Baza retro czasopism o tematyce Fantasy

Wszelkie inne gry.
Awatar użytkownika
Krzysiek
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Dodatkowe karty
Zaklęcia
Posty: 1482
Rejestracja: wtorek 18 maja 2010, 16:31
Lokalizacja: Polska
Płeć:
Kontakt:

Re: Baza retro czasopism o tematyce Fantasy

Post autor: Krzysiek »

Ja ogólnie staram się backupować to co tu się pojawia żeby nie zaginęło, ale z reguły nie tworzę linków publicznych bo z doświadczenia wiem że te mają tendencję do znikania.
Jeśli ktoś potrzebuje uzupełnienia kolekcji to generuję linki krótko terminowe.
Tak więc jeśli ktoś coś zeskanuje to będę robił tego mirror i szansa że to zaginie się zmniejsza.
Na razie pasożytuję na różnych darmowych chmurach ale niedługo planuję zapłacić Yandexowi za więcej miejsca i potem mógłbym z tego zrobić jakąś sensowną galerię, podobną do tego co kiedyś było na mim.eu.

Dodano po 47 minutach 14 sekundach:
W związku z wiadomością którą dostałem:
Mam tylko to co już się pojawiło w wątku. Tak więc moja wiadomość jest skierowana głównie do przyszłych czytających.
Jeśli ktoś tu przyjdzie w roku 2023 i znajdzie martwe linki do będzie wiedział do kogo próbować wysłać PM.

Co do obecnej inicjatywy: Tworzę użyteczną listę wszystkich MiMów z odhaczonymi numerami których skany już mamy i ewentualnie podlinkowanymi bezpośrednio na liście.
Przewiduję że będzie dostępna wkrótce ale raczej na pewno nie w tym tygodniu.
Ostatnio zmieniony piątek 21 lut 2020, 11:27 przez Krzysiek, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
fallenmk
!Wspierający
!Wspierający
!Wspierający
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Krainy Wschodu
Miecze Czarnoksiężnika
Poszukiwacze z DnD
Powrót Kruczej Wiedźmy
Purpurowy Czerw
Pułapki w Podziemiach
Posty: 2310
Rejestracja: sobota 07 lip 2018, 20:03
Płeć:

Re: Baza retro czasopism o tematyce Fantasy

Post autor: fallenmk »

A ma ktoś skany czasopisma "Kruk" (poświęcone grozie, wyszło tylko parę numerów)?


Awatar użytkownika
Bludgeon
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Autor Dodatków
Uczestnik Zjazdów
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Great Talisman
Powrót Skavenów
Udręka Czarownika
Posty: 6270
Rejestracja: sobota 25 paź 2008, 11:27
Lokalizacja: Trójmiasto
Płeć:

Re: Baza retro czasopism o tematyce Fantasy

Post autor: Bludgeon »

Pan Tarei pisze: sobota 08 lut 2020, 12:52 Ten akurat posiadam. Może powinienem napisać co by mi się przydało.

Może na początek kilka nr 7, 8, 10, 11, 12 - 94 rok
13, 14, 15, 16, 18, 21, 22, 23 - 95 rok.
Miałem nr 7, sprzedałem z 2 lata temu. Nr 2 i kilka komiksów Transformers to jedyne co mi zostało z starych rzeczy do zbycia.


What a view.
Awatar użytkownika
Berni
Astropata
Astropata
Astropata
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Posty: 972
Rejestracja: czwartek 20 paź 2011, 15:38
Lokalizacja: Wrocław
Płeć:
Wiek: 46

Re: Baza retro czasopism o tematyce Fantasy

Post autor: Berni »

Jestem żywo zainteresowany skanami wszystkich czasopism, które wymieniłeś :)
Aż się łezka w oku kręci...


mzywiol
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 14
Rejestracja: czwartek 20 lut 2020, 00:24
Płeć:

Re: Baza retro czasopism o tematyce Fantasy

Post autor: mzywiol »

Berni pisze: niedziela 23 lut 2020, 12:20 Jestem żywo zainteresowany skanami wszystkich czasopism, które wymieniłeś :)
Aż się łezka w oku kręci...
OK, tylko to trochę potrwa.

