Wielka rodzina "Neuroshima"

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Neuroshimie Hex i Monolith Arenie, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ

Co by jeszcze z Neuroshimy można było wycisnąć?

Film kinowy/serial
1
11%
Grę komputerową/konsolową
0
Brak głosów
Serię komiksów/powieści
4
44%
Grę karcianą
1
11%
Grę bitweną
3
33%
Coś innego (napisz w poście)
0
Brak głosów
Daliby se siana już z tą Neuroshimą
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 9

Awatar użytkownika
HunteR [Autor tematu]
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Wielka rodzina "Neuroshima"

Post autor: HunteR »

Nikt chyba nie zaprzeczy że Neuroshima jest najpopularniejszym growym (ale nie komputerowym/konsolowym) produktem z naszego kraju. System RPG który doczekał się nowych edycji i masy podręczników rozszerzających grę od tych dodających nowe klasy czy zdolności poprzez opisy nowych terenów a na mini grach kończąc. Do tego mamy bardzo popularnego Hexa który również doczekał się kilku edycji i dodatków a także wydań w innych krajach i nagród. No i jest jeszcze zbiór opowiadań. Swojego czasu krążyły słuchy o karciance i bitweniaku osadzonych w uniwersum Neuroshimy. Okazuje się że jednak nie jest to takie nierealne. Ponoć plany wydania gry bitewnej są już w zaawansowanym stadium a ostateczna decyzja czy zostanie wydana zapadnie już na dniach. Ponoć ma również powstać przeglądarkowa gra online w stylu Wiedźmin: Versus (tylko bardziej rozbudowana) a w przygotowaniu kolejne rozszerzenie do Hexa a grupa fanów przygotowuje film. Obiło mi się też o uszy coś co Euroshimie - podręczniku (bądź całej serii) przenoszącej graczy do postapokaliptycznej Europy.

Jak myślicie, czy wydanie gry bitewnej wypali? I co jeszcze mogą wydać? Powieści? Komiksy? A może film kinowy \:D/

Ja najbardziej chyba wyczekuję bitweniaka. Gry figurkowe to fajna sprawa a z tego co pisali na oficjalnym forum, ma to być gra na mniejszą skalę bliższa Necromundzie czy Mordheimowi więc do grania nie trzeba będzie mieć kilkuset figurek a jedynie kilka (dzięki temu gra będzie dla mnie bardziej osiągalna niż taki Młotek w którego kiedyś się bawiłem ale właśnie z racji cen musiałem zrezygnować). Nie miałbym też nic przeciwko serii komiksów :) A że Hexa uwielbiam to jak dla mnie mogą tłuc kolejne dodatki i to hurtowo :D

Z kolei najmniejsze szanse widzę na film (konieczna byłaby zapewne koprodukcja z USA ze względu na podręcznikową fabułę gry oraz potrzebę dużego budżetu a Neuro jednak aż tak znane nie jest w innych krajach) i grę (obecnie powstaje już Afterfall, cRPG w klimatach postapokaliptycznych i drugi projekt tego typu nie byłby dobrym pomysłem).

PS. Opcje w ankiecie nieco zawęziłem żeby nie było ich nie wiadomo ile.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Rogo »

Głos na bitewniaka, ponieważ:
Twoje argumenty dotyczące filmu, są raczej jak najbardziej słuszne, gra komputerowa owszem byłaby fajna, ale musieliby się twórcy postarać i rzeczywiście nie ma to sensu w tym samym czasie co Afterfall. Komiksy i opowiadania zawsze będą powstawać - te od fanów dla fanów ;)
Co do gry karcianej - jest poręczniejsza, bo np. łatwo zabrać ją do szkoły, ale bitewniaki to jednak dla mnie większa frajda ;)


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

Co do samej Neuroshimy...jestem na prawdę olbrzymim fanem tego systemu i jest to jedyny w jaki od czasu do czasu grywam. Uwielbiam klimaty post apo, dlatego ten system trafił w moje gusta idealnie.
Jako gracz i mistrz to mam zdanie, że nie powinni sobie zawracać dupy innymi rzeczami niż podręczniki do gry, tak aby było ich jak najwięcej.
Z drugiej strony rozumiem wydawcę, że na taj złotej kurce chce zarobić jak najwięcej i wcale mnie to nie dziwi. Chciałbym jednak aby nie ucierpiała sama gra na tej polityce marketingowej.
Gra bitewna? Czemu nie. Komiks? Czemu nie. Książki? Już są. Euroshima? Jak najbardziej. Karcianka? Why not. Film...jeżeli ma to być produkcja polska to ja podziękuję.
Gra komputerowa? To byłaby wisienka, ale ciężko mi sobie to wyobrazić.


Awatar użytkownika
killy9999
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 34
Rejestracja: wtorek 11 sie 2009, 12:32
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Kontakt:

Post autor: killy9999 »

Ja niedawno zetknąłem się z Neuroshimą Hex! i gra mnie wciągnęła. Jest po prostu genialna i czekam z niecierpliwością na kolejny dodatek (i jakiś bonus w przedsprzedaży).

Co do reszty: RPG mnie nie interesują. Przyznam, że po kupieniu Hexa zajrzałem do podręcznika, żeby dowiedzieć się co nieco o świecie i realiach gry. Nie do końca rozumiem, czym się tak wszyscy w tym jarają - przecież w świecie Neuroshimy nie ma prawie żadnej oryginalności. Klimat postapo jest fajny, nie zaprzeczam, ale pod tym względem N nie różni się niczym od Fallouta. Motyw armii maszyn walczącej z ludzkością żywcem wzięty z Matrixa i opowiadań P.K. Dicka ("Zautomatyzowane fabryki", jest w zbiorze "Opowiadania najlepsze" wydanym przez Rebis). Cóż, widać po prostu nikt wcześniej nie wpadł na zrobienie systemu RPG w takich klimatach (?).

