Talisman: Gwiezdne Wojny (!!)

Wszelkie inne gry.
Awatar użytkownika
Krzysiek
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Dodatkowe karty
Zaklęcia
Posty: 1482
Rejestracja: wtorek 18 maja 2010, 16:31
Lokalizacja: Polska
Płeć:
Kontakt:

Re: Talisman: Gwiezdne Wojny (!!)

Post autor: Krzysiek »

Bartigol pisze: środa 06 maja 2020, 09:22
kotlet pisze: środa 06 maja 2020, 08:53 a ja grzecznie pytam,
Hmmm nie użyłeś formy grzecznościowej w pytaniu:
kotlet pisze: wtorek 05 maja 2020, 17:12 czy wiadomo cos n.t. polskiej wersji?
Wydaje mi się że byłoby grzecznie jakbyś użył formy grzecznościowej: „Szanowna Pani", „Szanowny Panie". Kończmy zaś: „Pozdrawiam", „Z wyrazami szacunku", „Z poważaniem". :thinking_face:
Komunikacja na forum ma formę dyskusji.
Czy jeśli ktoś w trakcie dyskusji słownej powie "Pozdrawiam" albo "Z poważaniem" też uznałbyś to za grzeczne?
Według mnie byłoby to po prostu dziwne. Takich sformułowań używa się dopiero na koniec dyskusji lub gdy z jakiegoś powodu się ją opuszcza.
Dlaczego w dyskusji pisanej miałoby być inaczej?
Odpowiedź: Nie jest inaczej. Aktywnie korzystam z forów od wielu lat i zdecydowana większość użytkowników korzysta na forum z form analogicznych do dyskusji słownej.
Jeśli potrzebujesz przykładów na poparcie tej tezy to spójrz na przykład na ten wątek. Albo dowolny inny.

Po drugie, "grzecznościowo" i "grzecznie" to nie to samo.
Użycie przez kotleta formy "Szanowni Państwo" miałoby jakiś sens gdyby się zwracał do nieznajomych.
Ale tak nie jest. Może nie jest przesadnie aktywny ale jest tu już od lat i ma ponad dwie setki postów za sobą.
Użycie grzecznościowej formy typu "Szanowni Państwo" w gronie znajomych nie jest zbyt grzeczne. Jest w najlepszym przypadku żartobliwe a w najgorszym złośliwe, to już zależy od kontekstu.
Jak często Ty piszesz do swoich znajomych "Szanowny Panie" lub "Szanowna Pani"?
W praktyce, większość publicznych forów jest miejscem gdzie znajomym zostaje się praktycznie natychmiast.
W pierwszym poście użytkownika mile widziane jest przywitanie i tyle formalności wystarcza.

A w grupie znajomych forma "czy wiadomo cos n.t. (...)" jak najbardziej jest grzeczna.
W każdym razie jest bardzo powszechna, więc alternatywą jest uznanie że na naszym forum bardzo powszechne są niegrzeczne pytania.

A Ty @kotlet też przesadziłeś.
Mały Nemo pisze: wtorek 05 maja 2020, 17:25Wczoraj oglosili gre, a Ty dzisiaj chcesz wersji polskiej?
Nemo zawarł w tej wypowiedzi wszystkie informacje. Że jest za wcześnie by wiedzieć coś na temat polskiej wersji.
Forma była żartobliwa i delikatnie uszczypliwa ale jak najbardziej na miejscu w gronie forumowiczów.
Obrażenie się na jej nieformalność miałoby rację bytu tylko gdybyś sam zapytał w dużo bardziej formalny sposób.
O ile twoje pytanie faktycznie było grzeczne o tyle twoja reakcja na rzeczową odpowiedź - zdecydowanie nie.


Awatar użytkownika
Budowniczy Mostów
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Bezdroża
Bezkresne Morze
Gospoda Pod Koroną. Obiekty i Misje 2
Klątwy Króla Piramidy (Piramida 2.0)
Legendarne Przedmioty
Ląd Na Horyzoncie!
Most
Obiekty i Misje
Szalony Tytan
Posty: 3996
Rejestracja: poniedziałek 05 wrz 2016, 21:50
Płeć:

Re: Talisman: Gwiezdne Wojny (!!)

