Chaos i Korupcja - fanowski dodatek do R3

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Runebound niedotyczące Twórczości graczy, Zasad itp.
ODPOWIEDZ
shod [Autor tematu]
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 20
Rejestracja: piątek 29 mar 2019, 07:58

Chaos i Korupcja - fanowski dodatek do R3

Post autor: shod »

witam,
powoli dokopuję się do starych materiałów i sukcesywnie będę je udostępniał.
zaznaczam...to amatorskie próby tłumaczenia i graficznej obróbki materiałów źródłowych jakie wykonałem dla syna i siebie...
oryginał z BGG
jakie zdobyłem w wersji PDF...
uwagi i wskazanie błędów mile widziane ;)

1. instrukcja C&C - instrukcja PDF
2. karty Złoczyńców C&C Karty Złoczyńców PDF
3. Karta scenariusza + karty zadań fabularnych B C&C_karty cz.1 PDF
4. Karty zadań fabularnych A C&C karty cz.2 PDF
5. Karty Chowańców cz. 1 C&C Chowańce 1 PDF
6. Karty Chowańców cz. 2 C&C CHowańce 2 PDF
7. Żetony C&C Żetony PDF
Ostatnio zmieniony czwartek 11 kwie 2019, 07:18 przez shod, łącznie zmieniany 2 razy.


shod [Autor tematu]
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 20
Rejestracja: piątek 29 mar 2019, 07:58

Re: Chaos i Korupcja - fanowski dodatek do R3

Post autor: shod »

dodałem Kartę scenariusza i karty zadań fabularnych oraz Złoczyńców. nie mogę dokopać do kart Chowańców, ale w razie w mam jeszcze jakieś pliki "produkcyjne", więc da się odzyskać, tylko może to trochę dłużnej potrwać.


Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: Chaos i Korupcja - fanowski dodatek do R3

Post autor: Valdi »

Ej no nie można powiedzieć wykonanie jest spoko. Dobra robota :) a ciągle mi wmawiali ze niema dodatków do R3


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
shod [Autor tematu]
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 20
Rejestracja: piątek 29 mar 2019, 07:58

Re: Chaos i Korupcja - fanowski dodatek do R3

Post autor: shod »

dodałem resztę materiałów. to chyba wszystko. życzę przyjemności podczas rozgrywki. mi i synowi się podobało.

Tak, wykonanie jest na wysokim poziomie, jak widać po instrukcji to pracowało przy nim kilka osób. Wydaje mi się, że to najbardziej dopracowany z dodatków fanowskich. Choć przydałyby się jakieś nowe karty przygód do wtasowania ;). w ogóle syn się strasznie ucieszył jak to dostał, bo zrobiłem mu z tego prezent. Karty wydruk na papierze kreda 300g i zaokrąglone krawędzie, żetony poszły na tekturę introligatorską 2 mm, zrobiłem jeszcze małe dopasowane pudełko. wyglądało jak oryginał ze sklepu ;).


Awatar użytkownika
Berni
Astropata
Astropata
Astropata
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Posty: 972
Rejestracja: czwartek 20 paź 2011, 15:38
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 46

Re: Chaos i Korupcja - fanowski dodatek do R3

Post autor: Berni »

Świetna robota z tłumaczeniem! Brawo za chęci i wykonanie :)

Teraz kilka uwag:
Rewersy kart scenariusza i zwierząt są większe niż awersy o kilka mm. Dodatkowo rewersy nie są umieszczone na arkuszu prosto tylko są pochyłe - tak do kilku mm różnicy pomiędzy narożnikami.
Żetony zatrucia powinny być dwustronne, więc powinno być łącznie 8 ich znaczników (to akurat jest błąd twórcy ale do poprawienia w wersji PL) ;)

Poniżej wklejam uwagi dotyczące tłumaczenia samej instrukcji. Kartami zajmę się później jak znajdę wolną chwilę.

Chaos i Korupcja
Nieliczni mogą przeciwstawić się mocy ciemności i zepsucia wywołanych przez Mroczną Gwiazdę i jej odłamki.
Podczas gdy lud pogrążony w chaosie walczy między sobą, cierpią nie tylko ludzie.
Wiele zwierząt z Terrinoth, na które szkodliwy wpływ mają okruchy, również zostaje opętanych i wpada w szał.
Niektórzy z najpotężniejszych bohaterów muszą stworzyć sojusz, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się korupcji.
Niewielka grupa może znaleźć nieoczekiwanych sojuszników.

