Papier do dodruku Kart Zdarzeń

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Magicznym Mieczu, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
nyarla-thotep [Autor tematu]
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 10
Rejestracja: środa 17 lut 2021, 18:01

Papier do dodruku Kart Zdarzeń

Post autor: nyarla-thotep »

Szanowni forumowicze,

Pewnie już ten temat się przewinął ale z racji braku czasu zapytam tutaj:

Niestety brakuje mi kilku kart zdarzeń będę planował dodrukować sobie kilka. Grafiki mam, drukarkę mam. Brakuje mi tylko
informacji na temat rodzaju oraz gramatury papieru który byłby najbardziej zbliżony do tego z oryginału.

Prośba o taką informację.

Z góry dzięki za odpowiedź.


loooki
!Wspierający
!Wspierający
!Wspierający
Posty: 1845
Rejestracja: czwartek 07 gru 2017, 12:15
Lokalizacja: kuj-pom
Płeć:
Wiek: 42

Re: Papier do dodruku Kart Zdarzeń

Post autor: loooki »

Łoooo panie my to kombinowalim z papierami sporo.


nyarla-thotep [Autor tematu]
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 10
Rejestracja: środa 17 lut 2021, 18:01

Re: Papier do dodruku Kart Zdarzeń

Post autor: nyarla-thotep »

I udało się coś wykombinować ? :)


loooki
!Wspierający
!Wspierający
!Wspierający
Posty: 1845
Rejestracja: czwartek 07 gru 2017, 12:15
Lokalizacja: kuj-pom
Płeć:
Wiek: 42

Re: Papier do dodruku Kart Zdarzeń

Post autor: loooki »

logan wykombinowal papier z faktura zblizona do oficjalnej i valdi tez papier wynazl gladki ale jakosciowo w pelni satysfakcjonujacy - to juz do nich bezposrednio raczej.


Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Papier do dodruku Kart Zdarzeń

Post autor: abubu »

@loooki ... nie wprowadzaj użytkowników w błąd. Zanim odpowiesz (ty i każdy inny), sprawdź w jakim dziale / forum jest ten temat.


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
loooki
!Wspierający
!Wspierający
!Wspierający
Posty: 1845
Rejestracja: czwartek 07 gru 2017, 12:15
Lokalizacja: kuj-pom
Płeć:
Wiek: 42

Re: Papier do dodruku Kart Zdarzeń

Post autor: loooki »

a prawda moja wina nie doczytalem


Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Papier do dodruku Kart Zdarzeń

Post autor: abubu »

nyarla-thotep pisze: poniedziałek 01 mar 2021, 22:07 I udało się coś wykombinować ? :)
Co do papieru do MM to już chyba nikt za bardzo nie pamięta jaki to był. Często też były różne metody druku "dwustronnego" (w zależności od tego, kto czym dysponował ... drukowanie obustronne, drukowanie na naklejkach i sklejanie, itp).

Ostatnimi czasy, jeden z użytkowników próbował drukować i poniżej jest jego opinia:
hh453 pisze: wtorek 11 lut 2020, 22:25 Witam, jestem w trakcie drukowania fanowskich dodatków do magicznego miecza, niestety efekt nie jest taki jaki bym chciał. Jaki stosujecie papier do wydruku?

Ja właśnie spróbowałem wydrukować na kartonie ozdobnym o gramaturze 250g/m2 (grubościowo prawie jak oryginał, są trochę cieńsze ale nie jest źle), kolor wyszedł całkowicie inny niż miałem go w photoshopie, no i czcionka też nie wyraźna.
Prosiłbym o jakąś poradę , jak drukować na jakich parametrach i na jakim papierze, moja drukarka to epson l800.

Z góry dziękuje i Pozdrawiam!
Tak więc, papier o gramaturze 250g/m2 jest bardzo zbliżony. Obawiam się, że bez prób się nie obejdzie. Łatwiejsza sprawa była by przy drukowaniu całości ... wówczas karty były by identyczne (papier, kolory, itp).

Tutaj kolejny wpis ... (@stave ma/miał drukarnię więc się coś na tym zna):
stave pisze: wtorek 14 lip 2009, 10:15 Wiesz to w sumie zagadka no moze nie do końca,bo w tym momencie jutro mam rozmowe w sprawie dość dużego i drogiego sprzętu cyfrowego - więc jeśli mi się uda wziąć to w leasing to nie będę zależny w pewien sposób od drukarni. W tej chwili niestety za taki 1 arkusz tzn 1 kartka z rewersem i awersem np. Kart Przygód to koszt 1,75 (papier 300 gramowy - kreda dwustronnie zadrukowany - wyeliminowanie opcji klejenia). Oczywiście kwestie finansowe i tak się będą zmieniać - wszystko też zależy od ilości zamówień no i po części od mojego sukcesu w rozmowach. Sam Projekt jak wiesz teraz w sumie ma małe przeobrażenie, a do końca pozostała tylko Jaskinia oraz Instrukcja - planowany koniec całości jest w tym roku więc jeszcze trochę w kwestiach cenowych może się zmienić. Sam musze wpierw wiedzieć ile tego wszystkiego będzie.
W "koszu" znalazłem jeszcze coś takiego (również od @stave):
papier 300 g (Volume Matt)
stave pisze: MiM oraz MM
Arkusz a4 (awers - czarno biały, rewers- kolor)
Użyty materiał - papier 300 g (Volume Matt)

dotyczy Kart Przygód, Ekwipunku itd do MiM oraz MM i innych wydruków spełniających te kryteria - nie jest tu wliczone cięcie.


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
nyarla-thotep [Autor tematu]
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 10
Rejestracja: środa 17 lut 2021, 18:01

Re: Papier do dodruku Kart Zdarzeń

Post autor: nyarla-thotep »

Dzięki za cenne informacje


gan1983
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 1
Rejestracja: sobota 12 cze 2021, 17:46

Re: Papier do dodruku Kart Zdarzeń

Post autor: gan1983 »

Cześć,
Podepnę się do pytania i zadam jeszcze swoje - jaki papier jest użyty do wydruku plansz? Jak dobrze pamiętam w MM był to cienki kawałek błyszczącego papieru jednak nie wiem jaka to była gramatura.

Pozdrawiam
gan1983


Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę.
ODPOWIEDZ