Post autor: Budowniczy Mostów »

Nie wiem, czy było na forum, ale warto wspomnieć, kart Poszukiwaczy doczekali się bohaterowie MCU :) Widzialem to na Talisman Island (niemal na pewno tam).

W mechanikę Talismana można zaimplementować wszystko, nie dziwi zatem, że to się dzieje. Batman, Star Wars.
Pytanie tylko PO CO? Z pewnością nie po to, by poszerzyć krąg odbiorców Talismana. Raczej, aby miłośnikom danej marki sprzedać kolejny raz ten sam kontent, ale w nowym opakowaniu (w oparciu o mechanikę retro, z którą większość zapewne zetknie się po raz pierwszy).
Z marką Talisman ten proces nie ma nic wspólnego. Tama pękła i czeka nas zalew wszelkich możliwych tematyk opartych na mechanice Magii i Miecza, gdzie logo Talismana na pudełku i logo innej marki będą wyłącznie argumentem dla posiadaczy praw do dzielenia się prowizją.
Warto by w tym miejscu zastanowić się, co dominuje w DNA Talismana, że czyni go atrakcyjnym. Raczej nie Czarnoksiężnik i smoki. Bardziej: udana mikstura losowości, interakcji z planszą i budowania swojej postaci, ale to może innym razem. Zauważając jednak fakt owej atrakcyjności, czy można odmawiać cieszenia się fanom Star Wars tą atrakcyjną specyfiką gry charakterystyczną dla MiM? Nie można. To jakby miłośnicy Tolkiena odmawiali nam używania kart z Elfami i Krasnoludami.
Ktoś więc wpadł na pomysł eksploatacji pomysłu sprzed lat w nowej odsłonie i to się dzieje. A że ów pomysł jest nam tu czytającym/piszącym bliski i jesteśmy z nim na bieżąco? Zdarza się. Nie wykluczone też, że Ci z miłośników Talismana, którzy lubią daną markę, skorzystają (jeśli gra nie będzie na poziomie dla pięciolatków).
Zaznaczam, że inna to zupełnie sytuacja, niż gdy powstają dodatki rozbudowujące świat pod panowaniem Czarnoksiężnika, kreowanie nowych światów (Krain) i oryginalnych przeciwników.
Odpowiadając zatem na pytanie PO CO powstają owe gry, eksploatujące w kółko zgrane motywy znanych marek, należy stwierdzić, że dla pieniędzy.
I że niebawem w orbicie Talismana będzie krążyć pierdyliard gier tematycznych, wśród których włości Czarnoksiężnika będą marginesem. Czy to źle, czy dobrze, czas pokaże.
Błędem jest łączenie kolejnych gier z Talismanem z powodu loga na pudełku. Co odróżnia Ukrytą Dolinę od Parku Jurajskiego, czy Bezkresne Morze od Piratów Z Karaibów? Odpowiedź oczywista jest dla każdego, jak sądzę. Z tego samego powodu równie odległe jak Park Jurajski są Gwiezdne Wojny, Batman i Myszka Miki.


Awatar użytkownika
fallenmk
!Wspierający
!Wspierający
!Wspierający
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Krainy Wschodu
Miecze Czarnoksiężnika
Poszukiwacze z DnD
Powrót Kruczej Wiedźmy
Purpurowy Czerw
Pułapki w Podziemiach
Posty: 2310
Rejestracja: sobota 07 lip 2018, 20:03
Płeć:

Re: Talisman: Gwiezdne Wojny (!!)

Post autor: fallenmk »

Z tego właśnie powodu osobiście większe zainteresowanie budzi we mnie nowa planszówka mająca pozytywne opinie, typu Nemezis, niż kolejny podgrzewany kotlet, nawet gdyby miał być tematycznie związany z czymś, co lubię, pokroju Talisman: Aliens vs Predator.


Awatar użytkownika
Krzysiek
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Dodatkowe karty
Zaklęcia
Posty: 1482
Rejestracja: wtorek 18 maja 2010, 16:31
Lokalizacja: Polska
Płeć:
Kontakt:

Re: Talisman: Gwiezdne Wojny (!!)

