Talisman a Relic

Wszelkie dyskusje i luźne rozmowy o Relicu niedotyczące Twórczości graczy, Zasad itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Visenna [Autor tematu]
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 708
Rejestracja: niedziela 05 lut 2017, 00:50
Lokalizacja: Wałbrzych
Płeć:
Wiek: 25
Kontakt:

Talisman a Relic

Post autor: Visenna »

Jeżeli była już dyskusja na ten temat to możecie podlinkować i usunąć ten post, bo takowego nie znalazłam.
Mam kilka pytań do graczy posiadających lub chociaż grających i w Talismana i w Relic. Jakie są różnice w mechanikach i samej rozgrywce? Klimat klimatem, ale czy faktycznie opłacalny jest zakup całej gry skoro można zmodyfikować talismana innymi zasadami i dodatkiem autorskim? I jak wygląda sytuacja dodatków? Są warte uwagi? Jakie są wady i zalety relica w zestawieniu z talismanem? Czy waszym zdaniem zakup tej gry jest opłacalny, kiedy posiada się Talismana?


Trwają prace nad frakcją Harmonii do Konfliktu ^^
Mój profil na BoardGameGeeku
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Talisman a Relic

Post autor: Mały Nemo »

Ja lubie Relic, moze nawet bardziej jako Talismana. Poza tem to tylko podstawka + 2 dodatki, wiec nie majatek.

Roznice - Zamiast Talizmanu, otrzymujesz Relikt, ktory daje Ci jakies bonusy. Co wiecej, wybierasz 1 Relikt z dwoch, wiec masz kontrole, co otrzymujesz.

Karty badasz w wybranej przez siebie kolejnosci, wiec mozesz np. zawalczyc z wrogiem, ktorego pokonasz, a nastepnie z wrogiem, z ktorym przegrasz.

Zamiast zaklec masz karty Mocy. One sa troche gorsze od zaklec, ale maja stopien mocy, ktory powoduje, iz sama wybierasz wynik rzutu koscia.

Zamiast glupiego ekwipunku sa karty uzbrojenia. One sa dosyc unikalne w zdolnosciach i kazda karta ma swoj wlasny koszt. Czyli masz osobna talie z szeregiem unikalnych kart.

Sa karty spaczenia, ktore daja Twojej postaci nowe zdolnosci, zarowno pozytywne, jak i negatywne.

Jest jeszcze kilka innych ciekawych rzeczy, ale mnie juz reka od pisabia boli. Przejrzyj instrukcje na Galakcie. Generalnie gra jest ciekawa i warta zainteresowania.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Talisman a Relic

Post autor: Mały Nemo »

Awatar uzytkownikaWiadomość od Nemo:
Temat przeniesiony do forum Relic.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
#Administrator: abubu
Posty: 5785
Rejestracja: wtorek 26 cze 2012, 22:06

Re: Talisman a Relic

Post autor: abubu »

Ze swojej strony dodam, jest bardziej "precyzyjna" w interpretacji zasad.

Sama modyfikacja zasad i dodatek autorski nie wystarczą do "przerobienia" Talismana na Relic. No chyba, że ten "dodatek autorski" będzie zawierał planszę, wszystkie karty oraz pozostałe elementy z oryginalnej gry Relic.
Możliwe jest jednak przeniesienie kilku mechanik z Relic do Talismana (i pewnie na odwrót również).


Jeżeli ktokolwiek nie zrozumiał choćby części mojej wypowiedzi, to zgodnie z regulaminem, może ją śmiało uznać za spam a następnie zgłosić zaistniałą sytuację administracji/moderatorom niniejszego forum.
Awatar użytkownika
Visenna [Autor tematu]
Filozof
Filozof
Filozof
Posty: 708
Rejestracja: niedziela 05 lut 2017, 00:50
Lokalizacja: Wałbrzych
Płeć:
Wiek: 25
Kontakt:

Re: Talisman a Relic

Post autor: Visenna »

A czy Relic ma potencjał do dodatków autorskich? Oraz czy są na Internecie już jakieś dodatki lub chociaż szablony kart?


Trwają prace nad frakcją Harmonii do Konfliktu ^^
Mój profil na BoardGameGeeku
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Talisman a Relic

Post autor: Mały Nemo »

Szablony kart zrobil kiedys Rogo, ale potem zostaly usuniete z dropboxa i juz ich nie ma.

Z tego, co widzialem, tworczosc autorska do Relic nie istnieje. Istnieje co prawda paru Poszukiwaczy roznych autorow (i nic wiecej), ale ich jakosc jest dyskusyjna.

Czy ma potencjal... coz, jakby nie patrzec, to jest Talisman. Oczywiscie, ze ma. Chociazby talia uzbrojenia i talia mocy ma potencjal by otrzymac nowe karty. Relic ma bardzo sporo roznorakich talii, wiec j3st gdzie co dodawac.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
ODPOWIEDZ