Brakujące karty

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Magii i Miecz, niedotyczące twórczości graczy, zasad &c.
ODPOWIEDZ
Viiq [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 16 paź 2017, 14:16

Brakujące karty

Post autor: Viiq »

Witam, dzisiaj na strychu znalazłem Magię i Miecz wydanie drugie. Jako że gra powstała jak mnie jeszcze na świecie nie było, a samo pudełko wędrowało podobno z rąk do rąk przez lata aż w końcu znalazło się w moim domu to niestety brakuje kilku kart. Poszperałem, poczytałem i brakuje dokładnie tych:

3 karty Zdarzenie - (Burza, Zaraza, Zabójcy).
2 karty Nieznajomi - (Mag, Sędzia).
1 karta Czar - (Alchemia).
2 karty Poszukiwacz - (Filozof, Pielgrzym).

Czy mógłby mi ktoś podać same opisy tych kart? Tak bym mógł sobie te karty zrobić i dodać do talii.

Uprzedzając posty mówiące o tym że szukanie nie boli od razu mówię że: Szukałem dzisiaj na necie opisu kart, ale niestety nigdzie nie mogę znaleźć - najczęściej są już nieaktywne linki. Pozatym bardzo ciężko mi się połapać w całym tym świecie Magii i Miecza, gdy przeglądając forum czytam o kilku wersjach i dziesiątkach dodatków (myślę że jak pewnie większość ludzi, którzy na codzień nie mają doczynienia z tego typu grami).

Mam jeszcze pytanie do starych wyjadaczy: gdyby gra mi się spodobała to czy do tej wersji opłaca się dokupić jakieś dodatki czy lepiej nie kombinować i kupić nową wersję podstawki i dopiero do niej zakupić ewentualne dodatki?

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.


Awatar użytkownika
Arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
Generator Kart
Posty: 2220
Rejestracja: niedziela 22 maja 2016, 22:02
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 36

Re: Brakujące karty

Post autor: Arthan »

Opisy tych kilku kart poszły na PM.
Nie jestem starym wyjadaczem bo okres MiMa niestety ominąłem, więc się nie bardzo mogę wypowiedzieć, ale to raczej sprawa indywidualna. Jedni będą z sentymentem i zachwytem patrzeć na starszą wersję, inni nie będą mogli sobie wyobrazić gry bez losu i z czarno-białą grafiką. To już Ty sam musisz wiedzieć, w którą wersję wolałbyś pograć Ty i Twoi znajomi.


ODPOWIEDZ