Post autor: Krzysiek »

Budowniczy Mostów pisze: środa 06 maja 2020, 11:16Błędem jest łączenie kolejnych gier z Talismanem z powodu loga na pudełku.
Pod jakim względem jest to błąd?
I raczej nie z powodu loga tylko z powodu silnika Talismana na którym te gry działają. Ja jestem zawsze ciekaw jakie nowe mechanizmy wymyślą twórcy tych gier i które z nich chciałbym zaadaptować do Talismana.
I tak np. widzę że sporo osób używa zasady eksplodujących kości zaczerpniętej z Relica, pierwszej innej gry z logiem Talismana na pudełku.


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Re: Talisman: Gwiezdne Wojny (!!)

Post autor: Rogo »

kotlet pisze: środa 06 maja 2020, 08:53 pomyślmy. nie wiesz o mnie nic i zakładasz z góry rzeczy, których nie jestes pewien a ja grzecznie pytam, bo niestety nie wytknales mi żadnej prawdy, gdyż nie mam rozeznania w newsach odsnośnie talismana i przy dodruku równiez zadawałem pytania, które mnie trapiły bez wczesniejszego grzebania w necie. przypominam - forum jest po to, że ktoś kto nie wie, może spytac kogos kto wie. więc gdzie niby ta prawda, że skoro jestem tu 1.5 roku to musze wiedzieć, że wyawca rzadko zapowiada w innych językach? skąd mam to wiedziec, skoro jestem niedzielnym planszówkowcem i mam 5 gier w domu i nie śledze rynku? grunt, że zrobiłeś sobie założenie bez pokrycia o cokolwiek o mnie i zadowolony
Widzisz, dla Ciebie bezczelnym jest odpowiedź (jakby by nie patrzeć: słuszna), że skoro dopiero jest zapowiedź, to nic nie wiadomo o planach wydania polskiego, a dla innych bezczelne może być oczekiwanie, że obcy ludzie będą za Ciebie robić rozeznanie w temacie, bo Ci się nie chce (co można tak odbierać, po tym co napisałeś). Jest link - kliknij w niego, a nie "przeczytajcie za mnie i mi opowiedzcie".


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Talisman: Gwiezdne Wojny (!!)

Post autor: Mały Nemo »

Dobra, skończmy tę dramę.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Budowniczy Mostów
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Bezdroża
Bezkresne Morze
Gospoda Pod Koroną. Obiekty i Misje 2
Klątwy Króla Piramidy (Piramida 2.0)
Legendarne Przedmioty
Ląd Na Horyzoncie!
Most
Obiekty i Misje
Szalony Tytan
Posty: 3996
Rejestracja: poniedziałek 05 wrz 2016, 21:50
Płeć:

Re: Talisman: Gwiezdne Wojny (!!)

Post autor: Budowniczy Mostów »

Krzysiek pisze: środa 06 maja 2020, 12:17 Pod jakim względem jest to błąd?
wyczerpująco się w tej materii wypowiedziałem :)
Przykład Relica jest doskonały. Nie posiadam, ale widzę w sieci, że na pudełku jest adnotacja "based on Talisman game system". Pudełko Star Wars w pierwszym poście wygląda zupełnie inaczej. Wprost sugeruje związek z oryginalna grą, a jestem 100% pewny, że Skywalker i Solo nie będą ścigali się o Koronę Władzy Czarnoksiężnika.
Brak związku z grą Talisman jest dopełnieniem odpowiedzi na twoje pytanie :)


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Talisman: Gwiezdne Wojny (!!)

Post autor: Mały Nemo »

Budowniczy Mostów pisze: środa 06 maja 2020, 16:13 a jestem 100% pewny, że Skywalker i Solo nie będą ścigali się o Koronę Władzy Czarnoksiężnika.
Z tego, co się doczytałem, a nie czytałem zbyt wyraźnie, bo nie lubię tego settingu, to Skywalker, Solo, a nawet Darth Vader będą się ścigali, kto pierwszy zabije Imperatora Palpatine'a.


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: Talisman: Gwiezdne Wojny (!!)

Post autor: Valdi »

Kewis21 pisze: środa 06 maja 2020, 10:37Marvel
a Marvel jest w rękach Disneya?


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Bludgeon [Autor tematu]
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Talisman: Gwiezdne Wojny (!!)

