Pytanie o gromadzenie trofeów....

Wszystkie niejasności, wątpliwości, rożne sugestie związane z zasadami gry.
ODPOWIEDZ
Xeromancer [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 9
Rejestracja: środa 27 mar 2013, 17:41
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 42

Pytanie o gromadzenie trofeów....

Post autor: Xeromancer »

Czy zbierając trofea, dajmy na to mamy 2 stwory, z siłą 4 , to czy musimy wymienić je na punkt siły, czy też można zbierać trofea, aż w końcu liczba zabitych wrogów będzie podzielna przez 7. Czyli, nie pasuje nam że mamy trofea za 8, więc zbieramy do liczby 21, żeby od razu na 3 pkt siły wymienić ??


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Możesz zbierać dotąd, aż liczba jest podzielna przez 7.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

REKLAMA

Bardzo dobrze w takich sytuacjach sprawdza się Digital Edition - rozwiewa wątpliwości. Polecam

KONIEC REKLAMY


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Xeromancer [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 9
Rejestracja: środa 27 mar 2013, 17:41
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: Xeromancer »

Dzięki za szybka odpowiedź.

Trocę to się kłóci z moim pojmowaniem rozgrywki, bo zamiast stopniowo się rozwijać, to można z automatu wskoczyć z chłopa w koksa. Ale z guru nie polemizuję :)


Awatar użytkownika
Łosiu
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Konteksty
Krasnoludzka Kopalnia
Posty: 331
Rejestracja: poniedziałek 10 wrz 2012, 20:36
Lokalizacja: Krosno/Poznań
Płeć:
Wiek: 33
Kontakt:

Post autor: Łosiu »

To jest nawet jakoś napisane w instrukcji, ale jestem u rodziców, to Ci nie sprawdzę ;)


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Post autor: Mały Nemo »

Xeromancer pisze:Dzięki za szybka odpowiedź.

Trocę to się kłóci z moim pojmowaniem rozgrywki, bo zamiast stopniowo się rozwijać, to można z automatu wskoczyć z chłopa w koksa. Ale z guru nie polemizuję :)
Wiesz, pierwej musisz tych wrogów pokonać i to bez bonusów od wcześniej pokonanych wrogów, a więc to też nie jest tak, iż od ręki otrzymujesz 4 punkty Siły ;).


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Kofson
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 05 mar 2017, 20:17
Płeć:

Re: Pytanie o gromadzenie trofeów....

Post autor: Kofson »

Witam,
Czy walka z wrogami którzy nie są kartami tylko występują w opisie pola zbiera się jako trofea i można wymieniać na punkty cechy czy nie?
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.


Awatar użytkownika
Wiktor
@Wiktor

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019

Moderator: Wiktor
Dawna Administracja
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
1984 - 2019
Posty: 1779
Rejestracja: piątek 09 lip 2010, 18:07
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Pytanie o gromadzenie trofeów....

Post autor: Wiktor »

Nie. Taki "wróg" to nie jest "Wróg" tylko "istota".
Zapamietaj dwie rzeczy:
1. Trofea = karty pokonanych Wrógów.
2. Wróg = przeciwnik z karty, z nazwą Wróg
3. Istota = przeciwnik z obszaru lub z karty bez nazwy Wróg


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Pytanie o gromadzenie trofeów....

Post autor: Bludgeon »

Nie


What a view.
Tronar
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 63
Rejestracja: środa 11 paź 2017, 00:48
Płeć:

Re: Pytanie o gromadzenie trofeów....

Post autor: Tronar »

Dokładnie musi pisać wróg, bez dopisku wróg nie wymieniamy trofea. Po drugie możesz zbierać ale wymienić możesz tylko jeden pkt na turę. Nie możesz nazbierać wrogów a potem trafic na silnego przeciwnika i nagle przed walką niczym eliksir siły wymieniasz od razu 5 pkt i stajesz się nie pokonany a wroga zabijasz z automatu. To nie logiczne i nie fair. Nikt nie staje się herosem z dnia na dzień to musi trochę potrwać. Po za tym znowu się w takich przypadkach sprawdza moja żelazna zasada którą wprowadziłem w 1984 u początków MiM jako 9-letni wówczas chłopiec zafascynowany światem MiM a mianowicie zbieramy pkt wszystkich współczynników do max 10. Nadmiar trofeów trzymamy do czasu jak utracimy pkt w wyniku jakiegoś zdarzenia ,ale odbudowujemy do max tylko 1pkt na turę. Proste prawda :)

P.S. Aha żeby jeszcze bardziej uatrakcyjnić rozgrywkę i żeby taki dzik siła 1 miał szanse i nie był zabijany z automatu rzucaliśmy nie jedną kostką ale dwoma kostkami za walkę więc wtedy nawet dzik miał szansę bo gdyby wyrzucił 12 oczek to ma skutecznośc walki na tą runde 13 a my mając nawet 10pkt siły rzucając pechowe 2 oczka(dwie jedynki) mamy skuteczność 12 więc przegrywamy z dzikiem he he :) Uatrakcyjnia to rozgrywkę dając szanse wrogom chociaż minimalne :)


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Pytanie o gromadzenie trofeów....

Post autor: Mały Nemo »

Tyle ze MiM w Polsce pojawil sie na poczatku lat '90 ubieglego wieku, wiec nie mogles w niego grac w 1984. Zwlaszcza ze sam oryginalny Talisman (podstawka jedynie) w Wielkiej Brytanii zostal wydany w 1983 w listopadzie...


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Pytanie o gromadzenie trofeów....

Post autor: Bludgeon »

Tronar pisze: sobota 21 paź 2017, 12:23 P.S. Aha żeby jeszcze bardziej uatrakcyjnić rozgrywkę i żeby taki dzik siła 1 miał szanse i nie był zabijany z automatu
A kto powiedział że jak dzik ma szanse to to uatrakcyjnia grę?


