Jaki dodatek na start?

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Talisman Magia i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
Awatar użytkownika
ModulO
Filozof
Filozof
Filozof
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Pojedyncze Karty
Bohaterowie Sanktuarium
Goblin Skarbnik
Plaga Nieumarłych
Spojrzenie Meduzy
Posty: 781
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 17:43
Lokalizacja: Katowice
Płeć:

Re: Jaki dodatek na start?

Post autor: ModulO »

Myślę, że jest ich aktualnie wiele, które zasługują na uwagę. Zależy co cię intenersuje. Czy dodatek z nową Krainą, czy bez i tylko same karty. Dodatkowe Przygody ? Dodatkowe Zaklęcia ? Dodatkowi Poszukiwacze ? Jeśli nie masz wszystkich oficjalnych to zacząłbym jednak w pierwszej kolejności dodawać te oficjalne.


Awatar użytkownika
Adzet
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 317
Rejestracja: czwartek 20 cze 2019, 18:32
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 27

Re: Jaki dodatek na start?

Post autor: Adzet »

MarekR pisze: piątek 30 paź 2020, 14:57 Thx za podpowiedz. Fascynują mnie twórczości autorskie :). Który z nich jest taki godny dużej uwagi :)?
Ze zwykłych dodatków - Miasto - ułatwia rozgrywkę i świetnie współgra z górami. Jeśli mały dodatek to polecam wilkołak lub pani jeziora.
Co dodatków autorskich - z dużych Ukryta Dolina (klimat dinozaurów), ale trzeba przyznać, że należy on do dosyć drogich (zależy też czy chcesz ze wszystkimi figurkami, bo np.: oswojone dinozaury nie muszą posiadać figurki, by ich używać, a są bardziej dla "kolekcjonerów").
Jeśli rozważasz zakup Miasta to mogę polecić do tego z dodatków autorskich Krainę Lodu, czyli planszę przechodnią między Górami a Miastem (publikowana na forum, na stronie jej jeszcze nie ma).
Jeśli mniejsze to chyba Powrót Kruczej Wiedźmy - mała plansza, ale coś ciekawsze się dzieje.
Jeśli dodatkowe karty do podstawy to część Skrzyni Skarbów lub Przygody Poszukiwaczy Przygód, a w całości Nowe Przygody.


Awatar użytkownika
MarekR
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Kazamaty Skavenów
Posty: 199
Rejestracja: środa 28 paź 2020, 21:32

Re: Jaki dodatek na start?

Post autor: MarekR »

Adzet dzięki za sugestię :) rozważę po zakupie miasta dodatek autorski Krainę Lodu :). Pytanie tylko kto mi go sprzeda i wydrukuje ? Odpowiadając na twoje pytanie Modulo głownie interesują mnie dodatki z ciekawymi poszukiwaczami i dodatkową Planszą. Zapomniałem dodać że posiadam jeszcze do tego co wymieniłem powyżej dodatek Żniwiarza :)


Awatar użytkownika
ModulO
Filozof
Filozof
Filozof
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Pojedyncze Karty
Bohaterowie Sanktuarium
Goblin Skarbnik
Plaga Nieumarłych
Spojrzenie Meduzy
Posty: 781
Rejestracja: piątek 05 lut 2010, 17:43
Lokalizacja: Katowice
Płeć:

Re: Jaki dodatek na start?

Post autor: ModulO »

MarekR pisze: piątek 30 paź 2020, 21:51 Adzet dzięki za sugestię :) rozważę po zakupie miasta dodatek autorski Krainę Lodu :). Pytanie tylko kto mi go sprzeda i wydrukuje ? Odpowiadając na twoje pytanie Modulo głownie interesują mnie dodatki z ciekawymi poszukiwaczami i dodatkową Planszą. Zapomniałem dodać że posiadam jeszcze do tego co wymieniłem powyżej dodatek Żniwiarza :)
Dodatki z planszami:
Bezkresne Morze
Ukryta Dolina
Krainy Wschodu
Krainy Północy
Piramida 2.0
Bezdroża
Smocze Ziemie
Mroczne Ziemie
Nawiedzony Las

Co do druku napisz do @Mila


Awatar użytkownika
MarekR
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Kazamaty Skavenów
Posty: 199
Rejestracja: środa 28 paź 2020, 21:32

Re: Jaki dodatek na start?