Post autor: Bludgeon »

Valdi pisze: środa 06 maja 2020, 16:27
Kewis21 pisze: środa 06 maja 2020, 10:37Marvel
a Marvel jest w rękach Disneya?
tak


What a view.
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Re: Talisman: Gwiezdne Wojny (!!)

Post autor: Rogo »

Talisman stał się maszynką do robienia pieniędzy, Disney już dawno nią jest - czuję wysyp nowych gier opartych na Talismanie. Kolekcjonerzy wszystkiego, co związane z Talismanem, szykujcie pieniądze i regały, żeby to pomieścić :P


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Bludgeon [Autor tematu]
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Talisman: Gwiezdne Wojny (!!)

Post autor: Bludgeon »

Budowniczy Mostów pisze: środa 06 maja 2020, 11:16 W mechanikę Talismana można zaimplementować wszystko, nie dziwi zatem, że to się dzieje. Batman, Star Wars.
Może nie wszystko będzie pasowało ładnie, ale na pewno jest wiele fikcyjnych uniwersów które można bez większych trudności zaadoptować.
Budowniczy Mostów pisze: środa 06 maja 2020, 11:16 Pytanie tylko PO CO? Z pewnością nie po to, by poszerzyć krąg odbiorców Talismana.
Pytasz po co firma wydaje jakiś produkt? :)
Budowniczy Mostów pisze: środa 06 maja 2020, 11:16 Raczej, aby miłośnikom danej marki sprzedać kolejny raz ten sam kontent,
Dokładnie. Po to żeby miłośnikom star łorsów sprzedać nową planszówkę. Głównie dzieciakom w marketach podejrzewam.
Budowniczy Mostów pisze: środa 06 maja 2020, 11:16Z marką Talisman ten proces nie ma nic wspólnego.
Z marką ma bardzo dużo wspólnego. Z samą grą Talisman mniej.
Budowniczy Mostów pisze: środa 06 maja 2020, 11:16Tama pękła i czeka nas zalew wszelkich możliwych tematyk opartych na mechanice Magii i Miecza, gdzie logo Talismana na pudełku i logo innej marki będą wyłącznie argumentem dla posiadaczy praw do dzielenia się prowizją.
I super, każdy znajdzie coś dla siebie. To brzmi trochę jak narzekanie że jest za dużo filmów albo książek.
Budowniczy Mostów pisze: środa 06 maja 2020, 11:16Warto by w tym miejscu zastanowić się, co dominuje w DNA Talismana, że czyni go atrakcyjnym. Raczej nie Czarnoksiężnik i smoki. Bardziej: udana mikstura losowości, interakcji z planszą i budowania swojej postaci, ale to może innym razem.
To wszystko i wysoka regrywalność.
Budowniczy Mostów pisze: środa 06 maja 2020, 11:16 Zauważając jednak fakt owej atrakcyjności, czy można odmawiać cieszenia się fanom Star Wars tą atrakcyjną specyfiką gry charakterystyczną dla MiM? Nie można.
To jakby miłośnicy Tolkiena odmawiali nam używania kart z Elfami i Krasnoludami.
Zgadzam się.
Budowniczy Mostów pisze: środa 06 maja 2020, 11:16Ktoś więc wpadł na pomysł eksploatacji pomysłu sprzed lat w nowej odsłonie i to się dzieje. A że ów pomysł jest nam tu czytającym/piszącym bliski i jesteśmy z nim na bieżąco? Zdarza się. Nie wykluczone też, że Ci z miłośników Talismana, którzy lubią daną markę, skorzystają (jeśli gra nie będzie na poziomie dla pięciolatków).
Ja w tej chwili zakładam że kupię grę, następnie że będzie dla mnie zbyt "surowa", więc zakładam że będę do niej robił dodatki żeby była ciekawsza i bardziej pasująca w gusta doświadczonego planszówkowicza.
Budowniczy Mostów pisze: środa 06 maja 2020, 11:16Odpowiadając zatem na pytanie PO CO powstają owe gry, eksploatujące w kółko zgrane motywy znanych marek, należy stwierdzić, że dla pieniędzy.
No cóż, Ameryki nie odkryłeś, suspensu też nie zbudowałeś tym pytaniem :yum:
Budowniczy Mostów pisze: środa 06 maja 2020, 11:16I że niebawem w orbicie Talismana będzie krążyć pierdyliard gier tematycznych, wśród których włości Czarnoksiężnika będą marginesem. Czy to źle, czy dobrze, czas pokaże.
Mocno podejrzewam że nawet jeśli wyjdzie talismanów wszelakich 25, to Talisman oryginalny nadal będzie jedynym do którego są dodatki, pozostanie więc rdzeniem marki i czymś nadal wyjątkowym.
Budowniczy Mostów pisze: środa 06 maja 2020, 11:16Błędem jest łączenie kolejnych gier z Talismanem z powodu loga na pudełku.
Taki długi post a nadal nie wyjaśniłeś co rozumiesz przez "łączenie".

