GRY PARAGRAFÓWKI-skąd moge sciagnać?

Wszelkie inne gry.
ODPOWIEDZ
H@kowy [Autor tematu]
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 12
Rejestracja: sobota 25 gru 2004, 16:03
Płeć:

GRY PARAGRAFÓWKI-skąd moge sciagnać?

Post autor: H@kowy »

Coś typu Dreszcz,Odkrywcy nowych światów, chodzi mi tylko o samą instrukcje w sumie w grach paragrafowych nic więcej nie ma oprócz instrukcji no wyjątkiem jest Odkrywcy nowych światów..
Skąd moge sciagnać takie gry?


ambar0
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 343
Rejestracja: środa 17 mar 2004, 21:41
Płeć:

Post autor: ambar0 »

Były na serwerze Fallena... zanim padł. Nie udało mi się ich ściągnąć. Pogoń Fallena, aby postawił znowu FTPa, to i paragrafówki będą :D


Awatar użytkownika
Juri
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 700
Rejestracja: piątek 05 gru 2003, 16:09
Lokalizacja: www.frysztak.pl
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: Juri »



War, war never changes...

# Mój numer GG - 3751732
Awatar użytkownika
Elemele
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 110
Rejestracja: poniedziałek 30 sty 2006, 16:43
Lokalizacja: Śląsk
Płeć:

Post autor: Elemele »

ambar0, wiesz coś o ftp'ie fallena? Ma zamiar go wznowić? A może na Twoje FTP mógłby wrzucić gry?


Once you taste Dilmah, you will never go back to ordinary tea!
skwaru
Kupiec
Kupiec
Kupiec
Posty: 221
Rejestracja: poniedziałek 16 maja 2005, 18:27
Płeć:

Post autor: skwaru »

Elemele pisze:ambar0, wiesz coś o ftp'ie fallena? Ma zamiar go wznowić? A może na Twoje FTP mógłby wrzucić gry?
Niewiem czy zauważyłeś ale poast ambar0-a jest z 2004 roku i ambar0-a już dośc długo na forum niema


Awatar użytkownika
Elemele
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 110
Rejestracja: poniedziałek 30 sty 2006, 16:43
Lokalizacja: Śląsk
Płeć:

Post autor: Elemele »

Ups, teraz zauważyłem, a czy ktoś wie co z tym ftp'em fallena? Może dałoby się jakoś od niego wziąść jakieś gierki?


Once you taste Dilmah, you will never go back to ordinary tea!
Awatar użytkownika
catspawn
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Rzezimieszek
Posty: 59
Rejestracja: poniedziałek 06 lut 2006, 19:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: GRY PARAGRAFÓWKI-skąd moge sciagnać?

Post autor: catspawn »

H@kowy pisze:Coś typu Dreszcz,Odkrywcy nowych światów, chodzi mi tylko o samą instrukcje w sumie w grach paragrafowych nic więcej nie ma oprócz instrukcji no wyjątkiem jest Odkrywcy nowych światów..
Skąd moge sciagnać takie gry?
ja mam parę paragrafówek mogę podesłać na maila


nie mów że nie rozumiesz
bo zginiesz w ludzi tłumie...


http://s7.bitefight.pl/c.php?uid=54166
Awatar użytkownika
Elemele
Szermierz
Szermierz
Szermierz
Posty: 110
Rejestracja: poniedziałek 30 sty 2006, 16:43
Lokalizacja: Śląsk
Płeć:

Post autor: Elemele »

catspawn, a może dałoby się to umieścić na FTP ambar0? Jeśli jest z nim jakiś kontakt.

Ale i tak podam Ci na pm'ie mojego maila :)


Once you taste Dilmah, you will never go back to ordinary tea!
Awatar użytkownika
Juri
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 700
Rejestracja: piątek 05 gru 2003, 16:09
Lokalizacja: www.frysztak.pl
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: Juri »

Catspawn, a co posiadasz ?? PL czy ANG ??


War, war never changes...