Post autor: MarekR »

Dzięki !

Ciekawi mnie jedna kwestia. Nawiedzony Las vs Las (oryginalny). Który lepszy ? Czym się różnią. W nawidzonym lesie na pierwszy rzut oka plansza wygląda bardziej interesującą :)? Powiecie coś więcej ?


Awatar użytkownika
Kewis21
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 514
Rejestracja: czwartek 15 sie 2019, 15:38
Płeć:

Re: Jaki dodatek na start?

Post autor: Kewis21 »

MarekR pisze: piątek 30 paź 2020, 21:51 Adzet dzięki za sugestię :) rozważę po zakupie miasta dodatek autorski Krainę Lodu :). Pytanie tylko kto mi go sprzeda i wydrukuje ? Odpowiadając na twoje pytanie Modulo głownie interesują mnie dodatki z ciekawymi poszukiwaczami i dodatkową Planszą. Zapomniałem dodać że posiadam jeszcze do tego co wymieniłem powyżej dodatek Żniwiarza :)
Jeśli chodzi o samych poszukiwaczy to na stronie jest mnóstwo paczek z samymi poszukiwaczami. A jeśli chciałbyś do nich figurki to niektore drukuje @LoganOn, część mozesz kupić w sklepie np. z reapera. Jeszcze inne pasuja do figurek z innych gier.


loooki
!Wspierający
!Wspierający
!Wspierający
Posty: 1845
Rejestracja: czwartek 07 gru 2017, 12:15
Lokalizacja: kuj-pom
Płeć:
Wiek: 42

Re: Jaki dodatek na start?

Post autor: loooki »

Znowu napisze : E tam - biez jak leci.
na końcu smoki ewentualnie.


Awatar użytkownika
Kewis21
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 514
Rejestracja: czwartek 15 sie 2019, 15:38
Płeć:

Re: Jaki dodatek na start?

Post autor: Kewis21 »

loooki pisze: sobota 31 paź 2020, 01:18 Znowu napisze : E tam - biez jak leci.
na końcu smoki ewentualnie.
Smoki? Raczej Las na koniec, smoki to jeden z najfajnieszych dodatków, napewno ma mega Poszukiwaczy. Smocza amazonka, minotaur, same figurki są moim zdaniem genialne.


Awatar użytkownika
kotlet
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 225
Rejestracja: poniedziałek 03 wrz 2018, 11:19
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Re: Jaki dodatek na start?

Post autor: kotlet »

moim, z kolei, to las ma najlepszych poszukiwaczy i najfajniejszy klimat :D
a z must have zawsze będę powtarzał, że pani jeziora.


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Jaki dodatek na start?

Post autor: Bludgeon »

Wg mnie to który dodatek na start mocno zależy czy będziesz kupował następne. Bo jeśli tylko 1 to na 100% miasto - najbardziej rozbudowuje rozgrywkę.
A jeśli pierwszy z wielu to któryś mały raczej, tak na rozgrzewkę. Pani jeziora chyba faktycznie najlepsza.


What a view.
Awatar użytkownika
Budowniczy Mostów
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Bezdroża
Bezkresne Morze
Gospoda Pod Koroną. Obiekty i Misje 2
Klątwy Króla Piramidy (Piramida 2.0)
Legendarne Przedmioty
Ląd Na Horyzoncie!
Most
Obiekty i Misje
Szalony Tytan
Posty: 3996
Rejestracja: poniedziałek 05 wrz 2016, 21:50
Płeć:

Re: Jaki dodatek na start?

