Lokalizacja: Leszno
Płeć:
Wiek: 34

Re: Poprawieni Poszukiwacze

Post autor: Haer'dalis »

http://www.talismanwiki.com/Value
Polska instrukcja się posługuje „początkowa wartością”, a na wysokości Pani Jeziora albo Lasu- już sama „wartością”Ale w obu wypadkach jest to tłumaczenie z „value”, w ang wersji nie ma rozróżnienia wiec wyszedłem z założenia ze w polskiej tez;)
Ostatnio zmieniony środa 15 kwie 2020, 20:35 przez Haer'dalis, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Adzet
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 317
Rejestracja: czwartek 20 cze 2019, 18:32
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 27

Re: Poprawieni Poszukiwacze

Post autor: Adzet »

No tak nie do końca przegięty, bo może mieć rumaka za zaklęcie, ale stracił zdolność zdobywania zaklęć i nie ma Rumaka na start, więc w sumie "wychodzi na 0". Co prawda 1 zdolność daje większą szansę na wygraną walkę, ale poza tym ma jakąś szansę na Rumaka (którego po chwili przecież może stracić). Ja bym mu jednak zostawił tego Rumaka, albo te zdobywanie Zaklęć. Poza tym, bardzo ciekawy pomysł i super inspiracja ;)
Jak dostanie Rumaka to drukuję! :)


Haer'dalis [Autor tematu]
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 208
Rejestracja: środa 12 cze 2013, 22:17
Lokalizacja: Leszno
Płeć:
Wiek: 34

Re: Poprawieni Poszukiwacze

Post autor: Haer'dalis »

Pierwszy skill jest za mocny, żeby miał tego rumaka od początku. Byłby wtedy postacią 6-3 z bardzo potężna umiejętnością i mógłby od razu wbijac na chama w smoki albo podziemia. A zaklęcie jedno łatwo dostać, nawet u czarodziejki czy mistyka. Raczej się zastanawiam czy nie zrobić go 4-2, żeby przed pierwszym zaklęciem musiał zdobyć jeszcze ten punkt mocy. wtedy rumak da skromna premie, a i tak będzie walił Wrogów bardzo mocno. Ale póki co zostawię jak jest, wywalę tylko tego czarnego rycerza, cmentarz starcZy


https://www.dropbox.com/s/gr15twav7no9t ... d.png?dl=0


Cambion
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 8
Rejestracja: piątek 05 sty 2018, 00:15
Płeć:

Re: Poprawieni Poszukiwacze

Post autor: Cambion »

@Haer'dalis
Podrukowałem poprawionych poszukiwaczy i jak uda mi się zebrać ekipę to przetestuję ich :)
Mam tylko jeszcze pytanko o Minstrela i wydawanie losu przy oczarowaniu:
- czy los wydawać można tylko przed rzutem kością czy także po?
- wydawanie losu aby zwiększyć o 1 wynik rzutu kością sprawia że możemy oczarować również zwierzę z siłą wyższą niż 5, czy taki był Twój zamysł? Jest wprawdzie chyba tylko jedno zwierzę w całym Talismanie z siłą wyższą niż 5, ale jednak :) (Big Bad Wolf - siła 6)


Haer'dalis [Autor tematu]
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 208
Rejestracja: środa 12 cze 2013, 22:17
Lokalizacja: Leszno
Płeć:
Wiek: 34

Re: Poprawieni Poszukiwacze

Post autor: Haer'dalis »

@Cambion
Ekstra!
1) Po rzucie kością odrzucasz tyle losu ile ci brakuje ;)
2) Pewnie!

Edit: jak się okaże, że Minstrel jest OP to obetnę mu Losu trochę i zobaczymy


ODPOWIEDZ