Eksplodujące Kotki

Wszelkie inne gry.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Adzet [Autor tematu]
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 317
Rejestracja: czwartek 20 cze 2019, 18:32
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 27

Eksplodujące Kotki

Post autor: Adzet »

Hej, przymierzam się do zakupu w.w. tytułu. Czy ktoś grał w nie może i mógłby mi polecić/ odradzić lub wskazać jakieś podobne do tego gry?
Przy okazji, grał ktoś z rozszerzeniem Implodujące Kotki? Jeśli tak, to opłaca się dokupić, czy nie warto?


Awatar użytkownika
fallenmk
!Wspierający
!Wspierający
!Wspierający
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Krainy Wschodu
Miecze Czarnoksiężnika
Poszukiwacze z DnD
Powrót Kruczej Wiedźmy
Purpurowy Czerw
Pułapki w Podziemiach
Posty: 2310
Rejestracja: sobota 07 lip 2018, 20:03
Płeć:

Re: Eksplodujące Kotki

Post autor: fallenmk »

Grałem kilka razy w gronie znajomych, gry nie posiadam. Gra jest szybka, zabawna, wręcz śmiechowa, lekka i przyjemna, w sam raz na towarzyskie spotkania. Dodatku nie znam, podobnych gier nie kojarzę. Oceniam pozytywnie, ale przez pryzmat oczekiwań - jeśli gra ma być nieskomplikowana, z krótkim czasem grania.


Awatar użytkownika
Adzet [Autor tematu]
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Posty: 317
Rejestracja: czwartek 20 cze 2019, 18:32
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Wiek: 27

Re: Eksplodujące Kotki

Post autor: Adzet »

@fallenmk Dzięki, właśnie takiej gry szukam, łatwa w ogarnięciu i krótka w rozgrywce :)


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Eksplodujące Kotki

Post autor: Bludgeon »

Grałem raz i muszę odradzić.
Jest trochę śmieszna (ale nawet nie mocno, po prostu uśmiechasz się pod nosem), i ten humor raczej wyparuje przy następnych partiach. A poza tym gra niczego ciekawego nie oferuje.
Już nawet nie pamiętam o co w niej chodziło ale na 100% lepsze są Fasolki albo Karaluszek Kłamczuszek albo Karty Gentelmanów.


What a view.
Awatar użytkownika
fallenmk
!Wspierający
!Wspierający
!Wspierający
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Krainy Wschodu
Miecze Czarnoksiężnika
Poszukiwacze z DnD
Powrót Kruczej Wiedźmy
Purpurowy Czerw
Pułapki w Podziemiach
Posty: 2310
Rejestracja: sobota 07 lip 2018, 20:03
Płeć:

Re: Eksplodujące Kotki

Post autor: fallenmk »

W grze chodzi o to, by nie dobrać ze stosu eksplodującego kota lub się przed nim obronić specjalną kartą, poza tym przerzuca się dobieranie na innego gracza, zmienia kolejność kart na stosie itp.


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23498
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Eksplodujące Kotki

Post autor: Mały Nemo »

A co na to PETA?


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
Krzysiek
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Dodatkowe karty
Zaklęcia
Posty: 1482
Rejestracja: wtorek 18 maja 2010, 16:31
Lokalizacja: Polska
Płeć:
Kontakt:

Re: Eksplodujące Kotki

Post autor: Krzysiek »

Adzet pisze: piątek 15 lis 2019, 17:39Czy ktoś grał w nie może i mógłby mi polecić/ odradzić lub wskazać jakieś podobne do tego gry?
Jest sporo aktywności imprezowych bazujących na mechanizmie rosyjskiej ruletki* ale innych gier planszowych lub karcianych nie znam. Ale poszukajmy po innych mechanizmach.
Eksplodujące kotki zawierają Testowanie Swojego Farta, Eliminację Graczy, i Dosrywanie Innym,
Jeśli chodzi o Testowanie Swojego Farta to prostą i niezłą grą są Kości Zombie. W sam raz dla osób nie obeznanych z planszówkami lub dla planszówkowiczów potrzebujących chwili przerwy.
Zapraszamy do podziemi to trochę bardziej rozbudowana gra w tym temacie. tez powinna byc w porządku ale tutaj nie mam osobistych doświadczeń.

Jeśli chodzi o Eliminację Graczy to List Miłosny jest grą zaskakująco dobrą. Prosta ale nie trywialna, do tego niedroga, gorąco polecam.
Przy czym "eliminacja" tutaj trwa tylko chwilę, do końca rundy, a rundy są krótkie.

Jesli chodzi Dosrywanie Innym to skojarzyły mi się Kosmiczne Spotkania. Najbardziej rozbudowany z wymienionych przeze mnie tytułów.
Nie podejmuję się pisania streszczania w tym poście, ale mój nos mówi mi że może Ci się spodobać. To już sobie poszukasz recenzji w internetach.

Adzet pisze: piątek 15 lis 2019, 17:39Przy okazji, grał ktoś z rozszerzeniem Implodujące Kotki? Jeśli tak, to opłaca się dokupić, czy nie warto?
Opłaca się kupić tym którzy faktycznie lubią Eksplodujące Kotki, na tyle by grać w nie strategicznie (w takim stopniu w jakim to możliwe w tej grze).




*Dla pijących piwo podoba mi się taki pomysł: W kuchni mocno wstrząsamy jedną z puszek po czym dokładamy ją do innych. W pokoju każdy wybiera sobie puszkę po czym każdy otwiera ją na wysokości swojej twarzy.


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Eksplodujące Kotki

Post autor: Bludgeon »

Krzysiek jesteś fanem kosmicznych spotkań? Bo ja tak :)


What a view.
ODPOWIEDZ