Post autor: Budowniczy Mostów »

MarekR pisze: piątek 30 paź 2020, 14:57 Thx za podpowiedz. Fascynują mnie twórczości autorskie :). Który z nich jest taki godny dużej uwagi :)?
Z dużych (z planszą) polecam Bezkresne Morze. Lokuje się go między Górami i Miastem i też można zdobyć zasoby do spożytkowania w Mieście. Nie wprowadza przy tym nowych mechanik, bazując na regułach gry podstawowej. A przy tym dobrze wygląda.
Z małych (same karty) Powrót Smoków. Spójny wewnętrznie, dobrze napisany, zwiększa wyzwanie podczas gry przez dodanie smoczych Wrogów, są też inne rodzaje kart, jak Przedmioty, Przyjaciele itp. (najwięcej kart dedykowanych jest Górom). Standard, ale na przyzwoitym poziomie.


loooki
!Wspierający
!Wspierający
!Wspierający
Posty: 1845
Rejestracja: czwartek 07 gru 2017, 12:15
Lokalizacja: kuj-pom
Płeć:
Wiek: 42

Re: Jaki dodatek na start?

Post autor: loooki »

:)
i znowu ta sama dyskusja :)
ja obstaje - łykaj co jest i jak leci.
Jak widac kwestia gustu i wlasciwie jaki by nie byl wzbogaci gra- albo mocno zmieni jak smoki, albo doda wszystkiego jak pani jeziora, albo doda i zmieni ktorche mniej jak wilkolak.
ż dodatkowych plansz na moje najlepsze autorskie sa.


Awatar użytkownika
MarekR
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Kazamaty Skavenów
Posty: 199
Rejestracja: środa 28 paź 2020, 21:32

Re: Jaki dodatek na start?

Post autor: MarekR »

Witam

Masz rację z jednej strony znowu ta sama gadka. Z drugiej trochę dyskusja się ożywi :). Zawsze miło jest porozmawiać z ludźmi którzy pasjonują się tym samym. Dla mnie same plusy dodatnie. Dzisiejsza rozgrywka w 3 osoby trwająca 3-3,5 godziny zakończyła się zwycięstwem mojej małżonki :). Poszukiwacz zwycięstwa to Wampirzyca. Córka moja jako Alchemik stąpała mamie po piętach. Niestety moja postać w formie górala zabłądził z powodu trudności z zdobyciem Talismanu i wypełnieniem zadania od czarodzieja :).

Pytania do was odnośnie Mechaniki gry.
1. Magiczne przedmioty będące drobiazgami nie wliczają się w limit przedmiotów można mieć ich nieskończenie wiele - TAK? dobrze rozumiem
2. Mając 4 przedmioty np miecz +1 do siły i pierścień +1 do siły. Jeden to zwykły przedmiot drugi magiczny to chyba nie ma znaczenia. Podczas walki do swojej bazowej liczby siły doliczam wybrany jeden przedmiot z tych dwóch czyli +1 czy mogę obydwa czyli +2.
3. Dokupując Miasto zakładam że najpierw żeby zdobyć koronę zakładamy sobie że trzeba zabić orlego króla w Górach. Pytanie jest co jeśli ktoś to zrobi i jest gotowy od razu zasuwa na koronę władzy. Czy miasto dodatek przyniesie coś ciekawszego? Ja sobie pójdę do Miasta a ktoś od razu na koronę. Czy można powiązać Miasto po orlim królu tak żeby ktoś nie dymał od razu na koronę. Uprzedzam nie mam jeszcze miasta - gdybam jedynie ?

Odpowiadając na pytania kolejno - Tak zamierzam kupować kolejnie dodatki - step by step. Stać mnie na kupienie większości od razu. Nie chce tego robić ponieważ chce się co jakiś czas napawać przyjemnością z gry i dodawaniem dodatkowych ciekawostek do gry. Tak zapewne następnym dodatkiem będzie Miasto. Między czasie chciałbym zamówić coś już u kolegi Milo jako dodatek autorki. Teraz pojawia się pytanie co będzie lepsze aby połączyć miasto oraz góry - Bezkresne Morze czy Kraina Lodu. Czy te dodatki się nie wykluczają ?