Wciąż jeszcze czekam na odpowiedź od @Pan Tarei, bo nie chcę powielać roboty.

--Mzywiol


mzywiol
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 14
Rejestracja: czwartek 20 lut 2020, 00:24
Płeć:

Re: Baza retro czasopism o tematyce Fantasy

Post autor: mzywiol »

OK, wziąłem się za robotę i poskanowałem trochę.

Przypomnę linka: Dropbox
Znajdziecie tam poskanowane numery Magii i Miecza uzupełniające roczniki 1996, 1997, 1998 i 1999 (brakuje tylko numerów, które Pan Tarei powiedział, że ma).

Zeskanowałem też numery 1, 2, 3, 6 oraz 7 Gwiezdnego Pirata i rety, jaka ta gazeta była durna (dopiero teraz ją przejrzałem, jako, że dużą część mojej kolekcji objąłem w schedzie bo dawnym MG). Skany są dostępne pod tym samym linkiem.

W następnej kolejności zabiorę się albo za MiMy w mniejszym formacje (od 2000 roku), Porala albo Labirynty, ale będzie to uciążliwe, bo znacznie gorzej się obrabia pisma klejone niż szyte (robię to wszystko aparatem, a nie skanerem, bo jest dużo szybciej).

Pozdrawiam,

Maciek

PS. Wybaczcie double post - nie wiem, jaka na tym forum jest polityka, czy powinienem wyedytować ostatni, ale też chciałem, żeby followerzy wątku dostali notyfikację.
Ostatnio zmieniony wtorek 22 mar 2022, 22:00 przez mzywiol, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
Krzysiek
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Dodatkowe karty
Zaklęcia
Posty: 1482
Rejestracja: wtorek 18 maja 2010, 16:31
Lokalizacja: Polska
Płeć:
Kontakt:

Re: Baza retro czasopism o tematyce Fantasy

Post autor: Krzysiek »

Genialnie! Dzięki mzywiol!
mzywiol pisze: wtorek 03 mar 2020, 11:06PS. Wybaczcie double post - nie wiem, jaka na tym forum jest polityka, czy powinienem wyedytować ostatni, ale też chciałem, żeby followerzy wątku dostali notyfikację.
Myślę że po takiej ilości czasu nowy post był dobrym pomysłem.

Dodano po 44 sekundach:
A jakbyś szybko zrobił nowego posta to forum doklei go do poprzedniego tak jak masz to okazję tu zaobserwować.


Awatar użytkownika
Mały Nemo
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
#Administrator: Nemomon
Playtester Talismana
Współtłumacz TMiM
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Ware wa Messiah nari
Autor Dodatków
A kind, crazy fool and a stubborn kid.
Posty: 23497
Rejestracja: sobota 04 lis 2006, 14:17
Lokalizacja: Slumberland
Płeć:
Wiek: 17

Re: Baza retro czasopism o tematyce Fantasy

Post autor: Mały Nemo »

mzywiol pisze: wtorek 03 mar 2020, 11:06 PS. Wybaczcie double post - nie wiem, jaka na tym forum jest polityka, czy powinienem wyedytować ostatni, ale też chciałem, żeby followerzy wątku dostali notyfikację.
U nas polityka jest taka,iż nie robimy problemów z podwójnych postów, o ile nie double postujesz co pół minuty w 20 tematach naraz ;).


Name's Little Nemo, I'm the Dream Master!
Little bit of fun is all I'm after!
Awatar użytkownika
varbamse
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 27 paź 2016, 23:49

Re: Baza retro czasopism o tematyce Fantasy

Post autor: varbamse »

Super!


