Dungeons and Dragons Adventure System Board Games

Wszelkie inne gry.
ODPOWIEDZ
Haer'dalis [Autor tematu]
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 208
Rejestracja: środa 12 cze 2013, 22:17
Lokalizacja: Leszno
Płeć:
Wiek: 34

Dungeons and Dragons Adventure System Board Games

Post autor: Haer'dalis »

https://boardgamegeek.com/boardgamefami ... oard-games

macie? gracie? robicie jakiś custom content do nich?

Od 2010 roku wyszło już 6 niezależnych, ale (+/-) kompatybilnych ze sobą gier. To niezupełnie gry przygodowe, tylko bardzo prosty, dynamiczny, kooperacyjy skirmish. Pierwsze trzy części (Drizzt, Ashardalon, Ravenloft), mimo, że nie mają trybu kampanii, tylko zestawy pojedynczych scenariuszy, oferują jeden z najlepszych współczynników cena/zawartość w gatunku, bo wielkie pudło z masą niezłych figurek można dostać za mniej niż 200 zł. Nowsze wydania mają niestety słabsze minatury, ale nadrabiają kampanią- można ulepszać postacie między kolejnymi scenariuszami, a sama rozrywka, ze względu na rotację kart spotkań i skarbów, jest chyba mniej powtarzalna. Przy dwóch ostatnich (Tomb of Annihilation i Dungeon of the Mad Mage) pracował Kevin Wilson, weteran branży, z Descentem 1 i Arkham Horror 2 w portfolio. Jeżeli nie znacie, warto się zainteresować którąś częścią, to lekkie, wesołe gry, ale jednocześnie można przy nich przynerdzić i zagrać kilka scenariuszy z rzędu.


Awatar użytkownika
Arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
#Moderator: arthan
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
Generator Kart
Posty: 2220
Rejestracja: niedziela 22 maja 2016, 22:02
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:
Wiek: 36

Re: Dungeons and Dragons Adventure System Board Games

Post autor: Arthan »

Szkoda, że nie ma tego w wersji PL, do Lords of Waterdeep to chociaż powstało fanowskie tłumaczenie. Póki co mam tylko książki z serii o Drizztu, ale jakoś brak motywacji na ich czytanie :)


Haer'dalis [Autor tematu]
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 208
Rejestracja: środa 12 cze 2013, 22:17
Lokalizacja: Leszno
Płeć:
Wiek: 34

Re: Dungeons and Dragons Adventure System Board Games

Post autor: Haer'dalis »

DeDeki ostatnio przeżywają renesans za sprawą 5e, więc kto wie, może Rebel się skusi na wydanie i tego. Póki co, z mojego doświadczenia wynika, że wystarczy kiedy jedna osoba przy stole zna dobrze angielski. Tekstu jest najwięcej przy opisach scenariuszy, resztę idzie dość łatwo pokojarzyć. No, ale wiadomo, nie każdemu to pasuje.
Eh, książki czytałem lata lata temu, wówczas okrutnie mi się podobały ;)


ODPOWIEDZ