Zainteresował mnie też - Mroczne Ziemie czy one będą współgrać z tym co mam czy to już inna bajka :)?


Awatar użytkownika
Kewis21
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 514
Rejestracja: czwartek 15 sie 2019, 15:38
Płeć:

Re: Jaki dodatek na start?

Post autor: Kewis21 »

1. U koleżanki Mili 😊 możesz zamówić.
2. Kolega @Budowniczy Mostów troszkę źle się wyraził. Kraina Lodu to mały dodatek, z planszą na 3 obszary, przypadajacy dosłownie między górami, a miastem. Na dniach wyśle jego gotową wersje na strone, chcialem czekać na wydruk od Logana żeby mieć pewność że wszystko bez błedów.
Natomiast bezkresne morze, jak sama nazwa wskazuję jest MORZEM, plansza jest niemal wielkości podstawy, nie mniej jednak znajdziesz tam o wiele więcej przygód i wydłuzy to rozgrywkę o nawet kilka godzin (zależy od zakończenia).

Jeśli chcesz się ponapawać miastem jednocześnie nie bojąc się że po zabiciu króla gór ktoś zwinie Ci Koronę to właśnie zakończenia będą idealnym rozwiazaniem. Polecam np. Gildie zabójców, właśnie z dodatku Miasto. Pokonanie króla gór nic noe da jeśli nie spełnisz innych warunków.


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Re: Jaki dodatek na start?

Post autor: Rogo »

MarekR pisze: sobota 31 paź 2020, 19:51 1. Magiczne przedmioty będące drobiazgami nie wliczają się w limit przedmiotów można mieć ich nieskończenie wiele - TAK? dobrze rozumiem
drobiazgi, jak mówi instrukcja dodatku w którym występują, nie wykluczają się do limitu przedmiotów.
MarekR pisze: sobota 31 paź 2020, 19:51 2. Mając 4 przedmioty np miecz +1 do siły i pierścień +1 do siły. Jeden to zwykły przedmiot drugi magiczny to chyba nie ma znaczenia. Podczas walki do swojej bazowej liczby siły doliczam wybrany jeden przedmiot z tych dwóch czyli +1 czy mogę obydwa czyli +2.
instrukcja mówi, że możesz korzystać tylko z jednej broni naraz. Nie zabrania korzystać z innych przedmiotów, więc w wyżej opisanym przypadku możesz użyć obu przedmiotów.
MarekR pisze: sobota 31 paź 2020, 19:51 3. Dokupując Miasto zakładam że najpierw żeby zdobyć koronę zakładamy sobie że trzeba zabić orlego króla w Górach. Pytanie jest co jeśli ktoś to zrobi i jest gotowy od razu zasuwa na koronę władzy. Czy miasto dodatek przyniesie coś ciekawszego? Ja sobie pójdę do Miasta a ktoś od razu na koronę. Czy można powiązać Miasto po orlim królu tak żeby ktoś nie dymał od razu na koronę. Uprzedzam nie mam jeszcze miasta - gdybam jedynie ?
nie ma obowiązku zabijać orlego króla przed wyprawą po koronę władzy. Miasto daje multum możliwości wymiany złota na bonusy, które mogą pomóc wygrać grę. Gra polega na tym żeby dobrze wybrać moment wyprawy do wewnętrznej krainy. Nieraz już przegrałem z mniej rozwiniętą postacią, bo ja chciałem sobie budować statystyki, a mój przeciwnik zaryzykował wejście do krainy wewnętrznej mimo marnych statystyk.


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Budowniczy Mostów
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Bezdroża
Bezkresne Morze
Gospoda Pod Koroną. Obiekty i Misje 2
Klątwy Króla Piramidy (Piramida 2.0)
Legendarne Przedmioty
Ląd Na Horyzoncie!
Most
Obiekty i Misje
Szalony Tytan
Posty: 3996
Rejestracja: poniedziałek 05 wrz 2016, 21:50
Płeć:

Re: Jaki dodatek na start?

