Kraina Czterech Koron

Wszelkie inne gry.
flak
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 06 lis 2005, 00:43

Post autor: flak »

Czy to znaczy, że rezygnujesz z wydania tej gry? Rozmowy z g3 się nie powiodły?


Awatar użytkownika
LC
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 43
Rejestracja: sobota 18 cze 2005, 13:05
Lokalizacja: Londyn
Płeć:

Post autor: LC »

Chmmm, właśnie jest jej premiera, tak jak już kiedyś wspomniałem - 'w takiej czy innej formie', ale gra się ukaże :D

Nie wiem czy wiesz jak to się odbywało do tej pory. Nie mam już ochoty wyczekwiać miesiącami czy latami, aż ktoś raczy mi odpisać czy wyda tą grę czy nie. Czasem był to rok, z g3 zdaje się 8 miesiecy. Gra przez to traci... z miesiąca na miesiąc. A tak może dzięki pomocy zainteresowanych osób gra będzie się ciagle rozwijać.

Jak tylko zwiększe pojemność mojego konta na serwerze umieszczę też materiały robocze, takie jak layout kart, instrukcje wszelkie opisy itd.

Zresztą jest 'wolne' oprogramowanie dlaczego nie robić 'wolnych' gier planszowych - no może nie do konca wolnych w końcu puszczam to na licencji... :D


Awatar użytkownika
wilczy
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 738
Rejestracja: sobota 17 kwie 2004, 09:45
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: wilczy »

Nie myślałem, że nadejdzie ta chwila. Szczerze mówiąc wcale się nie cieszę. Dla mnie jest to sygnał, że naprawdę niełatwo wydać dziś planszówkę.

Udostępnienie wieloletniej pracy - cóż, męska decyzja. Szacunek.

Z drugiej strony od tej chwili wszelkie osoby chcące zmieniać coś w tej grze przestaną bazować na własnych przypuszczeniach i zobaczą na własne oczy jak wyglada gra, jaka jest grywalność, co warto a czego nie trzeba poprawiać. Być może jest to moment rozpoczęcia ewolucji tego projektu. Na zasadach licencji GPL i pod okiem LC 8)

Coś się kończy, coś się zaczyna...
Ostatnio zmieniony poniedziałek 02 kwie 2007, 11:21 przez wilczy, łącznie zmieniany 1 raz.


Zdejmijcie... łańcuch. Nie tykajcie... ryngrafu...
Awatar użytkownika
LC
Żołnierz
Żołnierz
Żołnierz
Posty: 43
Rejestracja: sobota 18 cze 2005, 13:05
Lokalizacja: Londyn
Płeć:

Post autor: LC »

wilczy pisze:Na zasadach licencji GPL i pod okiem LC
No Wilczy zakradła Ci się tu pewna nieścisłość... nie pod licencją GPL, którą raczej stosuje się do softu i jest typu Copyleft... ja udostępniam to na zasadacz licencji Open Content License, która nie jest zgodna z GNU czy GPL. Nie zalicza się ona nawet do licencji wolnej dokumentacji, ze względu na ograniczenia związane z pobieraniem pieniędzy za kopie. Polecam zerknąć na gnu.org
Coś się kończy, coś się zaczyna...
Mam taką nadzieję :D


Awatar użytkownika
Anonim
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
MiM (Pojedyncze karty)
Posty: 165
Rejestracja: środa 04 maja 2005, 12:22
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: Anonim »

Wszyscy się cieszyli na samą wieść o tym że ta gra może się kiedyś pojawic w sklepach, a teraz gdy można ją ściągnąć z sieci zaległa wielka cisza, zero opinii.


Awatar użytkownika
Michael
Filozof
Filozof
Filozof
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Poszukiwacze z Talismana
Zbrojownia Szalonego Gnoma
Posty: 613
Rejestracja: sobota 06 sie 2005, 14:23
Lokalizacja: Z nikąd
Płeć:

Post autor: Michael »

Pewnie dlatego że żeby ją wypróbować trzeba ją wydrukować .


