Kilka pytań

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Runebound niedotyczące Twórczości graczy, Zasad itp.
ODPOWIEDZ
Lamm [Autor tematu]
!Wspierający
!Wspierający
!Wspierający
Posty: 324
Rejestracja: piątek 28 wrz 2018, 14:02
Płeć:

Kilka pytań

Post autor: Lamm »

Siemka, od kilku dni jestem posiadaczem Runebound 3ed.
Jestem tez po pierwszej rozgrywce i mam kilka pytań odnośnie spraw niezbyt dla mnie jasnych.
Wiem, że nietórzy z was grają w tą gre, więc może uzyskam odpowiedzi i potwierdzenia swoich pytań.
Wiem, że instrukcja jest dosyć prost, jednak chcę się upewnić w swoich wnioskach.
1. Mobilizowanie się - odrzucamy kartę umiejętności którą mamy na ręce, nie kartę której już się nauczyliśmy???
2. Karty umiejetność i nauka - każdy gracz może nauczyć się umiejętności związanych z ciałem, umysłem i duchem.
I pytanie, np. Jonasz Łagodny ma Atrybuty Ciała =3 i rozumiem, że może sie nauczyć 3 umiejętności związanych z ciałem, Atrybut Ducha ma = 1 więc jedna umiejetnośc związana z ducham, czy tak?
Rozumiem, że gdyby chciał się nauczyć czegoś ponad Ilość danego Atrybutu - pozbywa się nadwyżki umiejętności? Musi być zawsze tyle Atrybitów ile jest napisane na karcie postaci?
3. Wyczytałem, że jeśli mam dodatki to mogę używać jedynie 3 zestawów zasobów w jednej rozgrywce, podobnie z kartami umiejętności, powinno być 6 zestawów. Czy wielkim błędem jest użycie wszystkich kart zasobów i umiejętności w jednej rozgrywce? Będzie to miało jakiś wielki wpływ na rozgrywkę? Te karty wydają się być "uniwersalne", a pytanie wynika z lenistwa, żeby nie przewalać zestawów co chwilę ;)
Dzięki za pomoc i wyrozumiałość.


Awatar użytkownika
Berni
Astropata
Astropata
Astropata
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Posty: 972
Rejestracja: czwartek 20 paź 2011, 15:38
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 46

Re: Kilka pytań

Post autor: Berni »

1. Odrzucasz kartę z ręki.
2. Tak - dobrze rozumiesz. Są też karty zwiększające dane atrybuty i wtedy możesz uczyć się więcej :)
3. Powinieneś używać wybranych zestawów zgodnie z instrukcją i zamiarem twórców. Użycie większej ilości zestawów jest błędem z trzech powodów:
a) Zaburzasz balans całej gry zbyt dużą ilością kart i "rozmyciem" ich w zbyt dużych taliach.
b) Ciężej trafić wybraną umiejętność - pamiętaj, że te karty co chwila przetasowujesz więc nawet jak na początku odrzucisz ciekawą umiejętność na którą cię nie stać, to później dość szybko jest szansa, że po przetasowaniu znowu wpadnie ci w ręce.
Przy dużej ilości kart szanse masz na to niewielkie.
c) Podczas testowania umiejętności masz tak na prawdę o wiele mniejsze szanse na wylosowanie sukcesu.

P.S.
Wiesz, ze na forum jest cały dział poświęcony Runebound? :)
http://forum.magiaimiecz.eu/viewforum.php?f=324


Lamm [Autor tematu]
!Wspierający
!Wspierający
!Wspierający
Posty: 324
Rejestracja: piątek 28 wrz 2018, 14:02
Płeć:

Re: Kilka pytań

Post autor: Lamm »

@Berni dziękuję,
Wiem, że jest dział, dlatego w tym dziale zadałem pytania.
Przejrzałem go nawet, ale większość informacji odnosi się do Runebound 2ed, choć i dyskusje na temat 3ed są ciekawe
Dziękuję raz jeszcze


ODPOWIEDZ