Może na karciankę bym zerknął, ale oceniałbym ją tylko na podstawie tego czy fajnie się w nią gra. Sam fakt przynależności do uniwersum Neuroshimy mało mnie interesuje.


http://rozplatajactecze.blogspot.com/ - Mój blog. Kilka słów o nauce
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Likantropia
Posty: 661
Rejestracja: poniedziałek 01 cze 2009, 16:42
Lokalizacja: Danzig-Osowa
Płeć:
Wiek: 32
Kontakt:

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Jak dla mnie Neuro to świetny temat na wszystko z ankiety, jednak najbardziej tęsknię za jakaś poważną książką.

Film niespecjalnie, chyba że na Zachodzie, u nas nie ma odpowiedniego budżetu, a szkoda powtórki z "Wiedźmina".
Chyba że animacja Bagińskiego :P

Karcianka również do mnie nie przemawia... to chyba nie ten temat. Musiałaby być inspirowana Hexem, a przecież już Hex sam w sobie jest świetny. Jak przeskoczyć ten poziom?

A co myślicie o gierce w stylu MiM?


Obrazek
Awatar użytkownika
Kaktus+
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Apteka
Kraina Snów
Lodowa Kraina
Posty: 3416
Rejestracja: niedziela 19 paź 2008, 19:45
Lokalizacja: Mielec
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Kaktus+ »

killy9999 pisze:nie różni się niczym od Fallouta.
A czym ma się różnić? Wyraźnie widać naleciałości z Fallouta i wielu dzieł literackich. Post apo to post apo i dużo orginalności tu nie upchniesz. Generalnie każdą książkę, którą weźmiesz do ręki a na okładce jest mowa o nuklearnej zagładzie, łatwo przewidzieć jej treść. Diabeł tkwi w szczegółach, w wulgarnym języku, który pasuje idealnie do całego systemu, pierwszoosobowa narracja gry, świetne opracowanie graficzne i wiele wiele innych. Warto jednak dodać, że jest to jedyny dostępny w Polsce RPG w tych klimatach, jedyny do którego jest tak wiele dodatków i chehujący się świetną mechaniką.


Awatar użytkownika
HunteR [Autor tematu]
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Moim zdaniem siłą Neuroshimy są opisy. Z jednej strony klimatyczne, z drugiej napisane z jajem dzięki temu podręczniki czyta się prawie jak powieści i można przy tym dobrze się bawić nawet jeśli ktoś nie zamierza grać. A tak jak pisał Kaktus, ciężko wymyślić coś całkiem oryginalnego. W końcu Fallout też dużo czerpał z Mad Maxa 2 i 3 :-p

Co do gry w stylu MiM, właśnie powstaje na naszym forum :)


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Likantropia
Posty: 661
Rejestracja: poniedziałek 01 cze 2009, 16:42
Lokalizacja: Danzig-Osowa
Płeć:
Wiek: 32
Kontakt:

Post autor: SPIDIvonMARDER »

HunteR pisze:Co do gry w stylu MiM, właśnie powstaje na naszym forum
No to super, jestem bardzo ciekaw co z tego wyjdzie :)


Obrazek
Awatar użytkownika
HunteR [Autor tematu]
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Portal nie zwalania, wspominana przeze mnie przeglądarkowa gra online okazała się być grą na komórki :D Będzie to coś na zasadzie stale rozwijanej gry paragrafowej gdzie kolejne poczynania będziemy wybierać wysyłając SMSy i będzie można też grać z innymi ludźmi. Niestety jest to usługa tylko dla sieci Heyah a więc nie dla mnie, jednak trzymam kciuki bo jak gra będzie dobra i zyska popularność to może coś jeszcze większego z tego wykiełkuje. Dodatkowe informacje na stronie Portalu -> CLICK

EDIT

No i stało się, Neuroshima Tactics czyli bitewniak osadzony w uniwersum Neuroshimy, został oficjalnie zapowiedziany :D Gra będzie czymś w rodzaju połączenia przygodówki (karty zadań, przeczesywanie ruin itd) ze starciami rodem z Role Playowej wersji Neuroshimy (wszystkie statystyki, umiejętności itp zostaną przeniesione z RPGa i uzupełnione o masę nowinek). Cenowo gra ma być dostosowana do polskich warunków, walczyć będziemy gangami złożonymi z kilkunastu jednostek (a nie armiami po kilkaset wojów jak w Młotkach), podstawka z jednym gangiem oraz wszelkimi rzeczami niezbędnymi do rozpoczęcia gry ma kosztować około stówki, blistery z dodatkowymi figurkami w granicach kilkunastu złotych. Nie wiadomo czy figurki będą już pomalowane i sklejone jak w bitewniaku ze Star Wars czy też trzeba będzie je pomalować osobiście (druga opcja jest kosztowniejsza ale daje też więcej możliwości zindywidualizowania swoich gangerów). Gra zostanie wydana w przyszłym roku (mam nadzieję że to będzie raczej styczeń-luty a nie listopad-grudzień :-k ) i oferować będzie początkowo cztery różne gangi (ilość gangów zapewne z czasem będzie coraz większa a kto wie, jak gra będzie cieszyć się popularnością to czy nie dojdzie jakiś suplement oferujący zasady rozgrywania większych bitew i nowe jednostki regularnych armii).

Osobiście nie mogę się już doczekać \:D/ Bitewniaki zawsze mnie kręciły ale to strasznie droga zabawa a tutaj nie dość że cenowo ma być dwa razy tańsze od Młotka to jeszcze dochodzi pewna duma że to nasze, polskie :D


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
ODPOWIEDZ