Given the choice - whether to rule a corrupt and failing empire, or to challenge the Fates for another throw, a better throw against one's destiny - what was to do?
Awatar użytkownika
wilczy
Filozof
Filozof
Filozof
Dawna Administracja
Posty: 738
Rejestracja: sobota 17 kwie 2004, 09:45
Lokalizacja: Bydgoszcz
Płeć:
Wiek: 49
Kontakt:

Post autor: wilczy »

W tym cały problem... Jest tego sporo, a wszystko kolorowe... khem, sami rozumiecie. W szarościach może być częściowo nieczytelne.

Mam zamiar mimo wszystko wydrukować i pograć... jednak póki co odkładam na później. Przejrzałem pliki i uznałem, że faktycznie bez potrzymania w ręce nie da się tego ocenić. Ta gra jest naprawdę spora.


Zdejmijcie... łańcuch. Nie tykajcie... ryngrafu...
Awatar użytkownika
Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
#Administrator: Valdi
Właściciel portalu magiaimiecz.eu
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Księżycowy Kamień
ZP i LK
Posty: 12790
Rejestracja: poniedziałek 02 maja 2005, 13:07
Lokalizacja: Trojmiasto
Płeć:
Kontakt:

Post autor: Valdi »

Zgodzę się z tobą wilczy ja jadę do drukarni koło 5 grudnia i po tym terminie będę się rozpisywał tylko jeszcze nie wiem za bardzo czy ten temat nie powinnien zostać zamknięty w końcu LC stworzył forum do K4K więc może powinno się przenieść rozważana tam ? ale jak co na razie do 5grudnia c'ya

Aha jak coś jakby ktoś nie dostał linka na emailu to pozwolę sobie go tu zapodać

Forum jest dostępne ze strony http://www.unicornboardgames.co.uk/unicorn
lub
bezpośrednio pod adresem http://www.unicornboardgames.co.uk/forum

pozdrawiam Valdi


Jesteś autorem dodatku, zamieść go na stronie www.MagiaiMiecz.eu. Skontaktuj się ze mną poprzez mail.
Jastrzab
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 1
Rejestracja: piątek 02 lut 2007, 19:07
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Kraina Czterech Koron

Post autor: Jastrzab »

Na portalu gry planszowe znalazłem grę "Kraina Czterech koron"-niżej zamieszczam link do recenzji oraz oficjalną stronę:

-oficjalna strona

-recenzja

Sam jestem w trakcie ściąganie gry, ale opis jest bardzo zachęcający. Dodam komentarz jak ją zobaczę.


Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Ale nie myślcie że pisze tylko po to żeby pozrzędzić, co to to nie :wink: Otóż już od dawna miałem chęć (bez skojarzeń [-X ) na K4K ale wygląda na to że nie doczekała się wydawcy. Mam rację? Tak więc teraz jedyną możliwością jest ściąganie wszystkiego i drukowanie?
Ostatnio zmieniony sobota 05 sty 2008, 07:33 przez HunteR, łącznie zmieniany 1 raz.


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Anonim
Ciemny elf
Ciemny elf
Ciemny elf
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
MiM (Pojedyncze karty)
Posty: 165
Rejestracja: środa 04 maja 2005, 12:22
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: Anonim »

Dokładnie tak.

Wkońcu temat znalazł się tam, gdzie znaleźć się powinien już dawno.


Awatar użytkownika
MAXtoon
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Posty: 1070
Rejestracja: środa 11 maja 2005, 13:31
Lokalizacja: RADOM
Płeć:

Post autor: MAXtoon »

Tak i ja zamierzam tego dokonać, jednak najpierw kilka autorskich dodatków do Magii chce dodrukować jeszcze :D a że wszystko w necie, to w sumie plus dla nas. Za tą giere trzeba by wybólić myślę że około 200 zeta.


Punk is dead.I' m fuckin Zombie.