Post autor: Budowniczy Mostów »

Kewis21 pisze: sobota 31 paź 2020, 23:15 Kolega @Budowniczy Mostów troszkę źle się wyraził. Kraina Lodu to mały dodatek, z planszą na 3 obszary, przypadajacy dosłownie między górami, a miastem.
Wyraziłem się precyzyjnie :) Bezkresne Morze ulokowane jest między Górami i Miastem (Osada Portowa) i dalej rozlewa się plansza. Lekko licząc od grudnia 2016.

Kraina Lodu zacząłeś pisać w lipcu tego roku i czekamy dopiero na skończenie. I fakt, że planszetka jest kładzona między Górami i Miastem, więc będzie wybór. Niemniej trudno Krainę Lodu polecić, gdyż jako nie ukończona nie była jeszcze grana i komentowana, i nie jest to też dodatek z planszą, a pytanie było o dodatki z planszą.
Kewis21 pisze: sobota 31 paź 2020, 23:15 wydłuzy to rozgrywkę o nawet kilka godzin
Grałeś? BM powstało, aby przyspieszyć środkową fazę gry. (Wspomniane tutaj).


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Re: Jaki dodatek na start?

Post autor: Rogo »

Nietrudno się domyślić, że na pytanie "jaki dodatek autorski polecacie?" każdy będzie reklamował swoje dzieła (i ewentualnie kilka największych hitów).

Więc najlepiej się sugerować tym gdy ktoś poleca coś od innego autora.


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Budowniczy Mostów
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Bezdroża
Bezkresne Morze
Gospoda Pod Koroną. Obiekty i Misje 2
Klątwy Króla Piramidy (Piramida 2.0)
Legendarne Przedmioty
Ląd Na Horyzoncie!
Most
Obiekty i Misje
Szalony Tytan
Posty: 3996
Rejestracja: poniedziałek 05 wrz 2016, 21:50
Płeć:

Re: Jaki dodatek na start?

Post autor: Budowniczy Mostów »

Rogo pisze: niedziela 01 lis 2020, 16:06 każdy będzie reklamował swoje dzieła (i ewentualnie kilka największych hitów).
Można tak powiedzieć, ale to zbytnie uproszczenie.
Osobiście nie poleciłbym np. swoich „Bezdroży” komuś, kto dopiero zaczyna grać, a nawet komuś, kto gra dłuższy czas, ale zaczyna dopiero rozbudowywać kolekcję. Dodatek jest trudny, adresowany do graczy, co niejedno widzieli i taki ma być.
W istocie wykonałem przed wpisem pracę koncepcyjną, przejrzałem co mam i w co gram. „Klątwa Kruczej Wiedźmy” @fallenmk uważam za niezwykle klimatyczną (karty Tarota!), ale zdaję sobie sprawę, że to trochę gra w grze i – jak to kolega @Kewis21 zauważył - „wydłuzy to rozgrywkę o nawet kilka godzin”. „Ukryta Dolina” @Pablo @MCSilvia @LoganOn podobnie jak „Bezdroża” wymaga znajomości bardziej zaawansowanych mechanik Talismana, niż te, którymi operuje podstawka. Czerpie z nich wszystkich. „Krainy Wschodu” @fallenmk – myślę, że to będzie grane, ale Taktyki, Sprzymierzeńcy, żetony Ki i zintegrowanie ich wszystkich z charakterystyczną dla autora epickością wydłużającą grę trzeba lubić (to nie zarzut). Mamy te starsze propozycje, jak „Smocze Ziemie”, „Nekropolia” i „Nawiedzony Las” – okej, mogłyby być. Łatwo ogarnąć nawet na początkowym etapie zabawy w Talismana. Osobiście wyżej sobie cenię (i częściej gram) w całkiem nowe „Krainy Północy@Maletz. Jest tam dużo fajnych pomysłów, karty są dobrze napisane i nie trącą myszką. Przy czym tutaj @MarekR podał, że ma Góry, a do tych Krainy Północy stylistycznie, mechanicznie i estetycznie są dość bliskie.
Po odrobieniu pracy domowej zaproponowałem BM; wprowadza epicki element topograficzny, po drugie poza jedną nową zasadą ilości Przedmiotów i Przyjaciół (zależna od posiadanego Statku), zasady ruchu są jak w Krainie Wewnętrznej, reszta zasad jest bez zmian, po trzecie umożliwia szybkie podniesienie statystyk, więc przyspieszenie gry, po czwarte karty nieźle napisane, a na pewno przenicowane na forum przez dwa lata i ogrywane na Zjazdach (Kielce i Wrocław) ;) I po piąte lokuje się między Górami i Miastem.
Kwestię karcianych, też przemyślałem, żeby nie było :muscle:


Awatar użytkownika
Kewis21
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 514
Rejestracja: czwartek 15 sie 2019, 15:38
Płeć:

Re: Jaki dodatek na start?

Post autor: Kewis21 »

Budowniczy Mostów pisze: niedziela 01 lis 2020, 08:29
Kewis21 pisze: sobota 31 paź 2020, 23:15 Kolega @Budowniczy Mostów troszkę źle się wyraził. Kraina Lodu to mały dodatek, z planszą na 3 obszary, przypadajacy dosłownie między górami, a miastem.
Wyraziłem się precyzyjnie :) Bezkresne Morze ulokowane jest między Górami i Miastem (Osada Portowa) i dalej rozlewa się plansza. Lekko licząc od grudnia 2016.

Kraina Lodu zacząłeś pisać w lipcu tego roku i czekamy dopiero na skończenie. I fakt, że planszetka jest kładzona między Górami i Miastem, więc będzie wybór. Niemniej trudno Krainę Lodu polecić, gdyż jako nie ukończona nie była jeszcze grana i komentowana, i nie jest to też dodatek z planszą, a pytanie było o dodatki z planszą.
Kewis21 pisze: sobota 31 paź 2020, 23:15 wydłuzy to rozgrywkę o nawet kilka godzin
Grałeś? BM powstało, aby przyspieszyć środkową fazę gry. (Wspomniane tutaj).
Wybacz nie miałem okazji zagrać na beskresne morze, tak wiec nie wiedziałem o osadzie portowej, chociaz mysle że na spokojnie mozna by pogodzić hakoś oba dodatki.
To nie tak że reklamuje mój dodatek, poprostu chciałem pokazać różnicę między mini planszetką, a dość sporą Planszą morza.
To że wydłuża ona rozgrywke to dla tego że wybierając się tam, raczej nie bedziemy się wybierać np. Do podziemi, a zazwyczaj kiedy gramy na zwykłe zakończenie i pokonamy Pana Ciemności, no to biegusiem na Korone! Zależy na jakie dodatki gramy.
Generalnie jeśli lubisz Talismana i jego losowość, to każdy dodatek sprawi Ci przyjemność. Każdy tutaj wypruwa sobie flaki żeby jego dodatek był fajny, ale dopuki nie zagrasz w jakiś nie powiesz czy akurat tobie się podoba.


Awatar użytkownika
MarekR
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Kazamaty Skavenów
Posty: 199
Rejestracja: środa 28 paź 2020, 21:32

Re: Jaki dodatek na start?

Post autor: MarekR »

Witam Koledzy. Dzięki za burzliwą dyskusję :). Z jednej strony fajnie że próbujecie pomóc. Z drugiej strony jest tak wiele dodatków które człowiek chciałby mieć i przetestować że trudno sie zdecydować :)

Jeśli dobrze zrozumiałem Krainy Północne są powiązane z Bezkresne Morze. Zakładam żeby grać w Krainy Północne wypadało by mieć BM ?

Zamierzam rozwijać grę o dodatki oryginalne na pewno będzie to miasto i podziemia - one cieszą się chyba dobrą renomą z tego co widziałem.