Dodano po 1 minucie 51 sekundach:
Rogo pisze: środa 06 maja 2020, 18:23 Talisman stał się maszynką do robienia pieniędzy, Disney już dawno nią jest - czuję wysyp nowych gier opartych na Talismanie. Kolekcjonerzy wszystkiego, co związane z Talismanem, szykujcie pieniądze i regały, żeby to pomieścić :P
Talisman chyba można zaklasyfikować jako evergreena, a znając chciwość GW jestem zaskoczony że tak późno się za to wzięli.


What a view.
Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Re: Talisman: Gwiezdne Wojny (!!)

Post autor: Rogo »

Bludgeon pisze: środa 06 maja 2020, 18:26 Talisman chyba można zaklasyfikować jako evergreena, a znając chciwość GW jestem zaskoczony że tak późno się za to wzięli.
Najpierw musieli odbudować jego popularność, wyszo im to nad wyraz dobrze, więc zaczęli eksperymenty najpierw ze swoim Warhammerem, potem z Batmanem, a teraz już poleci, żeby do każdego fandomu trafić :P Przewiduję, że bardzo niedługo powstanie Talisman: Harry Potter. Wspomnicie wtedy tego posta :)


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Bludgeon [Autor tematu]
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Talisman: Gwiezdne Wojny (!!)

Post autor: Bludgeon »

Harry Potter jest prawdopodobny, tak samo jak rzeczy typu Fortnite.

EDIT: Właśnie mi przyszło do głowy następne coś co bym kupił a jest całkiem możliwe, Talisman Cthulhu.


What a view.
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Re: Talisman: Gwiezdne Wojny (!!)

Post autor: Valdi »

Rogo pisze: środa 06 maja 2020, 18:23 regały, żeby to pomieścić
Mam sporo miejsca.

Mi się wydaje że to niestety jednostrzałowe produkcje i do Legendary Tales, czy Kingdom Hearts nie powstaną dodatki, nie rozwiną się te światy, do GW czy batmana już bardziej, ale nakłady nadal słabe więc bardziej opłacalny byłby nowy dodatek do Pierwotnego Talismana. Oficjalnie brakuje im jeszcze połączenia z między Górami a Lasem, co daje furtkę na trzy dodatki, Mały karciany, Planszowy z połączeniem tych plansz, i kolejny mały (bo czemu nie)

Dodano po 2 minutach 9 sekundach:
Bludgeon pisze: środa 06 maja 2020, 18:33 Talisman Cthulhu.
To by miało wzięcie, ale Cthulhu jest chyba w rękach FFG (czy się mylę?)


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Awatar użytkownika
Bludgeon [Autor tematu]
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Talisman: Gwiezdne Wojny (!!)

Post autor: Bludgeon »

Valdi pisze: środa 06 maja 2020, 18:55 To by miało wzięcie, ale Cthulhu jest chyba w rękach FFG (czy się mylę?)
Cthulhu jest open source i każdy sobie może sobie używać rzeczy z książek Lovecrafta jak mu się podoba.


What a view.
Awatar użytkownika
Bartigol
Gladiator
Gladiator
Gladiator
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Pogromca Dziecięcych Uśmiechów
Posty: 514
Rejestracja: środa 25 lip 2018, 19:49

Re: Talisman: Gwiezdne Wojny (!!)

Post autor: Bartigol »

Prosta mechanika Talismana daje tak wiele możliwości, że można sobie nawet wyobrazić takie edycje jak Talisman: Flinstonowie, Talisman: Wódka i Zakąska, Talisman: Trudne Sprawy, Talisman: Polskie Kino...


