"Mroczne rządy" - strategiczna gra tekstowa, papierowa i elektroniczna

Wszelkie inne gry.
ODPOWIEDZ
Adeptus [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 14 maja 2020, 10:35

"Mroczne rządy" - strategiczna gra tekstowa, papierowa i elektroniczna

Post autor: Adeptus »

„Mroczne rządy” to strategiczna gra tekstowa, w której gracz wciela się we Władcę Ciemności w stylu Saurona, mając za cel podbicie świata. Będzie realizował swoje plany podejmując różne decyzje. Będzie budował swoją armię i wysyłał ją do bitew, snuł intrygi i podstępy, tworzył tajne siatki szpiegowskie i sekciarskie kulty, werbował agentów i dowódców, korumpował przedstawicieli Wolnych Ludów i siał między nimi niezgodę, gromadził magiczne artefakty i przeprowadzał złowieszcze rytuały.

Gra jest dostępna w dwóch wersjach.

Wersja „papierowa”: https://www.mediafire.com/file/e49ki3yr ... 2.pdf/file . Plik PDF zawiera 145 stron. Gracz musi samodzielnie losować efekty zdarzeń przy użyciu kart i prowadzić zapiski obrazujące sytuację jego sił i świata. Ostrzegam – część testerów twierdziła, że ta wersja jest skomplikowana i łatwo się w niej pogubić.

Wersja elektroniczna: https://www.mediafire.com/file/bkh87jv4 ... .html/file . Jest to plik html otwierający się w przeglądarce. W tym przypadku komputer dokonuje wszystkich obliczeń i zapisuje zmienne będące wynikami wydarzeń i decyzji gracza. Wersja elektroniczna nie jest prostym przełożeniem papierowej, zawiera wiele odmiennych elementów, jak np. wybór płci i „profesji” naszego złoczyńcy.

Uwaga – jedna rozgrywka zajmuje ok. 1 godziny, ale założenie jest takie, że do gry podchodzić można kilka razy, za każdym razem podejmując inne decyzje, otrzymując inne rezultaty i odkrywać coś nowego.

Bardzo proszę o opinie. Bardzo, bardzo.
Ostatnio zmieniony czwartek 21 lip 2022, 20:39 przez Adeptus, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Budowniczy Mostów
Królewski Champion
Królewski Champion
Królewski Champion
Organizator Zjazdów
Uczestnik Zjazdów
Autor Dodatków
Spis dodatków autora:
Bezdroża
Bezkresne Morze
Gospoda Pod Koroną. Obiekty i Misje 2
Klątwy Króla Piramidy (Piramida 2.0)
Legendarne Przedmioty
Ląd Na Horyzoncie!
Most
Obiekty i Misje
Szalony Tytan
Posty: 3996
Rejestracja: poniedziałek 05 wrz 2016, 21:50
Płeć:

Re: "Mroczne rządy" - strategiczna gra tekstowa, papierowa i elektroniczna

Post autor: Budowniczy Mostów »

Ściągnięte. Lecz przed wakacjami grane nie będzie. Zbyt wiele zaległości w tej dziedzinie, a też nieco odmienne zainteresowania mam. Ale gdyby się zdarzyło zagrać, będę pisał.


pawelh
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 2
Rejestracja: środa 13 lip 2022, 02:15
Płeć:
Wiek: 35
Kontakt:

Re: "Mroczne rządy" - strategiczna gra tekstowa, papierowa i elektroniczna

Post autor: pawelh »

Zagrałem już i naprawdę bardzo ciekawa gra. Ja zagrałem w elektroniczną wersję i mogę polecić mroczne rządy :-)


Adeptus [Autor tematu]
Losujemy postać
Losujemy postać
Losujemy postać
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 14 maja 2020, 10:35

Re: "Mroczne rządy" - strategiczna gra tekstowa, papierowa i elektroniczna

Post autor: Adeptus »

Cześć, w międzyczasie wprowadziłem - przynajmniej do wersji elektronicznej - wiele poprawek (mechanicznych i literowych), nieco też grę rozszerzyłem. Zaktualizowałem linka w pierwszym poście.


ODPOWIEDZ