# Mój numer GG - 3751732
Awatar użytkownika
mriswith
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Losowanie Postaci
Zamek Bestii
Posty: 1008
Rejestracja: czwartek 22 lut 2007, 18:45
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: mriswith »

Wie ktoś może skąd można pobrać jakieś paragrafówki na komórkę? Fajna sprawa, nie mniejsza zabawa niż na komputerze czy kartce, bo gra niezależna graficznie. Znalazłem jedynie jedną - Roke. Byłoby w co pograć na wykladach :P


Azgheros
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 9
Rejestracja: sobota 29 wrz 2007, 19:10
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 51
Kontakt:

Post autor: Azgheros »

Gry paragrafowe (jakby ktoś był zainteresowany) można pobrać tutaj: Gry paragrafowe
W każdym razie kiedyś to była świetna zabawa (szkoda tylko, że w naszym kraju tak nie wiele pozycji wyszło). Teraz w dobie komputerów to już nie to samo :(


Recoil
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 01 sty 2008, 19:17
Lokalizacja: Poznań
Płeć:

Post autor: Recoil »

Witam
Zapraszam na nowo powstałe forum o grach paragrafowych (i nie tylko):
http://www.paragrafowegranie.fora.pl/

PS. W związku z dziurą na rynku dotyczącą właśnie gier paragrafowych wielu ludzi tworzy własne gry w domowych zaciszach. Ja sam napisałem dość rozbudowaną grę fantasy (więcej info na ten temat na podanym wyżej forum), której wersję DEMO mogę udostępnić. Zainteresowanych proszę o kontakt na adres r.michal@op.pl

Pozdrawiam


Azgheros
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 9
Rejestracja: sobota 29 wrz 2007, 19:10
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:
Wiek: 51
Kontakt:

Post autor: Azgheros »

Słyszałem, że wiele lat temu, pisali ludziska zawzięcie gry paragrafowe - ale niestety cóż z tego, jak ich nie ma? A czy teraz piszą? Chciałbym bardzo - ale jakoś autorów paragrafówek znaleźć nie mogę - bo chętnie umieściłbym na swojej stronie kolejne paragrafówki (fantasolo, gamebook, gry książkowe - jak zwał tak zwał - ale o to samo chodzi).


KrowaQ
Niziołek
Niziołek
Niziołek
Posty: 24
Rejestracja: środa 24 gru 2008, 16:42
Lokalizacja: Galicja
Płeć:

Post autor: KrowaQ »

Aż dziw, że nie ma wymienionej najstarszej strony o gamebookach w sieci:

http://gryparagrafowe.webpark.pl/

Od 2008 roku pod nową administracją stroną sukcesywnie się rozwija a gry autorskie regularnie napływają.


Adeptus
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 14 maja 2020, 10:35

Re: GRY PARAGRAFÓWKI-skąd moge sciagnać?

Post autor: Adeptus »

Przepraszam za odkop, ale tak się składa, że ja tworzę gry paragrafowe. Na początek wrzucam trzy tytuły do ściągnięcia.



Pierwsza - "Kręte drogi" - jest niezbyt oryginalna i niezbyt rozbudowana (na zasadzie "pierwsze koty za płoty"). Gracz wciela się w rycerza Zakonu Światłości, któremu przyjdzie się mierzyć z wielce mrocznym zagrożeniem... albo do niego dołączyć.
wersja PDF: http://www.mediafire.com/?3u57crvdz9cj5y6

Druga - "Wielka Wojna Sukcesyjna - jest odrobinę (ale tylko odrobinę) bardziej oryginalna i rozbudowana. Założenie jest dosyć sztampowe, choć w "interaktywnej fikcji" chyba nie było jeszcze użyte. Miejscem akcji jest niegdyś potężne Imperium (jak wspominałem, sztampa). Ostatni cesarz umarł, nie pozostawiając męskiego potomka, w związku z czym imperialni możnowładcy rozpoczęli krwawy spór o koronę. Do konfliktu mieszają się też inne potężne frakcje, takie jak Imperialny Senat czy Kościół Hierarchistyczny, a także stłamszeni wyznawcy starych, pogańskich bogów pragnący wykorzystać wojenny chaos, by wyjść z podziemia i na nowo wznieść sztandar swojej wiary. Co gorsza, ościenne mocarstwa są gotowe wkroczyć z interwencją, by ugrać coś dla siebie. Alter ego gracza jest dawnym żołnierzem, który po zakończeniu służby osiadł na wsi, aby pędzić żywot spokojnego kmiecia. Ale pewnego dnia wojna domowa wkracza do jego osady i bohater zostaje wplątany w wir wydarzeń.
Z początku gracz kieruje jedynie własną osobą i niewielką grupą towarzyszy broni, ale w miarę rozwoju historii może uzyskać większy wpływ na wydarzenia rozgrywające się w Imperium. Czytelnik będzie dowodził oddziałami i armiami, piął się w hierarchii, zawierał sojusze i zdradzał swoich mocodawców, knuł spiski lub dokonywał bohaterskich czynów. Od jego wyborów będzie zależało to, czy jego frakcja zwycięży w wojnie, czy pomoże zasiąść na tronie komuś innemu, czy też sam zdobędzie władzę nad Imperium, czy doprowadzi państwo do rozkwitu, czy upadku, czy utwierdzi cesarską władzę, czy przekształci kraj w republikę, czy ugnie kolana przed Kościołem, czy poprowadzi wyznawców starych bogów do zemsty - i tak dalej, i tak dalej. Przewidziane są też wątki romantyczne (choć muszę przyznać, że wyszły mi wyjątkowo sztywno i kiczowato), choćby dlatego, że mariaże też są narzędziem polityki.
Gra liczy 813 paragrafów, ale ze względu na bardzo duże rozgałęzienie fabuły, jednorazowe ukończenie gry zamyka się w liczbie 8-13 wyborów, choć w ten sposób czytelnik ujrzy jedynie niewielki fragment wszystkich możliwości. Paragrafy są dosyć długie, większość z nich zajmuje ok. strony A4.