KudrigY
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 29 lip 2019, 18:24

Re: Baza retro czasopism o tematyce Fantasy

Post autor: KudrigY »

mzywiol, wielkie dzięki za poświęcony czas - z jakiego miasta jesteś, jak z Wawy, to chęcią postawię Ci browarka czy coś mocniejszego (może być przelewem... na konto, serio). Z innej beczki, jak się dobrze poszuka na sieci ,to są jeszcze numery 2, 3 i 4 reaktywowanego MiMa (nie widziałem ich na dropboxie), ktoś jest zainteresowany?


mzywiol
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 14
Rejestracja: czwartek 20 lut 2020, 00:24
Płeć:

Re: Baza retro czasopism o tematyce Fantasy

Post autor: mzywiol »

KudrigY pisze: wtorek 03 mar 2020, 21:04 mzywiol, wielkie dzięki za poświęcony czas - z jakiego miasta jesteś, jak z Wawy, to chęcią postawię Ci browarka czy coś mocniejszego (może być przelewem... na konto, serio). Z innej beczki, jak się dobrze poszuka na sieci ,to są jeszcze numery 2, 3 i 4 reaktywowanego MiMa (nie widziałem ich na dropboxie), ktoś jest zainteresowany?
Niee, z Krakowa jestem :) Nie ma potrzeby, przecież też dla siebie to archiwizuję :) Jeśli chcesz się odwdzięczyć, to pogoń Pana Tareia, żeby wreszcie podzielił się tym, co on ma, bo na moje wezwania pozostaje obojętny ;)

A jak masz te numery 2, 3 i 4 to też podrzuć, dodam do kolekcji.

--Maciek


Farstone
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 17
Rejestracja: czwartek 19 kwie 2018, 23:34

Re: Baza retro czasopism o tematyce Fantasy

Post autor: Farstone »

Mam wszystkie egzemplarze F i NF tak mniej więcej do 2000 roku w wersji papierowej. Gorzej, żeby się zmobilizować i to skanować...


Awatar użytkownika
husar
#Moderator: husar
#Moderator: husar
#Moderator: husar
Uczestnik Zjazdów
!Wspierający
Posty: 2004
Rejestracja: wtorek 11 gru 2018, 22:41
Lokalizacja: Piaseczno
Płeć:
Wiek: 46

Re: Baza retro czasopism o tematyce Fantasy

Post autor: husar »

Przepraszam może trochę offtop, ale może ktoś ma Dragon Hobby 2/99


Pozdrawiam
Roman
mzywiol
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 14
Rejestracja: czwartek 20 lut 2020, 00:24
Płeć:

Re: Baza retro czasopism o tematyce Fantasy

Post autor: mzywiol »

Ponieważ koronawirus i kwarantanna, wracam do skanowania. W pierwszej kolejności idą klejone MiMy.

Na Dropboksie pojawiły się już numery 12/99 i 05/00 oraz podrzucone mi przez @KudrigY PDFy z trzema numerami reaktywowanego MiMa.

More to come! Podziękujcie chińskim nietoperzom ;)


mzywiol
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 14
Rejestracja: czwartek 20 lut 2020, 00:24
Płeć:

Re: Baza retro czasopism o tematyce Fantasy

Post autor: mzywiol »

Ufff! Skończyłem z MiMami.
Wszystkie numery (jakie miałem) z roczników 2000, 2001 i 2002 (łacznie z ostatnim ever) są już poskanowane i wrzucone na Dropboksa.

Smacznego!


KudrigY
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 29 lip 2019, 18:24

Re: Baza retro czasopism o tematyce Fantasy

Post autor: KudrigY »

Wielkie dzięki za włożoną pracę! W końcu mogłem przeczytać ostatni numer, bo jakoś wcześniej nie było okazji... No i kolekcja rozrosła mi sie do 78 numerów (w tym podwójnych) klasycznego MiMa, do tego dochodzi 4 z (chyba? ktoś może potwierdzić?) 5 numerów po reaktywacji. To teraz jeszcze tylko trzeba jakoś pozyskać numery 30, 31, 32, 34, 39, 50, 76, 78, 79, 80, 87, 95, 97, 98, 99, 100 (pewnie wakacyjne były podwójne) i 05 po reaktywacji i kolekcja zamknięta :)