Moderator nie nabija postów-moderator ma wiele do przekazania
Moderator nie myli się-moderator ma inne zdanie
Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami-wychodzi z przekonaniami moderatora :D
Awatar użytkownika
Isztwan
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Droga do Chwały
Las Elfów
Trzęsawiska i Lodowy Las
Posty: 1382
Rejestracja: sobota 16 wrz 2006, 18:33
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Isztwan »

Słuchajcie, skąd mogę ściągnąc tą grę, bo pisze, że darmowa ale na stronie autora nie da się ściągnąć nawet po zalogowaniu? Są tylko inf o ocenach i ilości pobrań.


Awatar użytkownika
Ein
Zawadiaka
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 79
Rejestracja: wtorek 14 lis 2006, 20:02
Lokalizacja: Różaniec Metropolis :P
Płeć:
Wiek: 34
Kontakt:

Post autor: Ein »

Mi po zalogowaniu pojawiła się opcja "pobierz", działa bezproblemowo.
Ostatnio zmieniony piątek 23 mar 2007, 22:47 przez Ein, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Isztwan
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Droga do Chwały
Las Elfów
Trzęsawiska i Lodowy Las
Posty: 1382
Rejestracja: sobota 16 wrz 2006, 18:33
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Isztwan »

Ok, już działa. :-k Coś musiałem gdzieś w trakcie zepsuć...


Awatar użytkownika
Duszodręczyciel
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 307
Rejestracja: piątek 16 mar 2007, 15:17
Lokalizacja: Niihama-shi
Płeć:

Post autor: Duszodręczyciel »

A logowałeś się na stronę czy na forum bo z tego co wiem to na razie są dwie różne rzeczy? Autor pisał, że K4K będzie dostępna tylko na forum. Poza tym o ile mi wiadomo ma być zamknięty dział download do czasu ukazania się wersji pudełkowej (oczywiście płatnej). Mam nadzieję, że jednak ta gra będzie odbiegała od MiM.


Obrazek
Awatar użytkownika
mriswith
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Handel
Losowanie Postaci
Zamek Bestii
Posty: 1008
Rejestracja: czwartek 22 lut 2007, 18:45
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Post autor: mriswith »

Zaloguj sie na forum i bedzie ok.


Awatar użytkownika
Isztwan
Rycerz
Rycerz
Rycerz
Dawna Administracja
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
#Lista dodatków
Droga do Chwały
Las Elfów
Trzęsawiska i Lodowy Las
Posty: 1382
Rejestracja: sobota 16 wrz 2006, 18:33
Lokalizacja: Lublin
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: Isztwan »

Duszodręczyciel pisze:A logowałeś się na stronę czy na forum
No własnie na stronę, później wpadłem na to żeby jeszcze na forum.
Duszodręczyciel pisze:Poza tym o ile mi wiadomo ma być zamknięty dział download
Mi akurat nic o tym nie wiadomo ale ściągnąłem bez problemu. Jeśli to co mówisz jest prawdą to bierzcie póki za darmo!!! :)


Awatar użytkownika
Duszodręczyciel
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 307
Rejestracja: piątek 16 mar 2007, 15:17
Lokalizacja: Niihama-shi
Płeć:

Post autor: Duszodręczyciel »

Pytałem się autora ale teraz już sam nie wiem czy tak będzie. Miała pojawić się niedługo 4 edycja (czyżby wpływ Talizmanu? :D ) tym razem pudełkowa i płatna więc miał być zamknięty dział download. Może jak czegoś się dowiem to powiem więcej.


Obrazek
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Ja wolę już żeby była płatna ale profesjonalnie wydrukowana itd. niż żebym sam musiał drukować i jeszcze pieprzyć się z wycinaniem, sklejaniem i resztą :roll: Szlag by mnie chyba trafił... tak więc jak dla mnie info że w końcu po tak długim czasie uda się LC wydać wersję pudełkową bardzo mnie cieszy :wink:


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Duszodręczyciel
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 307
Rejestracja: piątek 16 mar 2007, 15:17
Lokalizacja: Niihama-shi
Płeć:

Post autor: Duszodręczyciel »

Problem jest w tym, że info o pudełkowej wersji wisi już od czasów pierwszej edycji (albo trzeciej, sam nie wiem). Poza tym to forum jest usiane przecież materiałami w stylu "print-and-play".