http://www.mediafire.com/file/aeoz3nm70 ... 8.pdf/file


Trzecia - "Sprawy rodzinne". Ten wytwór osadzony jest w tym samym świecie, co "Wielka Wojna Sukcesyjna" , aczkolwiek istnieje kilka istotnych różnic.
- Tematyka - "Sprawy rodzinne" skupiają się na losach pretora (urzędnika wymiaru sprawiedliwości) działającego w Mieście Tronowym, stolicy Imperium. Bohater będzie musiał stawić czoła psychopatycznemu mordercy, odpowiednio postępować ze zwierzchnikami... a także własną rodziną.
- Forma - tym razem poszedłem bardziej w stronę "interaktywnego opowiadania". Oznacza to po pierwsze, że paragrafy są znacznie dłuższe niż w "Wielkiej Wojnie Sukcesyjnej" (co niestety odbiło się na trochę mniejszej ilości paragrafów - jest ich tylko 41). Po drugie - paragrafówka nie jest pisana w drugiej, lecz w trzeciej osobie, a bohaterem nie jest bezimienny awatar gracza, tylko skonkretyzowana postać. Znowuż - jest to rozwiązanie nietypowe i rozumiem, że nie każdemu przypadnie do gustu. Jeden z testerów stwierdził wręcz "Przykro mi to stwierdzić, nie jest to gra paragrafowa" (dlatego też dałem podtytuł "Opowiadanie interaktywne" zamiast "Gra paragrafowa".

PDF: http://www.mediafire.com/file/oriu85bkf ... 2.pdf/file


Jeśli ktoś ma jakieś uwagi nt powyższych wytworów, chętnie je poznam.


dexterix01
Kobold
Kobold
Kobold
Posty: 267
Rejestracja: poniedziałek 09 lut 2015, 15:54
Lokalizacja: Stróża/Kraśnik/Lublin
Płeć:

Re: GRY PARAGRAFÓWKI-skąd moge sciagnać?

Post autor: dexterix01 »

Adeptus pisze: czwartek 14 maja 2020, 11:07 Pierwsza - "Kręte drogi"
Beloq czy Belog, a może to 2 różne postacie?
Tyle wyłapałem po 2 stronach, nie jestem jakimś wielkim fanem, ale jak będę miał chwilę to sobie poczytam. Zapowiada się na ciekawą opowieść.


Kroczysz więc wiecznie przez krainę cieni, walcząc ze złem tam, gdzie inni polegli. Niech twa żądza zemsty nigdy nie zagaśnie. Niech krew na twym mieczu nigdy nie zasycha. I obyśmy nigdy więcej cię nie potrzebowali.

-Wpis w Corraksie 7:17
Adeptus
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 14 maja 2020, 10:35

Re: GRY PARAGRAFÓWKI-skąd moge sciagnać?

Post autor: Adeptus »

Beloq, widocznie gdzieś jest błąd, dzięki. Jak skończysz, daj znać o swoich odczuciach. Ale akurat "Kręte Drogi" są króciutkie i niezbyt rozbudowane, to raczej rozgrzewka.


ODPOWIEDZ