Zasady dotyczące tego dodatku.
To jest scenariusz kooperacyjny. (…)
Pomimo, że jest to scenariusz kooperacyjny, dla najlepszych doznań, gracze powinni wykonywać najbardziej uciążliwe dla bohaterów ruchy potworów i Złoczyńców podczas walki.
(…)
Jeżeli misja zawiera elementy rywalizacji pomiędzy graczami, odrzuć ją i wylosuj kolejną misję tego samego typu.
(…)
Niektóre zadania fabularne nakazują umieszczenie żetonów korupcji na karcie scenariusza. Będą one miały wpływ podczas walk ze Złoczyńcami.
(…)
Włączenie tego dodatku
Przed rozpoczęciem pierwszej gry z wykorzystaniem scenariusza Chaos i Korupcja, wykonaj poniższe kroki aby dołączyć zawartość rozszerzenia do gry podstawowej:
(…)
- Tak przygotowane materiały odłóż na bok, zanim przystąpisz do gry z tym scenariuszem.
Przygotowanie scenariusza
(…)
Warianty dla tego dodatku
Karma to wiedźma (lub suka – niby mocniej ale niestety podchodzi pod wulgaryzm)
(…)
Ostatnia walka przeciwko Korupcji
(…)
Pominąć zasady przygotowania tego scenariusza (…)
Pominąć zasady Aktu 2 opisane na Karcie Scenariusza. Podczas rozpoczęcia Aktu 2, umieść żetony korupcji na wszystkich polach fabularnych toru czasu. Kiedy żeton czasu osiągnie takie pole, umieść ten żeton korupcji na karcie scenariusza (informacje o ich działaniu znajdują się na kartach Złoczyńców).
Na końcu Aktu 2 każdy bohater losuje przeciwnika z talii Złoczyńców.
Wszyscy nie pokonani bohaterowie i wszyscy wylosowani Złoczyńcy biorą udział (…)
Osobiste wyzwanie
Podczas dobierania Złoczyńców na początku Aktu 2, zapamiętaj który gracz (…)
Podziękowania
Specjalne podziękowania dla (…)
Oryginalne grafiki na kartach należą do:
Dzik z Tamalir oryginalnie (…)
Jeleń z Riverwatch (…)
Gryf z Dawnsmoor (…)
Jednorożec z Kuźni (…)
(…)
Grafika karty scenariusza „Krwawy meteor” (…)
Grafika karty scenariusza „Czerwona rzeka” (…)
Grafika rewersu kart chowańców „Mędrzec z Somberwald” (…)
Logo Runebound, wzory i kart i grafiki tej instrukcji należą do Fantasy Flight Games.
Dziękuję za stworzenie Runebound oraz pozostałych gier osadzonych w świecie Menarra (Terrinoth).
Chaos i Korupcja jest darmowym – fanowskim scenariuszem stworzonym przez (…)
Tłumaczenie na język polski:
(...)
Korekta: Andrzej „Berni” Bernatek (hehehehe – tego nie musisz umieszczać jak nie chcesz 😉 )
Przykładowe rozłożenie
(…)
Podczas Aktu I, kiedy miałbyś dobrać kartę fabuły, po prostu odwróć pierwszą z dostępnych zakrytych kart.
Jeżeli uda Ci się wykonać polecenie z Karty Fabuły A, przyłączy się do Ciebie chowaniec.
Jeżeli uda Ci się wykonać polecenie Karty Fabuły B, w zależności od twoich wyborów, otrzymasz przynętę i/lub (…)
Na początku Aktu II, każdy bohater po kolei losuje Złoczyńcę i umieszcza go obok pierwszego wolnego miejsca z kartą fabuły na torze czasu. Następnie umieść żeton korupcji na każdym takim pozostałym wolnym polu (bez karty Złoczyńcy). (…)
Na początku Aktu II gracze dowiedzą się, z którymi Złoczyńcami będą w nim walczyć, oraz gdzie się pojawią. Dlatego lepiej jest planować z wyprzedzeniem i wybrać bohatera z odpowiednimi umiejętnościami i arsenałem, aby walczył z odpowiednim Złoczyńcą, zanim skończy się czas.
Złoczyńcy pojawiają się, gdy znacznik czasu dotrze do miejsca z kartą fabuły, obok którego są umieszczeni.(…)


shod [Autor tematu]
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 20
Rejestracja: piątek 29 mar 2019, 07:58

Re: Chaos i Korupcja - fanowski dodatek do R3

Post autor: shod »

Dzięki za uwagi.
co do rewersów - one są celowo nieco większe, żeby przy wydruku dwustronnym zniwelować ew. przesunięcia jakie robi drukarka podczas obracania arkusza. [wycinając po awersie unikamy dzięki temu pustych miejsc jakie mogą powstać na rewersie przy ew. przesunięciach].

co do pochyłości to dziwne, bo raczej powinno być równo do prowadnic - sprawdzę ;).


Awatar użytkownika
Arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
Generator Kart
Posty: 2220
Rejestracja: niedziela 22 maja 2016, 22:02
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 36

Re: Chaos i Korupcja - fanowski dodatek do R3

Post autor: Arthan »

shod pisze: poniedziałek 03 cze 2019, 08:36 co do rewersów - one są celowo nieco większe, żeby przy wydruku dwustronnym zniwelować ew. przesunięcia jakie robi drukarka podczas obracania arkusza. [wycinając po awersie unikamy dzięki temu pustych miejsc jakie mogą powstać na rewersie przy ew. przesunięciach].
Bardzo, bardzo dobry pomysł :)


Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Chaos i Korupcja - fanowski dodatek do R3

Post autor: abubu »

Spady według mnie powinny być dodane/ustawione zawsze, gdy nadruk ma być od krawędzi (jednej lub wielu).


Ps. Szablony kart przygód do TMiM są ... ekhem ... słabe i sporo miejsca na nich jest marnowane przez tą "białą ramkę".


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
Arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
Generator Kart
Posty: 2220
Rejestracja: niedziela 22 maja 2016, 22:02
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 36

Re: Chaos i Korupcja - fanowski dodatek do R3

Post autor: Arthan »

Cóż... Talisman wyszedł w 2007 roku, Runebound 3 w 2015. Runebound 2 z 2005 też miał ramki, tylko że czarne. Relic z 2013 nie ma. Znak czasu, tak się kiedyś robiło, trzeba wybaczyć, ale dlaczego Talisman Batman ma ramki? hmm :thinking_face:


ODPOWIEDZ