A może by zrobić z tego tematu pożytek i dyskutować tu o K4K? W końcu to całkiem ciekawy temat rozmowy a może i sam autor nas zaszczyci swą obecnością. Dobrze by było jakby każdy zapoznał się z tą grą i byśmy wypowiedzieli się na jej temat, jakie ma luki i co można by zrobić?


Obrazek
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Dyskutujemy tutaj o K4K od samego początku, nawet sam LC kiedyś tu zaglądał :D Przejrzyj poprzednie strony :P A jeśli masz jakieś uwagi dotyczące K4K to pisz śmiało :wink:


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Duszodręczyciel
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 307
Rejestracja: piątek 16 mar 2007, 15:17
Lokalizacja: Niihama-shi
Płeć:

Post autor: Duszodręczyciel »

Właśnie wiem, że od początku ale chodziło mi o to żeby zrobić coś pożytecznego z tym tematem bo żal tak go zamykać. Ja postaram się na bieżąco prezentować przecieki jakie wyrwę twórcy. Swoją drogą to LC sam to zrobił? Czytałem autorów na końcu instrukcji ale wydaje mi się, że to wszystko i tak dzieło głownie LC.

Z nowości o jakich pisałem na temat K4K to głównie taka, że jednak chyba LC odejdzie od typowego schematu znanego z MiM. Nadal to będzie przygodowa gra planszowa z kartami ale ma być bardziej skomplikowana. Niestety boję się, że zbytnio to skomplikuje rozgrywkę, która już w tej grze nie jest prosta.

Przyznam się wam, że w tą grę osobiście nie grałem i opieram się tylko na wiedzy innych i tym co przeczytam ale już sama instrukcja mnie trochę zdezorientowała.

O właśnie, przypomniałem się co mnie najbardziej nurtowało w tej grze. Rozstrzyganie walki i koszmarny wzór rozbudowany do granic możliwości pojmowania. O ile zrozumiałe ideę walki w tej grze to sam wzór bardzo mnie przeraził ilością modyfikatorów.

Inną kwestią która jakoś mi nie pasowała to doświadczenie. Pasuje to do gier fabularnych i w planszówkach jest mało popularne jednak w tej grze wydaje się być bardzo ważnym elementem. jednak system przyznawania doświadczenia i awansowania wymaga uczestnictwa jednej osoby jako arbitra oraz krupiera rozdającego w odpowiednim czasie punkty za daną czynność.

Następna rzecz to opis planszy, który znalazł się poza instrukcją i ową planszą. Chyba rozumiem czemu tak się stało lecz do tej pory spotykałem się z takimi kartami opisów w postaci pojedynczej karty jedno lub dwustronnej a tu mamy paręnaście stron drobnego druku. Czy ktoś kto w to grał może mi powiedzieć jak radził sobie z wyszukiwaniem opisów lokacji i w ogóle ze wszystkimi poruszonymi powyżej kwestiami, które według mnie znacznie spowalniają rozgrywkę?


Obrazek
Awatar użytkownika
HunteR
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Dawna Administracja
Posty: 3071
Rejestracja: niedziela 03 lip 2005, 12:55
Lokalizacja: Kraków
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: HunteR »

Na stronce K4K jest forum (na którym są też tematy innym grom LC), myślę że mógłbyś o tym tam napisać bo takie cenne rady mogą się przyczynić do poprawienia tego i owego przy okazji następnej edycji (być może już pudełkowej). Tutaj niestety LC już chyba nie zagląda...


[tu był obrazek, ale zepsuli forum]
Awatar użytkownika
Duszodręczyciel
Kuglarz
Kuglarz
Kuglarz
Posty: 307
Rejestracja: piątek 16 mar 2007, 15:17
Lokalizacja: Niihama-shi
Płeć:

Post autor: Duszodręczyciel »

To może go trzeba nakłonić? Wole to forum niż tamto. Nawet się nie rejestrowałem bo grę ściągnąłem jak jeszcze była na stronie serwisu. Niestety tam nic się nie dzieje więc może tu zaczniemy obgadywać tą grę?


Obrazek
ODPOWIEDZ