Pytanie na serio - sam nie mam cierpliwości, żeby skanować MiMy, ale mogę w Wawie i okolicach kupić tanio kilka (co najmniej 7) brakujących numerów, i je podarować osobie chętnej do ich zeskanowania (wysyłka z WAW inpostem na mój koszt).

mzywiol, jesteś zainteresowany? Oczywiście jak skończy się cyrk z pandemią...


mzywiol
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 14
Rejestracja: czwartek 20 lut 2020, 00:24
Płeć:

Re: Baza retro czasopism o tematyce Fantasy

Post autor: mzywiol »

Numery od 50 w dół, które wymieniłeś, to ja mam fizycznie, tylko ich nie skanowałem, bo @Pan Tarei w tym poście napisał, że ma je poskanowane, a ja nie chcę powtarzać roboty. Także jak się kiedyś odezwie, to może je zdobędziemy, choć pewnie prędzej ja je i tak poskanuję sam (korona FTW!).

Tymczasem dam mu jeszcze kilka dni, a sam zabiorę się za Portale które mam (4-9, 13-15 i ostatni 17) i Labirynt 6 (ten o Zewie Cthulhu).

@KudrigY : jeśli byś zdobył te pozostałe numery od 76 wzwyż, to ja chętnie je przyjmę i odwdzięcze się wersją cyfrową :) Dogadajmy się na privie.

--Mzywiol


mzywiol
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 14
Rejestracja: czwartek 20 lut 2020, 00:24
Płeć:

Re: Baza retro czasopism o tematyce Fantasy

Post autor: mzywiol »

Kolejny double post... wybaczcie.

Koronawirus i home office zbierają żniwo (w postaci czasu), wobec czego na Dropboksie pojawiły się:
  • wszystkie Portale, jakie posiadam: 4-9, 13-15 oraz ostatni, 17 (kobyła na ponad 230 stron)
  • Labirynt nr. 6, czyli ten w całości poświęcony Zewowi Cthulhu
  • no i zgodnie z obietnicą, zabrałem się jednak za skanowanie tych brakujących numerów MiMa i dorzuciłem już numery 28 i 30 z 1996 roku.
  • Pozostałe (31-32 - bardzo ważny dla mnie numer, bo to pierwszy MiM jakiego kiedykolwiek kupiłem, 34 - choć mam go w masakrycznym stanie, 39 i 50) postaram się zdigitalizować w poniedziałek.
  • EDIT (23.03.20): dorzuciłem ostatnie MiMy: 31-32, 34, 39 i 50, a także przeskanowane ponownie numery 26 i 40 (łącznie z planszówką "Foki Szatana"), bo były nieczytelne
Postanowiłem też podzielić się z Wami moim setupem, czyli tym, jak to właściwie robię. Pewnie hasztag nikogo to nie interesuje, ale że zdigitalizowałem dla potomnych już z pięć tysięcy stron, to i tak napiszę ;)
Otóż zamiast skanera (bo skanowanie jest niewygodne, cholernie czasochłonne i wcale nie ma takiej wspaniałej jakości) używam aparatu cyfrowego, lustrzanki Nikon D5100, podpiętej bezpośrednio do komputera:
scan setup.jpg
Żeby mi czasopisma nie latały po biurku między zdjęciami, przyklejam je bluetac'iem (taka plastelina do plakatów), a gamepada używam dla ergonomii - zmapowałem jeden przycisk na robienie zdjęć.
Z softu używam:
  • do robienia zdjęć bezpośrednio na kompa: SparkoCam (używam wersji trialowej, bo do zdjęć w zupełności wystarczy)
  • do obróbki: starego dobrego IrfanView, bo ma potężne narzędzie Batch Conversion / Rename, dzięki któremu mogę naraz przeskalować, skorygować, ułożyć w kolejności i jak trzeba to obrócić setki stron
  • PDFy klecę wbudowanym w Windowsy mechanizmem print to PDF. Wybaczcie, ale nie chce mi się już robić spisów treści i wypasionych bookmarków w każdym pliku :)
Dzięki temu setupowi zarówno hard- jak i software'owemu takiego Portala czy MiMa jestem w stanie doprowadzić od zera do PDFa w ok. 25 minut.

