Gra z wszystkimi dodatkami / optymalna ilość graczy

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o świecie H. P. Lovecrafta.
ODPOWIEDZ
Bobołak [Autor tematu]
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 43
Rejestracja: niedziela 21 lip 2013, 14:28
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 37

Gra z wszystkimi dodatkami / optymalna ilość graczy

Post autor: Bobołak »

Hej,

Chciałbym zawrzeć dwie powiązane kwestie do rozważań.

1. Za jaką uważacie optymalną ilość graczy w HwA? Dotychczas byłem zajadłym fanem gry dla dwóch badaczy ale oczywiście po kupieniu Koszmaru w Dunwich spasowałem. Przełamałem się i zagrałem po 2 badaczy na osobę czyli z 4 postaciami. Rozgrywka była bardzo emocjonująca i udało się zapieczętować bramy przed Cthulthu. Ledwo więc emocje były. Takiej rozgrywki oczekiwałem więc już przeboleję granie tymi dwoma graczami. Jakie są Wasze odczucia i w jakich konfiguracjach dodatkowych?

2. Czy ktoś próbował grać we wszystkie dodatki i jakie wrażenia? Czy jest to w ogóle możliwe? Jeśli tak to czy będę musiał grać po 3 badaczy (6 badaczy łącznie)?

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji!


Awatar użytkownika
poooq
Jasnowidz
Jasnowidz
Jasnowidz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Posty: 1941
Rejestracja: piątek 18 wrz 2009, 08:36
Lokalizacja: Miedziana Planeta
Płeć:
Kontakt:

Post autor: poooq »

AD 1. Po dwóch badaczy na planszę daje wersję szybką, po trzech pełną i radosną rozgrywkę.
AD 2. Zestaw: podstawka+ duży dodatek wydaje się optymalny. Przy kilku planszach na raz istnieje szansa na zaistnienie martwych obszarów lub kumulacji: kwestia losowego dobierania mitów, ew. można losować je po kolei z talii poszczególnych dodatków.


Awatar użytkownika
espanoles
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Posty: 186
Rejestracja: poniedziałek 19 lis 2012, 13:17
Lokalizacja: Libiaz/Krakow
Płeć:

Post autor: espanoles »

Podstawka + klątwa + skarabeusz + horror na morzu, grywamy tak w 4osoby. Przy trzech idzie iście ciężko...


Awatar użytkownika
tygore
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 44
Rejestracja: czwartek 18 kwie 2013, 00:09
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć:

Post autor: tygore »

4 osoby to optymalna ilość do wygrania praktycznie każdej partii. Wiadomo, że nieparzysta liczba graczy = trudniejsza (zmieniają się limity).

Podstawkę można 'zablokować' w 2 osoby jeśli się postaramy =] + mamy panią Naukowiec.
Przy dużym dodatku zaczyna być ciekawiej ale często gra może mieć martwe obszary jak mówi poooq.


ODPOWIEDZ