Z dodatków które mnie interesują i zwróciły moją uwagę to poniżej: Od razu mówię proszę się nie obrażać że inne projekty autorskie mi uciekły. Jest tyle tego że nie zdążyłem wszystkiego rozpoznać. Czy któreś z nich się wykluczają z tym co zamierzam kupować w originale i nie warto w nie iść liczę na waszą poradę.

Kraina Lodu - jaki jest tego status można to drukować i grać czy nadal jest w fazie beta ?
Bezkresne Morze
Krainy Północne
Nawiedzony Las - Jeśli zamierzam kupować w przyszłości oryginalny las czy jest sens wtedy to kupować?
Mroczne Ziemie - na forum widziałem wiele fotek zdjęć osób które używa tego dodatku czy jest warty uwagi?
Przedpola Piekieł - Dodatek utrudniający grę w wewnętrznej krainie czy to dobry pomysł ?


Awatar użytkownika
Maletz
Astropata
Astropata
Astropata
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 880
Rejestracja: sobota 01 lip 2017, 13:16
Płeć:

Re: Jaki dodatek na start?

Post autor: Maletz »

MarekR pisze: poniedziałek 02 lis 2020, 08:55 Jeśli dobrze zrozumiałem Krainy Północne są powiązane z Bezkresne Morze. Zakładam żeby grać w Krainy Północne wypadało by mieć BM ?
Nie, nie są powiązane :)


Awatar użytkownika
Budowniczy Mostów
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Bezdroża
Bezkresne Morze
Gospoda Pod Koroną. Obiekty i Misje 2
Klątwy Króla Piramidy (Piramida 2.0)
Legendarne Przedmioty
Ląd Na Horyzoncie!
Most
Obiekty i Misje
Szalony Tytan
Posty: 3996
Rejestracja: poniedziałek 05 wrz 2016, 21:50
Płeć:

Re: Jaki dodatek na start?

Post autor: Budowniczy Mostów »

Maletz pisze: poniedziałek 02 lis 2020, 09:44
MarekR pisze: poniedziałek 02 lis 2020, 08:55 Jeśli dobrze zrozumiałem Krainy Północne są powiązane z Bezkresne Morze. Zakładam żeby grać w Krainy Północne wypadało by mieć BM ?
Nie, nie są powiązane :)
Całkiem niezależne :+1:

Dodano po 2 minutach 25 sekundach:
MarekR pisze: poniedziałek 02 lis 2020, 08:55 Z drugiej strony jest tak wiele dodatków które człowiek chciałby mieć i przetestować że trudno sie zdecydować
No nie ma łatwo, to fakt... B-)


Awatar użytkownika
Martek
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Rwąca Rzeka
Posty: 507
Rejestracja: poniedziałek 30 kwie 2018, 08:48

Re: Jaki dodatek na start?

Post autor: Martek »

Gdybym zaczynał grę od początku (a miałbym już podstawkę) i chciał skompletować całość, zrobiłbym TO w następującej kolejności:

1)Pani Jeziora - (mały, tani, nowi Poszukiwacze, nagrody za zadania Czarownika, alternatywne zakończenia) absolutny musthave
2)Podziemia - (duży dodatek, nowa plansza, trudny, nowi Poszukiwacze, skarby, alternatywne zakończenia) ten dodatek razem z powyższym gra się super i w sensownym czasie
3)Miasto - (duży dodatek, nowa plansza, Poszukiwacze, alternatywne zakończenia, Chowańce, Kiścień:)) świetny dodatek z dużą ilością ekwipunku dla Poszukiwaczy. Można naprawdę stworzyć herosa.
4)Zapomniane Krainy - (mały dodatek a właściwie dwa, plansza, talia nieszczęść i zakończenia) tani i dobre uzupełnienie całości.
5) Królowa Lodu - (mały tani, zakończenia, Poszukiwacze) nic specjalnego, po prostu więcej tego samego.
6)Kraina Ognia - (mały tani, zakończenia, Poszukiwacze, karty terenu, spalona ziemia, fajne karty) całkiem fajny, zwłaszcza jak chce się podnieść poziom trudności.
7)Góry - (duży dodatek, nowa plansza, Poszukiwacze, zakończenia) stosunkowo łatwy ale nowa kraina zawsze cieszy.
8)Las - (duży dodatek, nowa plansza, wyjątkowo fajni Poszukiwacze, ścieżki przeznaczenia, ciemny Los) nowa kraina, nowa wyprawa, więcej negatywnej interakcji.
9)Żniwiarz - (mały dodatek, karty, Poszukiwacze, Żniwiarz) nie jestem fanem tego dodatku, Żniwiarz, którego trzeba pilnować po prostu spowalnia rozgrywkę. Naprawdę można się obejść.
10)Wilkołak - (mały dodatek, karty, fajni Poszukiwacze, karta dzień/noc, Wilkołak) to samo co w poprzednim, Wilkołak zwalnia tempo gry a razem ze Żniwiarzem to już w ogóle. Nowa mechanika dzień/noc no jak ktoś już bardzo chce sobie udziwnić grę to czemu nie. Jak dla mnie można sobie darować ale nowi Poszukiwacze zawsze cieszą.
11)Zwiastun - (mały dodatek, karty, Poszukiwacze, omeny, Prorok) to samo co w Wilkołaku i Żniwiarzu, Prorok spowalnia grę. Omeny nie podobają mi się. Fajni Poszukiwacze.
12)Smoki - (duży dodatek, plansza na krainę środkową, Poszukiwacze, Smoki) fajni Poszukiwacze. No i to tyle dobrego co mam do powiedzeni o tym dodatku. Moim zdaniem najgorszy ze wszystkich szkoda pieniędzy. Spokojnie można odpuścić.
13)Kataklizm - (duży dodatek, nowa plansza główna, Poszukiwacze, zakończenia) Czarnoksiężnik się zdenerwował i odpalił atomówkę, wszystko w ruinie odbudowujemy całe królestwo. Jak już komuś się znudziła stara plansza i lubi klimat fallouta to może mu się spodoba. Nowe mechaniki nie powalają. Fajni Poszukiwacze. Dodatek dla najwierniejszych fanów gry chcących uzupełnić kolekcję w innym wypadku można sobie darować.

Wyłącznie moja subiektywna ocena. Kierowałem się głównie swoimi odczuciami płynącymi z rozgrywek (w różnych konfiguracjach) i częstotliwością z jaką pojawiają się u mnie na stole.
Pozdrawiam i życzę wielu udanych przygód.


Awatar użytkownika
Kewis21
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 514
Rejestracja: czwartek 15 sie 2019, 15:38
Płeć:

Re: Jaki dodatek na start?

Post autor: Kewis21 »

Na dniach powinienem otrzymać pierwsze 2 sztuki Krainy Lodu od Logana. Wrzucam instrukcje na forum w poście Krainy i wysyłam maila z gotowym dodatkiem do Administratorów. Jeśli chcesz mogę wysłać osobno tobie lub możesz zgłosić sie do Logana który ma już gotową wersję, ale zapowiadał że robi przerwe w druku dodatków wiec nie wiem co odpowie 😉

Nie rozumiem dlaczego wszyscy tak na te biedne smoki narzekają. Bardzo fajny dodatek, szczególnie że zmienia nam też bezsensowną krainę wewnętrzną, poszukiwacze są bardzo mocarni, smocze łuski morze i zmieniają całe krainy w smocze królestwo, ale o to wlasnie chodzi, wiecej smoków, wiecej walki!


Awatar użytkownika
fallenmk
!Wspierający
!Wspierający
!Wspierający
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Krainy Wschodu
Miecze Czarnoksiężnika
Poszukiwacze z DnD
Powrót Kruczej Wiedźmy
Purpurowy Czerw
Pułapki w Podziemiach
Posty: 2310
Rejestracja: sobota 07 lip 2018, 20:03
Płeć:

Re: Jaki dodatek na start?

Post autor: fallenmk »

Jak dla mnie z małych dodatków najwięcej oferuje Pani Jeziora, z dużych bardzo cenię sobie Podziemia.


ODPOWIEDZ