What a view.
Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Pytanie o gromadzenie trofeów....

Post autor: Bludgeon »

Tronar pisze: sobota 21 paź 2017, 12:23 Po drugie możesz zbierać ale wymienić możesz tylko jeden pkt na turę.
Nic takiego nie ma w zasadach.
Tronar pisze: sobota 21 paź 2017, 12:23 Nie możesz nazbierać wrogów a potem trafic na silnego przeciwnika i nagle przed walką niczym eliksir siły wymieniasz od razu 5 pkt
A jakie są ograniczenia tzn kiedy w turze/rundzie można wymieniać trofea?
Tronar pisze: sobota 21 paź 2017, 12:23 To nie logiczne
Rzucanie za ruch też jest nielogiczne i co z tego?
Tronar pisze: sobota 21 paź 2017, 12:23 i nie fair.
Dla kogo?
Tronar pisze: sobota 21 paź 2017, 12:23 Nikt nie staje się herosem z dnia na dzień to musi trochę potrwać.
Talisman to gra a nie rekonstrukcja historycznych wydarzeń.


What a view.
Tronar
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 63
Rejestracja: środa 11 paź 2017, 00:48
Płeć:

Re: Pytanie o gromadzenie trofeów....

Post autor: Tronar »

Litte Nemo. Tu się mylisz . Urodziłem się 1975 mam już blisko 42. Mieszkam w Lublinie od urodzenia. A teraz ściągawka z Historii. Gra Talizman już w pełni kompletna bo wcześniejsze projekty biegania po uniwersytecie były nieliczone powstała w 1982 przez Roberta Harrisa, ale wydana została przez GamesWorkshop na początku 1983 jako gra pod tytułem Talizman. Polacy jeszcze pod koniec tego samego roku(prawdopodobnie ktoś był na zachodzie i tam zobaczył ta grę zaraz po ukazaniu się jej na rynku, tego niewiem?) czyli na jesieni 1983 w wydawnictwie Sfery wydali tą grę z czerwoną okładką miecza i kuli. Pracę nad grą trwały ponad 4 miesiące(z unikalnymi rysunkami Komorowskiego), a gra miała nowatorską oprawę różniąca się wieloma szczegółami od oryginału. Niektórzy nawet twórcy choć publicznie nigdy sie do tego nie przyznali była lepsza od Oryginału. Mój kolega syn ordynatora szpitala w Lublinie posiadał ją już na jesieni 1983 roku jak tylko ukazała się w sklepach. Niestety nakład był bardzo niski więc dostępna była tylko w sładnicach harcerskich, więc jego ojciec kupił ją dla syna właśnie w takiej składnicy, odłożona pod ladą po znajomości. Ja niestety takiej gry nie dostałem mimo że stałem w długiej kolejce (w tamtych czasach wiele fajnych produktów mozna było kupić w składnicy harcerskiej w Lublinie) gdyż kolejki były długie. Gdzieś mniej więcej rok później czyli na jesieni 1984 właśnie ten kolega posiadacz jedynej tej gry na naszym podwórku dał mi cynk że rzucili tą grę w sklepiku w suterenie na ul. Orlej w ilości 10 egzemlarzy. Cynk okazał się dobry i szybki bo ja kupiłem przedostatni egzemplarz właśnie na jesieni 1984.
W 1990 po komunistycznej odwilży, na skutek ogromnego zainteresowania tą grą nastąpił chyba największy dodruk tej gry w II wydaniu(ze smokiem na okładce) z inną okładką i planszą nie w formie twardej 4 puzli jak było pierwotnie ale w formie całej planszy miękkiej. Razem wydano max 35 tysięcy egzemplarzy tej gry. Pojawiły sie do niej również nowe dodatki w tym Jaskinia (mam wszystkie dodatki)jako całkiem Polski nowatorki dodatek (Nie pojawił się nigdzie indziej, bo Kosmiczna Otchłań miała angielskie wydanie). Szkoda że nie było w Polsce 3 edycji, ale niestety Sfera padła i już nie wydała więcej tej gry. Dlatego tak mało egzemplarzy w przeciwieństwie do zachodu, który wydał tą grę większym nakładzie. III Edycja ukazała sie na zachodzie a po 2007 roku ukazała się 4 i 5 edycja już w formie Talizman Magia i Miecz w pięknej oprawie i z figurkami. Mam wszystkie oprócz Krainy Odmętów niestety, za późno się zorientowałem i Galakta nie dodrukowuje już więcej. Pisałem do nich i sprawa jest raczej beznadziejna :(
Ostatnio zmieniony sobota 21 paź 2017, 13:40 przez Tronar, łącznie zmieniany 4 razy.


Tronar
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 63
Rejestracja: środa 11 paź 2017, 00:48
Płeć:

Re: Pytanie o gromadzenie trofeów....

Post autor: Tronar »

Bludgeon każdy gra jak lubi :) My tak graliśmy i gra nam sie przez to nigdy nie znudziła :)


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Pytanie o gromadzenie trofeów....

Post autor: Bludgeon »

Tronar pisze: sobota 21 paź 2017, 13:04 Bludgeon każdy gra jak lubi :) My tak graliśmy i gra nam sie przez to nigdy nie znudziła :)
Ale zaznaczaj jak piszesz że Ty tak grasz a nie że tak się gra. Bo to duża różnica.


What a view.
Tronar
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 63
Rejestracja: środa 11 paź 2017, 00:48
Płeć:

Re: Pytanie o gromadzenie trofeów....

Post autor: Tronar »

spoko zaznaczyłem wynikało to z tekstu :)


ODPOWIEDZ