Awatar użytkownika
Lechlat
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Posty: 186
Rejestracja: piątek 13 lip 2018, 18:12
Lokalizacja: UK
Płeć:

Re: Talisman: Gwiezdne Wojny (!!)

Post autor: Lechlat »

Ja bym się nie jarał Talismanem Star Wars. Zrobią pewnie wersję podobną do Kingdom Hearts, w którą może grać 6-letnie dziecko, dadzą raptem 100 kart, żadnych alternatywnych zakończeń itd. Nie wykorzystają całego potencjału Star Wars, bo to trzeba dobrze pomyśleć, zaplanować, przetestować, skonsultować itd. Wiem, że jakby forumowicze się za to zabrali, to zrobili by to lepiej :)

P.S. Mam nadzieję, że się mylę i gra będzie super.


Awatar użytkownika
Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
#Moderator: Rogo
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 6176
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 11:42
Lokalizacja: Krzyków
Płeć:
Wiek: 37

Re: Talisman: Gwiezdne Wojny (!!)

Post autor: Rogo »

Kingdom Jearts robili dla 6-latków. Star Wars będą celować w 10+ ;)


Ja nawet nie mam Talismana.
Awatar użytkownika
Bludgeon [Autor tematu]
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Talisman: Gwiezdne Wojny (!!)

Post autor: Bludgeon »

Lechlat pisze: poniedziałek 11 maja 2020, 16:26 Zrobią pewnie wersję podobną do Kingdom Hearts, w którą może grać 6-letnie dziecko
Czyli tak jak w normalny talisman.

Lechlat pisze: poniedziałek 11 maja 2020, 16:26 Wiem, że jakby forumowicze się za to zabrali, to zrobili by to lepiej :)
I tak właśnie będzie.


What a view.
Awatar użytkownika
Paulina
!Wspierający
!Wspierający
!Wspierający
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Posty: 462
Rejestracja: sobota 05 sty 2019, 08:39
Płeć:

Re: Talisman: Gwiezdne Wojny (!!)

Post autor: Paulina »

Bludgeon pisze: poniedziałek 11 maja 2020, 18:08 Lechlat pisze: ↑
poniedziałek 11 maja 2020, 16:26
Wiem, że jakby forumowicze się za to zabrali, to zrobili by to lepiej :)

I tak właśnie będzie.
Tylko dać fundamenty i już się za rozbudowę wezmą.


Koszt druku dodatku jest zależny od ilości komponentów i ilości zamówień.
Tu na forum rozmawiamy o dodatkach / zasadach gry, etc.
Wszelkie pytania o druk kieruj na maila dnz@magiaimiecz.eu
Awatar użytkownika
Bludgeon [Autor tematu]
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Talisman: Gwiezdne Wojny (!!)

Post autor: Bludgeon »

Wydawca napisał że nie ma planów wydania TSW w językach innych niż angielski. Super.


What a view.
Awatar użytkownika
Lechlat
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Posty: 186
Rejestracja: piątek 13 lip 2018, 18:12
Lokalizacja: UK
Płeć:

Re: Talisman: Gwiezdne Wojny (!!)

Post autor: Lechlat »

Bludgeon pisze: środa 06 maja 2020, 18:26 Ja w tej chwili zakładam że kupię grę, następnie że będzie dla mnie zbyt "surowa", więc zakładam że będę do niej robił dodatki żeby była ciekawsza i bardziej pasująca w gusta doświadczonego planszówkowicza.
Trzymamy za slowo :D

Dodano po 2 minutach 38 sekundach:
A gral ktos w Star Wars Rebelia? Chyba najlepsza planszowka w tej tematyce jak dotad.


Awatar użytkownika
Bludgeon [Autor tematu]
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Talisman: Gwiezdne Wojny (!!)

Post autor: Bludgeon »

Jeśli nie wyjdzie po polsku to staje to wszystko pod znakiem zapytania. zobaczymy.


What a view.
Awatar użytkownika
Bludgeon [Autor tematu]
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Talisman: Gwiezdne Wojny (!!)

Post autor: Bludgeon »

Z BGG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


What a view.
ODPOWIEDZ