@KudrigY: gdybyś oprócz brakujących MiMów położył łapki też na brakujących Portalach (1-3, 10-12 oraz 16), to też się odwdzięczę wersją cyfrową.

EDIT (23.03.20): Zeskanowałem już wszystko, co miałem. My job here is done :) Chyba, że jeszcze coś mi znajdziecie ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


KudrigY
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 29 lip 2019, 18:24

Re: Baza retro czasopism o tematyce Fantasy

Post autor: KudrigY »

heh, tak się właśnie zastanawiałem, czym skanujesz, tak wiec fotka wiele wyjaśnia - w sumie to nawet fotografujesz. Ja ze swojej strony namierzyłem w Warszawie numery 4 2000 (nr 76), 6 2000 (nr 78), 7/8 2000 (nr 79-80), 3 2001 (nr 87) i 4 2002 (nr 100), ale oczywiście teraz jest problem z odbiorem osobistym a nawet z wysyłką pocztą. Ale w końcu jakoś je otrzymam i puszczę dalej, ale już inpostem :)


mzywiol
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 14
Rejestracja: czwartek 20 lut 2020, 00:24
Płeć:

Re: Baza retro czasopism o tematyce Fantasy

Post autor: mzywiol »

Dzięki uprzejmości @KudrigY na Dropboksie pojawiły się trzy nowe-stare numery MiMa: 78, 79-80 oraz 87. Smacznego!


Awatar użytkownika
fallenmk
!Wspierający
!Wspierający
!Wspierający
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Krainy Wschodu
Miecze Czarnoksiężnika
Poszukiwacze z DnD
Powrót Kruczej Wiedźmy
Purpurowy Czerw
Pułapki w Podziemiach
Posty: 2310
Rejestracja: sobota 07 lip 2018, 20:03
Płeć:

Re: Baza retro czasopism o tematyce Fantasy

Post autor: fallenmk »

Ponowię pytanie - ma ktoś skany czasopisma "Kruk"?


KudrigY
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 29 lip 2019, 18:24

Re: Baza retro czasopism o tematyce Fantasy

Post autor: KudrigY »

Magazyn Kruk to naprawdę "biały kruk", na sieci tego nie widziałem. Ale np. nr 2 (z trzech łącznie, bo 3-4 był podwójny) jest na allegro, więc, pewnie bym go kupił... Co do Magii i Miecza, to jeżeli zakupię brakujące numery, czyli obecnie: 76, 95, 97, 98, 99, 100, 101, to podrzucę je do @mzywiol , i może znowu je nam poskanuje :) Ale na razie na allegro i olx brakujące numery (w większości - z 2002 roku) są niedostępne... Numer 76 chyba ogarne, bo wiem, kto go ma, ale co do reszty, to już nie wiem...


Algalacorn
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 3
Rejestracja: piątek 27 kwie 2018, 11:40
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: Baza retro czasopism o tematyce Fantasy

Post autor: Algalacorn »



micaj
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 1
Rejestracja: środa 06 maja 2020, 08:37
Płeć:

Re: Baza retro czasopism o tematyce Fantasy

Post autor: micaj »

Cześć. Udało mi się zweryfikować i mam w domu u rodziców Portale 1-12, 14. Jeżeli chodzi o MiM czy inne, to musiałbym przejrzeć głębiej. Niestety, nie mam praktyki w skanowaniu czasopism.


KudrigY
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 29 lip 2019, 18:24

Re: Baza retro czasopism o tematyce Fantasy

Post autor: KudrigY »

Wygląda na to, że udało mi się namierzyć wszystkie brakujące stare MiMy. Jak wszystko wyjdzie i numery faktycznie trafią do mnie, a później kolega @mzywiol znajdzie czas na ich sfotografowanie, to będziemy mieli komplet dla następnych pokoleń :)


ODPOWIEDZ